خانه / سیاسی / سوابق علی اکبر کریمی ،نماینده اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس

سوابق علی اکبر کریمی ،نماینده اراک ،کمیجان و خنداب در مجلس

علی اکبر کریمی (متولد ۱۳۴۷ در اراک )، سیاست مدار اصولگرای ، کارشناس کمیسیون اقتصاد هیات دولت، کارشناس مسوول و مدیر داخلی کمیسیون اقتصاد و دبیر کمیسیون اعطای نشانهای دولتی، معاون طرح و بررسی دفتر هیات دولت ،عضو هیات مدیره شرکتهای تولیدی و عمرانی وابسته به بنیاد مستضعفان ، شهردار کلانشهر اراک، معاون برنامه ریزی استانداری زنجان ، معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان کریمی دارای مدرک کارشناسی اقتصاد از دانشگاه تهران، فوق لیسانس علوم اقتصادی از دانشگاه آزاد اراک و دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه دفاع عالی ملی است، وی مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال غرب که شرکت سهامی عام و بورسی بوده و در استانهای شمالغرب کشور شامل استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، زنجان و اردبیل فعالیت می نماید را بر عهده دارد.

سوابق علی اکبر کریمی بیوگرافی علی اکبر کریمی اخبار کمیجان اخبار خنداب اخبار اراک
از مجموع ۲۸۶ هزار و ۲۰ رای اخذ شده در حوزه انتخابیه اراک کمیجان و خنداب، علی اکبر کریمی با ۱۰۳ هزار و ۲۳۴ رای به عنوان منتخب اول مردم اراک کمیجان و خنداب به مجلس دهم راه یافت.

سوابق کاری

۶۷-۶۸ فعالیت در بخش اقصادی دفتر مطالعات وزارت کشور
۱۳۷۰ استخدام در وزارت کشور به عنوان کارشناس کمسیون اقتصاد هیات دولت در دفتر هیات دولت
کارشناس مسوول و مدیر داخلی کمیسیون اقتصاد
دبیر کمیسیون اعطای نشانهای دولتی و معاون طرح و بررسی دفتر هیات دولت
۱۳۷۹ آغاز همکاری در بخش اقتصادی بنیاد مستضعفان پرداخت و مسوولیتهای متعددی را در سازمان عمران و مسکن و سازمان صنایع و معادن بنیاد مستضعفان و هیات مدیره شرکتهای تولیدی و عمرانی وابسته به بنیاد مذکور
۱۳۸۶ انتخاب به عنوان شهردار اراک
دیماه ۱۳۸۸ انتصاب به عنوان معاون برنامه ریزی استانداری زنجان
مردادماه سال ۱۳۹۰ انتصاب به عنوان معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان

سوابق در وزارت کشور

کریمی طی سالهای ۱۳۶۷ و ۱۳۶۸ به صورت پاره وقت با بخش اقتصادی دفتر مطالعات وزارت کشور همکاری نمود و بعد از اخذ مدرک کارشناسی در سال ۱۶۹ از ابتدای سال ۱۳۷۰ از سوی نهاد ریاست جمهوری دعوت بکار شد و بعنوان کارشناس کمیسیون اقتصاد هیات دولت در دفتر هیات دولت مشغول بکار گردید و به استخدام رسمی نهاد ریاست جمهوری در آمد. وی مسوولیتهای متعددی در سطح کارشناسی و مدیریتی در کمیسیونهای مختلف هیات دولت بر عهده داشت که از جمله می توان به سمتهای کارشناس مسوول و مدیر داخلی کمیسیون اقتصاد و دبیر کمیسیون اعطای نشانهای دولتی و معاون طرح و بررسی دفتر هیات دولت اشاره نمود. حضور در بنیاد مستضعفان از اواخر سال ۱۳۷۹ به صورت مامور به همکاری در بخش اقتصادی بنیاد مستضعفان پرداخت و به عضویت هیات مدیره شرکتهای تولیدی و عمرانی وابسته به بنیاد مذکور در آمد.

انتخاب به عنوان شهردار اراک

در اوایل سال ۱۳۸۶ از سوی تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر اراک برای اداره امور شهرداری اراک دعوت و پس از طی مراحل قانونی مربوط ، از تیر ماه این سال به عنوان شهردار اراک مشغول بکار شد.

یک نظر ثبت شده

  1. باسلام وخسته نباشید خدمت دکتر کریمی نماینده محترم اراک وخنداب وکمیجان:
    آقای کریمی لطفا بدادکشاورزان شهرستان خنداب برسید.امسال باپایین آمدن قیمت کشمش تیزابی کشاورزان حتی نمی توانند خرج کردباغات انگور را پرداخت نمایند چه برسدبه اینکه بخواهندخرج زندگی خانواده خودراتهیه کنند.لطفا به کشاورزان کمک کنید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*