خانه / بورس و سهام / “شتهران” تعدیل مثبت داد

“شتهران” تعدیل مثبت داد

شرکت تهران شيمي با سرمایه ای معادل با 14 میلیارد و 850 میلیون تومان پیش بینی درآمد هر سهم در سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 6 ماه را منتشر کرده است.

“شتهران” برای هر سهم مبلغ 1040 ریال پیش بینی کرده که در مقایسه با گزارش قبلی بیش از 8 درصد تعدیل مثبت داشته و این در حالی است که دور ه 6 ماهه با تحقق 77 درصد از بودجه به پایان رسانده است.

این شرکت علت تغییرات اخیر در بودجه را به شرح ذیل اعلام نموده است:

1- با توجه به تغييرات نرخ ارز از مرجع به مبادله اي وتاثير آن در بالا رفتن بهاي تمام شده فروش واز طرفي افزايش قيمت هاي فروش اعلامي توسط وزارت بهداشت ودرمان در ماههاي اخير نياز به تغيير پيش بيني فروش وبهاي تمام شده ودر نتيجه تغيير پيش بيني سود مورد نياز بود.

2- با توجه به اينکه بخش قابل توجهي از پيش بيني درآمد سود سهام در 6 ماهه اول سال مالي شرکت توسط شرکت هاي سرمايه پذير اعلام و در حساب هاي شرکت ثبت مي گردد درصد تحقق سود پيش بيني در 6 ماهه اول بسيار بالاتر از 50 درصد سود پيش بيني سالانه تحقق مي يابد که اين موضوع در ارسال اطلاعات مياندوره اي 9 ماهه وسالانه با توجه به اينکه بخش کمي از سود سهام پيش بيني محقق مي گردد موجب تعديل درصد تحقق سود پيش بيني در اطلاعات ارسالي مي گردد.

3- با توجه به دريافت اطلاعات سودآوري اغلب شرکت هاي سرمايه پذير پيش بيني درآمد سرمايه گذاري در سهام شرکت ها افزايش يافته است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*