خانه / بورس و سهام / “شرانل” تعدیل مثبت داد

“شرانل” تعدیل مثبت داد

شرکت نفت ایرانول با سرمایه ای بالغ بر یکصد میلیارد تومان پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 6 ماهه را مبلغ 2289 ریال سود خالص در نظر گرفته که در مقایسه با اطلاعیه قبلی (مبلغ 1934 ریال) افزایش 18.3 درصد افزایش داشته است.

“شرانل” که در دوره 6 ماهه مورد بررسی موفق به تحقق 53 درصد از بودجه شده است علت تعدیل مثبت را افزايش نرخ فروش محصولات صادراتي و جابجايي بخشي از برنامه فروش داخلي به فروش صادراتي و کاهش قيمت تمام شده بدليل کاهش نرخ ميانگين مصرف مواد اوليه وارداتي با توجه به موجودي ابتداي سال و سفارشات در راه اعلام کرده است.

شایان ذکر است عملکرد واقعي 6ماهه ارائه شده حاکي از ترکيب فروش داخلي 62 درصد و فروش صادراتي 38 درصد (در پيش بيني قبلي به ترتيب 67 و 33 درصد) بوده و نرخ تسعير ارز فروشهاي صادراتي به ازاي هر دلار مبلغ 796ر32 ريال مي باشد.

گفتنی است که شرکت نرخ پيش بيني شده تسعير ارز حاصل از فروش هاي صادراتي براي 6 ماهه دوم سال92 را اعلام ننموده است. ضمناً نسبت سود ناخالص به فروش، مطابق عملکرد واقعي 6 ماهه 92 معادل 34 درصد و مطابق پيش بيني سال مالي 92 معادل 26 درصد مي باشد که شرکت دلايل آن را اعلام ننموده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*