خانه / سلامت / کاکتوس و فوائد باور نکردنی خوردن این گیاه عجیب

کاکتوس و فوائد باور نکردنی خوردن این گیاه عجیب

هنگامی که اسم گیاه کاکتوس Cactus شنیده می شود تصور یک گیاهی بدبو، خاردار و بیابانی افکار عموم مردم را به خوب جلب می‌کند اما نکته قابل توجه این است که این گیاه سخت و خشن سرشار از ویتامین‌های طبیعی بوده و در کشورهای حوزه آمریکای جنوبی غذای سالم و کم هزینه محسوب می‌شود.

طب سنتی خوردن کاکتوس خواص گیاهان خواص کاکتوس Cactus
گیاه کاکتوس در کشور آمریکا در فروشگاه‌های مکزیکی طرفداران زیادی را کسب کرده است و نوع هندی‌اش بیش از ۲۰۰ گونه است و این گیاه داروی بسیار موثری برای کاهش کلسترول خون است.

نشاط آور بودن گیاه کاکتوس

گیاه کاکتوس شامل طیف وسیعی از مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها‌است و ویتامین‌های A، E،C و املاح کلسیم و منیزیم به وفور در آن یافت می‌شود و مواد موجود در آن خاصیت دارویی آن را افزایش می‌دهد.

دکتر جاناتان استاگل محقق و استاد دانشگاه نیواورلتان در این رابطه می‌گوید: مواد آنتی اکسیدان موجود در کاکتوس خاصیت ضد سرطانی به این گیاه می‌دهد به طوری که با مصرف ۵ -۷ لیوان از آب برگ‌های آن سبب بروز نشاط و شادابی به افراد می‌شود و این نوشیدنی التهاب عضلانی بدن را کاهش می‌دهد.

کاهنده کلسترول

سطح کاکتوس با وجود فیبرهای آن دارویی مفید برای بیماران مبتلا به سندروم متابولیک است و افرادی که سطح کلسترول خونشان بالا است پس از ۴ هفته مصرف این گیاه، سطح LDL و تری گلیسیرید بدن کاهش و خطرات قلبی کم می‌شود.

کاکتوس گلابی خاردار می‌تواند سطح قند خون را در بیماران دیابت نوع ۲ کاهش دهد و مصرف ۱۴۰ میلی گرم از آن سبب کاهش پکتین و به حداقل رسیدن قندخون در معده منجر و  از کبد افراد محافظت جدی به عمل می آورد.

طی یک مطالعه‌ای به وسیله دانشمندان دانشکده این نتایج حاصل شد که افراد مبتلا به دیابت پس از هشت هفته مصرف عصاره کاکتوس LDL ۱۵ درصد، کلسترول ۱۲ درصد ، قندخون ۱۱ درصد و انسولین ۱۱ درصد کاهش یافت.

طب سنتی خوردن کاکتوس خواص گیاهان خواص کاکتوس Cactus

محافظت از سلول‌های مغزی

گیاه کاکتوس به سبب خواص ضدالتهابی، رادیکال‌های آزاد از مثبتی بر سلولهای مغزی می‌گذارد و سطح حفاظت و این سلول‌های قشر خاکستری مغز افزایش می‌یابد. گفتنی است برگ کاکتوس برای بیماری‌های پروستات پستان و سرطان کبد مفید است و از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*