خانه / جالب و خواندنی / چرا زنان زیبا با مردان زشت ازدواج می کنند؟

چرا زنان زیبا با مردان زشت ازدواج می کنند؟

یک گروه تحقیقاتی با بررسی تعدادی زن و مرد مزدوج به نتایج جالبی درباره ازدواج زنها و مردها رسید. در گزارش این تحقیق ذکر شده که مرد‌ها حساسیت زیادی به زیبایی خانم‌ها دارند، در حالی که زن‌ها بیشتر به قد و درآمد مرد‌ها اهمیت می‌دهند!

   از آنجا که خانم‌ها دنبال مردی برای زندگی هستند ممکن است کسی را انتخاب کنند که از نظر ظاهری پایین‌تر از آن‌ها باشد. تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ازدواج‌هایی که در آن زن از نظر ظاهری بهتر از مرد است، بسیار پردوام‌تر و مثبت‌تر است.

 تصور محققان از دلیل آن این است که مرد‌ها اهمیت زیادی به زیبایی می‌دهند درحالیکه خانم‌ها بیشتر می‌خواهند همسری داشته باشند که به خوبی از آن‌ها حمایت کند.

 محققان قبول دارند که مسئله زیبایی بسیار شخصی و نسبی است اما تحقیقات نشان می‌دهد که استانداردهای عمومی برای زیبایی وجود دارد مثل چشمان درشت، داشتن صورت متقارن، و بیبی فیس بودن و یک نسبت خاص برای دورسینه و دور لگن.

مردان زشت مرد زشت زیبایی خانم‌ها زنان زیبا زن زیبا دور لگن ازدواج موفق ازدواج عالی ازدواج با زن زیبا

 تحقیقات گذشته نشان داده است که افراد با ظاهر بسیار زیبا به سمت هم جذب می‌شوند و وقتی با هم رابطه برقرار می‌کنند، رابطه‌شان بسیار عالی خواهد شد. اما این تحقیقات عموماً مبنی بر زوج‌های جوان است و نشان می‌دهد که زیبایی مطلق در مراحل اولیه رابطه اهمیت دارد. اما نقش جذابیت ظاهری در ارتباطات رسمی‌تر و باقاعده‌تر مثل ازدواج تقریباً یک راز است.

 یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که ظاهر بعد از آن جذب شدن اولیه هم همچنان دارای اهمیت است اما به طریقی متفاوت.

 این تیم تحقیقاتی ۸۲ زوج که طی شش ماه قبل ازدواج کرده بودند اما از حدود ۳ سال قبل از ازدواج مراوده داشتند را ارزیابی کرد. شرکت کننده‌های تحقیق بین ۲۰ تا ۲۵ سال سن داشتند. محققان گفتگوی هر زوج درمورد یک مشکل شخصی را به مدت ۱۰ دقیقه فیلمبرداری کردند. فیلم‌ها بعداً از این جهت ارزیابی شد که آیا زوج‌ها درمورد مشکلشان یکدیگر را حمایت می‌کردند و پشت هم را داشتند یا نه. این مشکلات مسائلی از قبیل تصمیم به داشتن تغذیه سالم‌تر، شروع یک کار جدید و ورزش بیشتر را شامل می‌شد.

 یک شوهر منفی احتمالاً در چنین موقعیتی می‌گوید، «این مشکل توست و خودت باید حلش کنی». اما یک شوهر مثبت خواهد گفت، «من با توام، کاری از دستم برمیاد برات انجام بدم؟»

 یک گروه از محققان جذابیت‌های ظاهری هر زوج را بین ۱ تا ۱۰ کدگذاری کردند که عدد ۱۰ بهترین و کامل‌ترین ظاهر را نشان می‌داد. تقریباً در یک سوم زوج‌ها، زیبایی زن‌ها بیشتر بوده، در یک سوم جذابیت مرد بیشتر بوده و سایر زو ج‌ها ظاهری تقریباً هم ردیف داشتند. به طور کل، در مواردی که زن ظاهر بهتری نسبت به مرد داشت، زن و مرد مثبت‌تر رفتار می‌کردند.

 نتیجه این تحقیق بسیار منطقی به نظر می‌رسد. مرد‌ها حساسیت زیادی به زیبایی خانم‌ها دارند. زن‌ها بیشتر به قد و درآمد مرد‌ها اهمیت می‌دهند.

 در زوج‌هایی که مرد ظاهر بهتری نسبت به زن داشت، هر دو طرف چندان حمایت کننده نبودند. یکی از محققان این تحقیق می‌گوید که زن‌ها معمولاً درجه حمایتی که از طرف مرد دریافت می‌کنند را به خود او منعکس می‌کنند. مردی که ظاهر پایینتری نسبت به زن خود دارد، چیزی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشته در اختیار دارد به همین خاطر همه تلاشش را می‌کند تا آن رابطه را پابرجا نگه دارد.

 مردهایی که ظاهر بهتری نسبت به همسران خود دارد، طبیعتاً به زن‌هایی زیبا‌تر از همسر کنونیشان دسترسی دارند و ایده مرغ همسایه غازه ممکن است باعث کمتر کردن تعهد آن‌ها نسبت به ازدواجشان شود.

 محققان عقیده دارند که جذابیت ظاهری شوهر‌ها برای خانم‌ها اهمیت چندانی ندارد، درعوض زن‌ها به دنبال مردهایی هستند که بتوانند به خوبی از آن‌ها حمایت کنند. پس به نظر می‌رسد که آن ازدواج ناجور و نابرابر ازدواج عالی باشد.

منبع:پارسینه

۱۴ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. بازم با چه زرنگی موضوع رو به طرف خواست مردها سوق دادند.
  این چیزها به زمان و شرایط هم بستگی داره وگرنه زنها هم کشته مرده دماغ گنده یا دندانهای کج و معوج و……. نیستند. وقتی زن از هر جهت خودش رو یک طفیلی ببینه مجبوره برای پیدا کردن مردی که ازش حمایت کنه از خواسته های دیگرش بگذره اما هر قدر به خودش متکی تر باشه اونم ایده آلهایی داره.

  • خیلی جبهه گیری می کنید!

   اینقدر زود ناراحت نشوید!

   این تحقیقات مربوط به حداکر افراد است نه برای همه بدون استثنا

   لطفا یک کم خوددار باشید و واقعیت ها رو بپذیرید

   اتفاقا تحقیق جالب و درستیه!

   و مسلما استثنا هم داره

 2. همون به شرایط و زمان بستگی دار وگرنه در کل فقط پوله که براشون مهمه فقط پول و طلا و بچه

  • پول ، تیپ و شخصیت و تحصیلات برای زن امروزی مهمه
   بچه و طلا چیه ؟؟؟؟ خخخخخخخخ
   زن امروزی دنبال یه مرد باشخصیت و موفق از لحاط مالی و اجتماعیه که هوای زنشو داشته باشه حالا آلن دلون نبود نبود
   تو ایرانو بگردی شاید به اندازه تعداد انگشتات مرد خوشگل و خوشتیپ پیدا نکنی

 3. من به شخصه اصلا حاضر نیستم با پسر زیبا و جذاب ازدواج کنم.ترجیح می دم با یکی از لحاظ ظاهر پایین تر خودم ازدواج کنم.ولی موقعیت اجتماعی یه پسر واسم خیلی مهمه.البته هم سطح بودن از لحاظ فرهنگی.

 4. من به زیبایی شوهرم خیلی اهمیت می دم. چه کمبودی دارم که با ازدواج با یه مرد بی ریخت ژن های خودم رو به خطر بندازم و نسل بی قواره ای از خودم به جا بگذارم؟! اینطور انتخاب ها مخصوص زن هایی با سطح تفکر پایین هست که خودشون رو به موقعیت مالی یا اجتماعی و غیره هر مرد بی سر و پایی آویزون می کنن

  • حرفت چرت بود…تو از کجا میدونی همه ژن های هفت نسلت قشنگ بودن؟ یا شاید فقط شوهرت قشنگ از آب در اومده باشه نسله قبلش چی؟… هرچی بچه خوشگل بدنیا بیاری با قیافه به جایی نمیرسن بزرگ میشن عاشق یه زن یا یه مرد بی ریخت میشن یا کنیز میشن یا غلام بعد نوه هات بی ریخت در میان.. این نوه های بی ریخت جامعه خوبی میسازن چون مثله مادربزرگشون فکر قیافشون نیستن به فکر چیزایه مهمترین..باید فرهنگ داشته باشن.. صورت ک با یه اسید نابود میشه خخخخخ

 5. از دختران حیله گرتر نیس!!! همشون به دنبال پسر خوشگلن .همشون شعار میدن که پسر نباید خوشگل باشه!

  • مگه اصلن پسر خوشگل و خوشتیپ پیدا میشه تو ایران؟
   ۹۹ درصد مردای ایرانی زشتن البته یکی میبینی دیگه داغونه یکس کمتر زشته
   مردای ایرانی اکثرا سیاه و زرده رنگ پوستشون مثل پاکستانیها و هندیاست
   ابروهای کمونی ، پر مو و پشم ، کوتوله ، بدهیکل ، و از نظر فرهنگی ام سطح فکرشون جهان سومیه
   نگاه فناتیک دارن به زنها
   چیزی ندارن
   بین بد و بدتر فعلا انتخاب سخته

 6. به نظرم بعضی وقتا نمیشه شرایطو اونطوری که میخوایم به نفع خودمون دربیاریم . زنی زیبا رویی رفت پیش انیشتین وبه او پیش نهاد ازدواج داد . انیشتین گفت تو چرا این خواسته را ازمن داری زن گفت اگر من با تو ازدواج کنم فرزندی از ما حاصل میشود که زیباییش به من میرود و هوش وداناعیش به تو . انیشتن گفت حال اگر بر عکس شود چه میشود . دنیا عجیبه من فقط میدونم اون چیزی که توقع دارین نمیشه

 7. به نظره من نباید زیبایی رو ملاک های ازدواج گذاشت چون که زیبایی به مرور زمان از اون کاسته میشه ولی اگه ملاکه یک رابطه انسانیت , صداقت , پاکدامنی و …. باشه زندگی بادوام تر خواهد شد چون این چیز ها روز به روز بهتر از قبل میشوند برخلاف زیبایی که روز به روز کم تر میشه.
  البته این نظره شخصی منه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*