خانه / آخرین اخبار / نوجوانان سوئیسی سردمدار مصرف ماری جوانا در جهان

نوجوانان سوئیسی سردمدار مصرف ماری جوانا در جهان

در یک مقایسه میان دانش‌آموزان در سراسر جهان مشخص شده است که نوجوانان سوئیسی بیش از سایر همسالان خود ماری‌جوانا مصرف می‌کنند. انتشار این آمار موجب نگرانی‌های جدی در سوئیس شده است.

مواد مخدر ماری جوانا قیمت ماری جوانا سفر به سوئیس اخبار سوئیس

در هیچ کشوری به اندازه سوئیس نوجوانان ۱۵ ساله تجربه استعمال ماری‌جوانا (علف یا گراس) را نداشته‌اند. ۲۹ درصد پسران و ۱۹ درصد دختران در این سن گفته‌اند که دست‌کم یک بار این مخدر را مصرف کرده‌اند.

این آمار نتایج یک پژوهش بین‌المللی در میان دانش‌آموزان در کشورهای مختلف بوده است.

سوئیس سالانه میلیون‌ها فرانک (واحد پول این کشور) در راه مبارزه با مصرف مواد مخدر هزینه می‌کند. انتشار این آمار نگرانی‌های جدی را میان کارشناسان مواد مخدر در این کشور ایجاد کرده است، به ویژه آنکه به گفته آنان مصرف ماری‌جوانا در دوران نوجوانی مشکل‌زا بوده و پیامدهای سنگینی به همراه خواهد داشت.

ماده محرک عصبی موجود در گیاه شاه‌دانه – منشا ماری‌جوانا – با نام “تتراهیدروکانابینول” (THC) با تأثیرگذاری بر سیستم عصبی مرکزی بدن از جمله موجب ایجاد اختلالات روانی می‌شود.

در حال حاضر در چهار شهر سوئیس پروژه آزمایشی قانونی کردن خرید و فروش ماری‌جوانا به بزرگسالان جریان دارد. نتایج بررسی‌ها در آمریکا نشان داده، قانونی کردن خرید و فروش این مخدر بر نحوه مصرف نوجوانان تأثیر می‌گذارد و این تصور را برای آنان ایجاد می‌کند که استعمال این مخدر “بی‌خطر” است.

یک نظر ثبت شده

  1. خاک عالم بر سرشون ، بی غیرتها ، اونها دیگه چرا….!

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*