خانه / سیاسی / کره شمالی جوان ۲۱ آمریکایی را به گریه و التماس انداخت (+عکس)

کره شمالی جوان ۲۱ آمریکایی را به گریه و التماس انداخت (+عکس)

دولت کره شمالی به یادگاری برداشتن یک بنر از هتل محل اقامت این جوان آمریکایی را اقدامی خصمانه و طرح ریزی شده از سوی دولت آمریکا علیه دولت پیونگ یانگ دانسته است.
“اوتو وارمبیر” دانشجوی ۲۱ ساله آمریکایی که در ۲ ژانویه سال جاری میلادی به اتهام برداشتن یک بنر حاوی شعارهای سیاسی از هتل محل اقامت خود دستگیر و بازداشت شده بود امروز(دوشنبه) در دادگاهی در کره شمالی با گریه و التماس فراوان از اقدام خود عذرخواهی کرد و خواهان بخشش شد.

به گزارش سی ان ان وارمبیر که دانشجوی دانشگاه ویرجینیا آمریکا است، ماه گذشته به دلیل برداشتن یک بنر سیاسی از هتل “یان گاکدو” پیونگ یانگ دستگیر و روانه زندان شده بود.

این دانشجوی آمریکایی اهل اوهایو با یک تور گردشگری به کره شمالی سفر کرده بود. به گفته تور گردشگری این جوان آمریکایی او در فرودگاه پیونگ یانگ و به هنگام خروج از کره شمالی دستگیر شده بود.

او روز دوشنبه در جلسه دادگاه اعتراف کرد که در ازای دریافت یک خودروی ۱۰ هزار دلاری این بنر را که حاوی شعارهایی سیاسی بود از هتل محل اقامت خود برداشته تا آن را به عنوان یادگاری به مادر یکی از دوستانش که عضو کلیسایی در آمریکاست بدهد. او گفت مجازات این جرم او بسیار بیشتر از مبلغی است که قرار بود بابت برداشتن این بنر به دست آورد و به همین خاطر خواستار بخشش از سوی دادگاه شد.

به گفته این دانشجوی آمریکایی او به دوست خود که عضو کلیسای ” متدیست ” اوهایو بوده گفته است در صورت دستگیری  در کره شمالی و مواجه شدن با مجازات زندان او باید مبلغ ۲۰۰ هزار دلار به مادرش پرداخت کند. دوست این جوان در نظر داشته تا این بنر را به عنوان یک یادگاری از کره شمالی در کلیسا آویزان کند.

وارمبیر که در مقابل دوربین تلویزیون دولتی کره شمالی و در دادگاه سخن می گفت از این کار خود پوزش خواست و خواستار بخشش اتهامش از سوی دولت کره شمالی شد. او از مردم کره شمالی نیز معذرت خواست.

او که پیشتر قبول پیشنهاد دوستش را به دلیل انگیزه های مالی دانسته و اتهام همدستی با دولت آمریکا برای ارتکاب جرم علیه دولت پیونگ یانگ را رد کرده بود در جلسه دادگاه مجبور شد اعتراف کند که نمی بایست در همدستی با دولت آمریکا علیه دیگر کشورها اقدام به انجام اقدام خصمانه می کرد.

زندگی در کره شمالی رهبر کره شمالی اخبار کره شمالی

او گفت: من امیدوارم دولت ایالات متحده آمریکا در آینده شهروندان آمریکایی چون من را وادار به انجام اقدامات خصمانه علیه دیگر دولت ها نکند.

دولت کره شمالی اعلام کرده است این دانشجوی آمریکایی تحت پوشش توریست به این کشور سفر کرده است تا با همدستی با دولت آمریکا علیه دولت کره شمالی اقدام خصمانه صورت دهد. دولت کره شمالی این جوان را عضو گروهی دانسته که بخشی از زیر مجموعه سازمان سیا است.

این اتهام در حالی است که این جوان در اتهام اولیه خود به دلیل به همراه داشتن یک بنر به هنگام خروج از کره شمالی دستگیر شده است.
در بخشی از ویدئویی که تلویزیون دولتی کره شمالی امروز اقدام به پخش آن کرده است این جوان آمریکایی در حال گریه است و در حالی که تعطیم کرده است از دادگاه و مردم کره شمالی عاجزانه درخواست بخشش دارد.

او در این ویدئو می گوید: من عاجزانه از شما مردم و دولت جمهوری خلق کره تقاضا دارم من را ببخشید. لطفا، من بزرگ ترین گناه زندگی ام را مرتکب شده ام.

دانشجوی آمریکایی در دادگاه کره شمالی

زندگی در کره شمالی رهبر کره شمالی اخبار کره شمالی

زندگی در کره شمالی رهبر کره شمالی اخبار کره شمالی

زندگی در کره شمالی رهبر کره شمالی اخبار کره شمالی

زندگی در کره شمالی رهبر کره شمالی اخبار کره شمالی

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*