خانه / آخرین اخبار / حقوق و مزایا در نیروی انتظامی (ناجا) چقدر است؟

حقوق و مزایا در نیروی انتظامی (ناجا) چقدر است؟

سردار حسین اشتری با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به مسئولیت سنگین فرماندهی نیروی انتظامی به اقدامات انجام شده و حوادث رخ داده در چهارشنبه آخر سال پرداخت و اظهار کرد: خوشبختانه آمار تلفات و مجروحیت‌های چهارشنبه پایانی سال ۹۴ به نسبت سال‌های گذشته کاهش داشت و متاسفانه ۳ نفر در این شب جان خود را از دست دادند و تعدادی دیگر نیز قطع عضو و نابینا شدند که علی‌رغم تمام این تلخی‌ها، آمار بیمارستانی نشان از کاهش حوادث این شب در سال جاری داشت به گونه‌ای که امسال موفق شدیم کاهش ۴۰ درصدی چهارشنبه پایانی سال را تجربه کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت امنیتی کشور با خوب ارزیابی کردن وضعیت شهرها و مناطق مرزی ایران، گفت: گرچه ما تا وضعیت مطلوب امنیتی فاصله داریم اما وضع فعلی امنیت در شهرهای و نقاط مرزی کشور مناسب است و براساس اطلاعات روزانه‌ای که از گزارش‌های ارسالی سراسر کشور به دست می‌آید می‌توان وضع امنیتی موجود را قابل قبول توصیف کرد.

فرمانده ناجا در ادامه این برنامه در خصوص جمع‌آوری سارقان و معتادان متجاهر در برخی از شهرهای کشور نیز گفت: همانطور که ما بارها اعلام کرده‌ایم پلیس آمادگی دارد تا در صورت وجود اماکن نگهداری معتادان خیابانی، در کمتر از ۱۰ روز اقدام به جمع‌آوری این افراد از شهرهای بزرگ کند و در شهرهای کوچکتر نیز این قابلیت وجود دارد که در کمتر از ۴۸ ساعت این معتادان از سطح شهر جمع‌آوری شوند.

سردار اشتری ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر ما با مشکل کمبود ظرفیت محل‌های نگهداری این افراد مواجه هستیم و امیدواریم با همت دستگاه‌های مربوطه اعم از بهزیستی، شهرداری و… بتوانیم چهره شهر را مطلوب کنیم.

وی با بیان این که بیش از ۵۰ درصد از سرقت‌های خرد در کشور توسط معتادان انجام می‌شود، به مشکل دستگاه قضایی نسبت به نگهداری این افراد پرداخت و ابراز امیدواری کرد با تامین فضای مناسب و ظرفیت مورد نظر بتوانیم معتادان خیابانی کشور را ساماندهی کنیم.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از این گفتگو با تشریح اقدامات انجام شده همزمان با فرارسیدن نوروز ۹۵ از آغاز به کار قرارگاه نوروزی و آماده‌باش کامل نیروهای پلیس در سراسر کشور خبر داد.

سردار اشتری همچنین با اشاره به کمبود نیروهای پلیس در کشور گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا به اعضای هر هزار نفر، ۵ تا ۷ نیروی پلیس وجود دارد و این در حالی است که در کشور ما به اعضای هر یک هزار نفر تنها ۳ مامور پلیس داریم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به این آمار و همچنین با توجه به گستردگی جغرافیایی کشورمان می‌بایست تعداد پرسنل پلیس ۲ برابر شود.

فرمانده ناجا در ادامه این گفتگو با تاکید بر برخورد پلیس با اقدامات خلاف شرع و قانون اظهار کرد: پلیس براساس قانون و موازین شرعی اقدامات خود را پیگیری می‌کند و این در حالی است که بین شرع و قانون هیچ‌ فاصله‌ای وجود ندارد.

سردار اشتری اضافه کرد: نیروی انتظامی حافظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است و با توجه به وظیفه ذاتی خود طبق مقررات قانونی وظایف خود را دنبال می‌کند.

وی در خصوص برخورد پلیس با کشف حجاب در خودروها، خاطر نشان کرد: در نیمه دوم امسال پلیس با ناهنجاری‌های اجتماعی از جمله کشف حجاب در خودروها و همچنین ایجاد آلودگی صوتی برخورد کرده و با توجه به دستور مقامات قضایی اقدام به توقیف خودروهای متخلفان کرده است.

فرمانده ناجا در ادامه این گفتگو در پاسخ به سوالی در خصوص نظر پلیس نسبت به نرخ‌های جدید تخلفات رانندگی اظهار کرد: طبق قانون نرخ‌های جرایم رانندگی می‌بایست هر ۳ سال یکبار براساس نرخ تورم مورد بازبینی قرار گیرد که متاسفانه نرخ قبلی جرایم پس از گذشت ۳ سال و به تعویق افتادن ۲ سال از زمان بازبینی در نرخ‌های قبلی هیچ‌ تغییری نکرده بود.

سردار اشتری ادامه داد: البته هدف پلیس از اعمال قانون و جریم‌ کردن خودروها به هیچ وجه اذیت و آزار مردم نیست و تنها جنبه بازدارندگی دارد.

وی گفت: نرخ‌های جدید تعیین شده در جلسات مشترک کارشناسان پلیس مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس نتیجه گیری شده است و نیروی انتظامی براساس وظیفه خود تنها مجری مصوبات قانونی است.

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: هدف ما در سختگیری و اعمال قانون رانندگان متخلف، ارتقای سلامت مسافران است و این در حالی است که خوشبختانه بیش از ۹۵ درصد رانندگان کشور قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را را رعایت می‌کنند.

سردار اشتری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص واریز عیدی، حقوق و مزایای پرسنل ناجا نیز گفت: ماه گذشته عیدی کارکنان نیروی انتظامی پرداخت شد و امشب نیز حقوق تمامی پرسنل پلیس به حساب آنها واریز شده است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به ارتقای معیشت کارکنان پلیس افزود: من به شخصه وقتی فیش حقوقی پرسنل نیروی انتظامی را می‌بینم شرمنده آنها می‌شوم ولی باید گفت که علی‌رغم تمامی اقدامات ما و پیگیری انجام شده به منظور ارتقای معیشت کارکنان، نمی‌شود این تصور را اجرایی کرد که به عنوان مثال امشب تصمیم به افزایش حقوق پرسنل بگیریم و صبح فردا آن را اجرایی کنیم.

فرمانده ناجا ادامه داد: موضوع افزایش حقوق پرسنل باید با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، مجلس شورای اسلامی، دولت و… انجام شود که البته ما همت لازم را به خرج داده‌ایم و من شخصا چندین جلسه با مسئولان مربوطه در دستگاه‌های مختلف برای پیگیری این موضوع برگزار کرده‌ام.

سردار اشتری با تاکید بر این که افزایش حقوق پرسنل نیروی انتظامی نیازمند پیگیری‌های خستگی ناپذیر است گفت: البته در ۲ – ۳ ماه اخیر خوشبختانه موفق شدیم تغییر جزئی و مختصری در حقوق پرسنلی که حقوق پایین دریافت می‌کرده‌اند ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر میانگین حقوق پرسنل نیروی انتظامی یک میلیون و ۴۰۰ هزار تا یک میلیون ۵۰۰ هزار تومان است و درصد بالایی از کارکنان نیروی انتظامی حقوق‌شان کمتر از ۳ میلیون تومان است که این موضوع بسیار باعث شرمندگی است چرا که با توجه به سختی بسیار زیاد پرسنل ناجا این حقوق بسیار کم است.

فرمانده ناجا همچنین در خصوص بحث حذف اعدام قاچاقچیان گفت: در جلسه‌ای که اخیرا با مسئولان قوه قضاییه برگزار کردیم صحبت‌های بسیاری حول و هوش این موضوع انجام شد و ما در آن جلسه نیز عنوا نکردیم که معتقدیم مجازات‌های در نظر گرفته شده برای جرایم باید از بازدارندگی لازم برخوردار باشد به طوری که مجرمان تصور نکنند که در قبال اقدامات مجرمانه خود هزینه خاصی را نمی‌پردازند. لذا نگاه ما نگاه به موضوع مجازات‌های در نظر گرفته شده مبتنی بر این اصل است.

سردار اشتری در ادامه در خصوص اقدامات انجام شده درباره استرداد متهمان خارج از کشور و پیگیری پرونده خاوری اظهار کرد: ما این موضوع را از طریق پلیس اینترپل دنبال کرده‌ایم و اگر همکاری قضایی در کشور مقابل انجام شود پلیس آمادگی لازم را دارد چرا که مکان این فرد شناسایی شده و اقدامات بعدی می‌بایست با همکاری کشور طرف انجام شود.

وی در پایان از زحمات پرسنل، رسانه‌ها و همچنین اعتماد مردم به نیروی انتظامی و پلیس تقدیر و تشکر کرد.

۱۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. حقوق ما پرسنل ناجا واقعا ناعادلانه است ما معنی تعطیلی رسمی رو نمیفهمیم ما عید و ولادت و متوجه نیستیم ما شهادت و تاسوعا و عاشورا نداریم نه ما بلکه شغل هایی مثل پزشکی , پرستاری آتش نشان ها و از این دست شغل ها هم همینطوری هستن ولی حقوق ما به مراتب پایین تر از بقیه است من واقعا شرمنده زن و بچه هام هستم واقعا شرمندم

 2. میخواستی پلیس نشی آقای محترم اون موقعی ای که پارتی بازی میکنی به ده نفر میگی سفارشتو بکنن میخوای بری داخل پلیسسسس بشی بفکر اینجاس باید می بودی .حالا تحمل کن مگه نامه فدات شوم برات فرستاده بودن.

  • من طبق علاقه نیاز جامعه ام و قانون اساسی شغلم را انتخاب کردم جایی هم نمی گویم از سختی شغلم ناراحتم ولی از بی عدالتی آماده باش های رایگان پی در پی که زندگیمونو فلج کرده حقمونه بیشتر از بقیه حقوق بگیریم ولی حداقل اندازه بقیه به ما حقوق بدهند به خدا اگر خیلی هم به ما توجه بشه به فرزندان شما که خلافکارند کاری نداریم از تمام نمایندگان مجلس بدم می آید اگر دستمان به حق میرسید حساب خیلی ها را می رسیدیم

   • حقوق شماها از پارو بالاتر میره،
    همسایمون تو پلیس راه بود، الان باز نشست شده، شبی. یک میلیون و پانصد میاورد خونش هر شب
    خودتی!!!!!!!!!!!!!

  • … نخور الکی،اگر این اقا و دیگر امثال انها نباشند شما الان داشتی ….

  • باید واسه طرز تفکر امثال تو تاسف خورد
   خدا نکنه تو امثال تو به یه جایی برسند و پشت یه میزی بشینن که پدر زیر دستو در میارید شماها
   شما یه سر به گزینش ناجا بزنی میفهی یه درصد هم با پارتی بازی نمیشه وارد ناجا شد

   • درسته من دوستام کلی پارتی داشتند ولی نتونستند عضو ناجا بشن هرکی لایق باشه حتما بون پارتی موفق می شه

  • همین که با خیال راحت نشستی تو خونت گوشی گرفتی دستت رو مدیونه همین پلیسی هستی که داری بهش بد و بیراه میگی

 3. با سلام میخواستم حقوق پلیس افتخاری بدونم؟؟ و حقوق گروهبان ۱ چقدره

 4. با سلام میخواسم بدونم بعد چن سال حقوق میدن؟؟؟من الان مشهدی هستم مثلا وارد نیروی انتظامی که بشم کی میتونم برم به خانوادم سر بزنم.مرخصی داره نداره چقده؟؟.خواهش میکنم جوابمو بدید خیلی سردرگمم خیلی

 5. خدایی حقوق ناجا خیلی کمه ایشالا که درست بشه

 6. سلام اونی که حرف مفت میزنه که نامه فدایت شوم برای ما نفرستادن از آقازاده هاست بله ژن خوبند به برکت انقلاب پدر هاشون از روستا اومدن شهر حالا با هزار پارتی و رانت مال مملکت را میخورن ادعاشون میشه بله مقصر پرسنل ناجا هستند که روزی دو تا شهید میدم حالا طرف دنبال عشقو حالشه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*