خانه / آخرین اخبار / قیمت یک دست لباس روحانی

قیمت یک دست لباس روحانی

ایرنا، لباس روحانیت از سه بخش اصلی عمامه، عبا و قبا همراه با شلوار و نعلین تشکیل می‌شود.

عمامه

عمامه به پارچه با طول مشخصی گفته می شود که با روشی خاص بسته می شود و فرد روحانی آن را بر سر می‌گذارد. این جزء از لباس روحانیت به طور میانگین هفت متر پارچه تترون نیاز دارد که در بازار تهران این نوع یارچه آنچنان تولید داخلی ندارد و برای این کار از پارچه‌های پاکستانی، تایلندی و هندی تامین می‌شود.

به طور میانگین هر متر پارچه تترون مخصوص عمامه ۵۰۰۰ تومان قیمت دارد که یک عمامه متعارف ۳۵ هزار تومان تمام می‌شود.

عبا

عبا به روپوش روحانی گفته می شود که در رنگ‌ها و کیفیت‌های متفاوت عرضه می شود. این نوع لباس بنابر کیفیت و درجه ضخامت از ۲۵ هزار تومان تا ۶۵ هزار تومان قیمت دارد که مانند دیگر لباس‌ها انواع زمستانی و تابستانی دارد.

قبا

قبا کت بلندی است که روحانیون آن را به تن می کنند. قبای ساده از جنس فاستونی ۶۵ هزار تومان قیمت دارد که در برخی مواقع روحانیون این قسمت از لباس را به صورت سفارشی تهیه می‌کنند.

هزینه دوخت قبا مانند کت مردانه ۱۰۰ هزار تومان تا ۱۳۰ هزار تومان است که قیمت پارچه آن به صورت جداگانه محاسبه می شود.

شلوار

شلوار برای پوشش روحانی می‌تواند از جنس تترون و نازک در تابستان یا شلوارهای پارچه‌ای باشد. در حال حاضر شلوار دوخته شده از ۹۰ تا ۱۵۰ هزار تومان در سطح شهر عرضه می‌شود و هزینه دوخت آن به صورت سفارشی ۵۰ تا ۷۵ هزار تومان است.

نعلین

نعلین یا همان کفش روحانی با قیمت ۲۵ هزار تومان به بالا به فروش می رسد و در برخی مواقع بنابر تغییر آب و هوا یا سلیقه شخصی می توان کفش به پا کرد که کفش مردانه از ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان قیمت دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*