خانه / بازار / نیسان داتسون ،جایگزین احتمالی پژو ۴۰۵ + قیمت

نیسان داتسون ،جایگزین احتمالی پژو ۴۰۵ + قیمت

در حالی که گفته می شود نیسان موتورز ژاپن با ایران خودرو وارد مذاکره شده و این دو شرکت قصد همکاری با یکدیگر را دارند، منابع آگاه از احتمال تولید محصول ارزان این خودروساز ژاپنی در کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص می گویند.

مشخصات نیسان داتسون محصولات جدید ایران خودرو قیمت نیسان داتسون اخبار ایران خودرو Datsun

نیسان مدلی به نام داتسون تولید می کند که جزو محصولات ارزان قیمت این شرکت است و گفته می شود ایران خودرویی ها به دنبال تولید این محصول در خطوط تولید خود در صورت به توافق رسیدن با نیسان بر سر همکاری مشترک، هستند. از آنجاکه ایران خودرو قصد دارد پژو ۴۰۵ را در پایان سال آینده حذف کند، به نظر می رسد داتسون گزینه جایگزین برای ۴۰۵ خواهد بود. داتسون از موتوری ۱۲۰۰ سی سی بهره می برد و در صورت تولید در ایران خودرو، با قیمتی حدود ۳۵ میلیون تومان قابل عرضه است.

نیسان داتسون با توجه به قیمت ارزانش می تواند یکی از بهترین خودروهای برای تولید در ایران با قیمت مناسب برای قشر متوسط باشد. با توجه به قیمت ۷ هزار دلاری این خودرو در صورت ساخت داخل می تواند از تیبا هم ارزان تر باشد.

مشخصات نیسان داتسون محصولات جدید ایران خودرو قیمت نیسان داتسون اخبار ایران خودرو Datsun
برای خیلی از ایرانی ها خودرو ژاپنی داتسون خاطره انگیز است . خودرویی که مدت ها در گروه نیسان خبری از آن نبود اما حدود دو سال است که شرکت نیسان ژاپن دوباره این برند را احیا کرده است .

در گروه نیسان خودروهایی که قیمت بالایی دارند با نشان اینفینیتی عرضه می شوند و خودروهای بسیار ارزان قیمت با نشان داتسون وارد بازار می شوند.

هم اکنون این خودرو در بازار های هند، اندونزی ، روسیه و آفریقای عرضه می شود. قیمت این محصول از حدود ۶ هزار ۶۰۰ دلار شروع می شود.

سابقه خودروسازی داتسون به ۱۹۱۴ میلادی برمی‌گردد. سه حرف دات حرف اول فامیل سه مهندس است که با رؤیای ساخت یک خودروی تمام ژاپنی شرکتی تاسیس کردند که در سال ۱۹۳۳ به مالکیت نیسان درآمد. نیسان تا اوایل دهه هشتاد از این برند استفاده می‌کرد و موفقیت زیادی در حضورش در بازار آمریکا داشت.

مشخصات نیسان داتسون محصولات جدید ایران خودرو قیمت نیسان داتسون اخبار ایران خودرو Datsun

حالا نیسان می‌خواهد داتسون این موفقیت را برایش در بازارهای جدید به ارمغان آورد.

همان موفقیتی که داچیا با خودروهای ارزان‌ قیمت خود برای رنو به دست آورده است.

شرکت نیسان در سال ۹۹ میلادی با فروش ۴۴ درصد سهامش به رنو زیر مجموعه گروه رنو نیسان شد.

کارلوس گون مدیر گروه رنو-نیسان می‌گوید هدف داتسون «جلب نظر جوانانی است که می‌خواهند اولین ماشین خود را بخرند و هدفشان داشتن بیشترین امکانات با قیمت دست یافتنی است.»

قیمت خودرو حدود هفت هزار دلار است و خریداران یک انتخاب بیشتر ندارند. یک هاچ بک که از نیسان میکرا، کوچکترین مدل نیسان در بازار اروپا، کمی بزرگ‌تر است. موتور خودرو ۱.۲ لیتری بنزینی با قدرت ۶۷ اسب بخار است و جعبه دنده پنج سرعته دستی دارد.

در ساخت داخل خودرو از مواد مرغوب استفاده نشده است و طراحی داخل خودرو هم چندان جذاب نیست. اما امکاناتی که در اختیار راننده است به هیچ وجه ابتدایی نیست. داشبورد دیجیتال، رادیو پخش با امکان ارتباط از طریق یو اس بی یا اتصال ام‌پی‌تری پلیر، کولر و دو شیشه جلوی برقی به طور استاندارد روی خودرو نصب شده است.

مشخصات نیسان داتسون محصولات جدید ایران خودرو قیمت نیسان داتسون اخبار ایران خودرو Datsun

Datsun GO 2014

در این بین چالش دیگر برای گروه رنو نیسان رقابت داخلی بین دو خودرو لوگان از داچیا و گو از داتسون است. لوگان که در ایران با نام تندر۹۰ و با آرم رنو عرضه می شود در بازار اروپا حدود ۱۰ هزار یورو قیمت دارد . حال آنکه داتسون گو از لوگان ارزان تر است و این تفاوت ممکن است بازار هر دو خودرو را به نفع خودرو دیگر به خطر اندازد.

البته خودرو داتسون هاچ بک و کوچک تر از تندر ۹۰ است و به نمونه بدون صندوق تندر ۹۰ با نام ساندرو نزدیک است هم اکنون البته چالش رنو نیسان در بازار ایران ، که شاید سبب شود داتسون پایش به ایران باز نشود تولید ساندرو در آینده نزدیک در شرکت پارس خودرو است . پارس خودرو همزمان نماینده نیسان نیز هست و شاید مدیریت رنو بر نیسان سبب شود پای داتسون ارزان قیمت به ایران باز نشود.

مشخصات نیسان داتسون محصولات جدید ایران خودرو قیمت نیسان داتسون اخبار ایران خودرو Datsun

داتسون گو، البته اگر در بازار خودرو ایران هم عرضه شود آینده خوبی را می توان برای آن متصور بود چرا که می توان این خودرو را با داخلی سازی حدود ۵۰ درصد، در حدود قیمت تیبا به فروش رساند.

مشخصات نیسان داتسون محصولات جدید ایران خودرو قیمت نیسان داتسون اخبار ایران خودرو Datsun مشخصات نیسان داتسون محصولات جدید ایران خودرو قیمت نیسان داتسون اخبار ایران خودرو Datsun

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*