خانه / آخرین اخبار / بیوگرافی کاظم احمدزاده (مجری دوستت دارم مادر) +مصاحبه

بیوگرافی کاظم احمدزاده (مجری دوستت دارم مادر) +مصاحبه

سید کاظم احمدزاده (متولد ۱۲ آذر ۱۳۴۲ در تهران) از مجریان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران است. وی دارای لیسانس روانشناسی است و دانش علوم حوزوی نیز دارد. او از سال ۱۳۷۵ وارد صدا و سیما شد. کاظم احمدزاده متأهل و دارای سه فرزند دختر است.

مجری شبکه پنج بیوگرافی محمود شهریاری بیوگرافی مجریان بیوگرافی سید کاظم احمدزاده اسامی مجریان تلویزیون

برنامه دوستت دارم مادر از امشب مصادف با میلاد حضرت زهرا (س) و روز مادر تا میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر هر شب ساعت ۱۰ با تهیه کنندگی و اجرای سید کاظم احمدزاده روی آنتن شبکه پنج می رود.

اجرا کاظم احمدزاده

  • شب‌های رمضان
  • مسابقهٔ بزرگ
  • خانهٔ چهلم
  • وقتمون کمه
  • دوستت دارم مادر

مجری شبکه پنج بیوگرافی محمود شهریاری بیوگرافی مجریان بیوگرافی سید کاظم احمدزاده اسامی مجریان تلویزیون

بالاخره انتقادات تند و تیز برخی رسانه‌ها از اجرای مشترک کاظم احمدزاده و محمود شهریاری کار دست این دو زوج هنری داد و گویا قرار است این دو مجری تلویزیونی پس از سال ها از هم جدا شوند، دو مجری که گویا داوود رشیدی بازیگر سینما و تلویزیون آن‌ها را به لورل و هاردی تشبیه کرده است.

از مدتی قبل موج انتقاد رسانه‌ها از برنامه‌هایی با اجرای مشترک محمود شهریاری و کاظم احمد‌زاده بالا گرفت. از هفته‌نامه چلچراغ گرقته که پرونده‌ای انتقادی از این برنامه منتشر کرد تا خبرگزاری فارس که مطالب تندی در انتقاد از این برنامه مطرح کرد.

شهریاری هر چه قر در کمرش مانده بود خالی کرد
فارس پس از اجرای مشترک احمدزاده وشهریاری در برنامه ویژه نیمه شعبان در انتقادی تند‌و‌تیزی نوشت: «شبکه تهران زمان پخش این برنامه آنتن خود را به طور کامل در اختیار کاظم احمدزاده، محمود شهریاری و هومن حاجی عبداللهی مجریان این برنامه به همراه مسعود روشن‌پژوه همان مجری که نیم ساعت قبل در شبکه یک سیما برنامه اجرا می‌کرد و دو مجری دیگر قرار داد تا از هر کاری برای جلب مخاطب فرو نگذارند و خلاصه این که محمود شهریاری هم هرچه قر در این سال‌ها در کمرش مانده بود، در این برنامه خالی کرد.»
مجری شبکه پنج بیوگرافی محمود شهریاری بیوگرافی مجریان بیوگرافی سید کاظم احمدزاده اسامی مجریان تلویزیون
انتقاد از لطیفه‌های مورد‌دار و شوخی‌های زننده
فارس در ادامه نوشت: «متاسفانه گردانندگان این برنامه تصور کرده بودند برای خنداندن مردم مجری باید هر لطیفه مورد‌دار و بی‌مزه‌ را عنوان کند و مجریان با هم شوخی‌های زننده‌ داشته باشند. تلویزیون و برنامه‌سازان ما هنوز و بعد از گذشت ۳۲ سال از انقلاب اسلامی تصور می‌کنند برای ایجاد فضای شاد باید آهنگ‌هایی شبیه آنچه در برخی مجالس عروسی نواخته می‌شود بگذارند و مجری نیز به هر دری بزند و هر توهینی را در قالب شوخی و مطایبه به خورد مردم و مخاطبان خود بدهد.»
می‌خواهند جلوی اجراهای ما را بگیرند
کاظم احمدزاده در تازه ترین مصاحبه خود با یکی از هفته‌نامه‌ها گفت: «خیلی‌ها می خواهند به هر طریق و بهانه ای جلوی اجراهای مشترک مارا بگیرند و مطمئنم موفق هم خواهند شد، چون شخصا تصمیم گرفتم دیگر با آقای شهریاری اجرای مشترک نداشته باشم. البته سوء‌تفاهم نشود، چون بدون هر گونه مبالغه و اغراق یکی از بزرگترین افتخاراتم در تاریخ اجراهایم، کارهای مشترکی بوده که با آقای شهریاری انجام داده‌ام، ولی این فشاری که روی ما آمده، واقعا ارزش این همه استرس و دغدغه را ندارد.»
تمام شوخی‌های ما براساس آیات قرآن و… بوده است
احمدزاده که با هفته‌نامه یکشنبه مصاحبه کرده در ادامه گفت: «به اندازه دادن شاهرگم حاضرم از برنامه دفاع کنم و بگویم تمام شوخی‌های ما کاملا هدفمند و برنامه‌ریزی شده بود. در پشت تمام این شوخی‌ها، آیات قرآن و احادیث پیامبر و ائمه نهفته و تمام شوخی‌های ما در نهایت دارای پیام اخلاقی بسیار مثبت و مهم بوده است.»
کنترل برنامه از دست ما خارج شد
این مجری شناخته‌شده تلویزیون در ادامه توضیح داد: «تمام این هیاهوهای دوماه اخیر فقط به خاطر آن ۱۰ دقیقه ویژه برنامه نیمه‌شعبان بود که در آن فقط کمی کنترل برنامه از دست ما خارج شد، ولی بازهم در آن چند دقیقه هیچ اتفاقی که به اساس جامعه ضربه بزند به وجود نیامد.»
انتقاد از برنامه مرد سه زنه
احمد‌زاده در ادامه سئوال جالبی مطرح کرد و گفت: «اصلا شما قضاوت کنید کار ما در آن ۱۰ دقیقه بدتر بود یا کاری که یک برنامه در خصوص آوردن مرد سه‌زنه انجام داد؟ کدام یک از ما هنجارشکن‌تر بودیم؟
مجری شبکه پنج بیوگرافی محمود شهریاری بیوگرافی مجریان بیوگرافی سید کاظم احمدزاده اسامی مجریان تلویزیون

گفتگو با «سید کاظم احمد زاده» مجری برنامه «دوستت دارم مادر»

احمدزاده در این برنامه با دعوت از چهره‌های مطرح حوزه‌های مختلف و گفت‌وگو‌‌های متفاوت با آنها توانسته مردم زیادی را مخاطب این برنامه کند. با احمد‌زاده درباره ساختار و محتوای دوستت دارم مادر به گفت‌وگو نشستیم.

ایده، طرح و اجرای برنامه دوستت دارم مادر چگونه شکل گرفت؟
از سال گذشته تصمیم گرفتیم برای ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن برنامه‌ای متفاوت تولید کنیم که در شان حضرت فاطمه(س) و جایگاه مادر باشد. طرح را آماده کردیم و به تلویزیون ارائه دادیم و قرار شد برنامه دوستت دارم مادر با حضور چهره‌های شاخص در بخش‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و… تولید و پخش شود.
زمانی که تولید کار شروع شد تلاش کردیم جذابیت‌هایی را در برنامه ایجاد کنیم. به طور مثال مادران مهمانان را بدون این ‌که خودشان مطلع باشند به برنامه دعوت کردیم و از این غافلگیری برای جذابیت بیشتر برنامه و طرح پرسش‌های متفاوت‌تر استفاده کردیم. جالب این ‌که برخی از مهمانان شاید ماه‌ها بود که مادرشان را به دلایل مختلف ندیده بودند و حضور آنها در این برنامه تلنگری در آنها ایجاد می‌کرد که برای مخاطب جذاب بود. ضمن این‌ که مادران این چهره‌های مردمی و دوست داشتنی در قاب تلویزیون دیده نشده بودند و شنیدن حرف‌های آنها درباره فرزندانشان و برعکس برای مخاطبان جذاب بود.
اشاره کردید برای پیش تولید زمان زیادی صرف کردید. به نظر شما پیش تولید حساب شده تا چه اندازه می‌تواند به موفقیت برنامه کمک کند؟
به نظر من بدون پیش تولید مناسب حتی برنامه کوتاه تلویزیونی را هم نباید تولید کرد چه برسد به برنا‌مه‌ای که قرار است با موضوع تکریم مادر تولید و پخش شود. به همین دلیل از همان اول بنا را بر این گذاشتیم که برای برنامه دوستت دارم مادر پیش تولید مناسبی در نظر بگیریم. ما برای این برنامه حدود دو ماه پیش تولید فشرده داشتیم و در این مدت سعی کردیم علاوه بر نیازسنجی و جمع‌آوری نظرها و پیشنهاد‌های مختلف، بخش‌های تولیدی جذابی را هم تهیه کنیم که از آن جمله می‌توان به نماآهنگ‌ها و گفت‌وگو با افرادی که مادرشان را از دست داده‌اند و… اشاره کرد. اگر برای این برنامه برنامه‌ریزی حساب شده و دقیق نداشتیم این برنامه حتما تکراری می‌شد و نمی‌توانست رضایت مخاطبان را به همراه داشته باشد.
آیا سوالاتی که از مهمانان پرسیده می‌شود از قبل طراحی شده است؟
درباره هر مهمانی که به برنامه دعوت می‌شود از قبل تحقیقاتی را انجام می‌دهم و با شناخت کامل مقابل او می‌نشینم. از قبل پرسش‌هایی را که می‌خواهم مطرح کنم در ذهنم طراحی می‌کنم تا در پایان برنامه به نتیجه‌ای که مدنظر دارم برسم.
شما سابقه زیادی در اجرای برنامه‌‌های گفت‌وگو محور دارید. مجری این‌گونه برنامه‌ها چه مهارت‌هایی باید داشته باشد؟
در وهله اول مجری باید بیان خوبی داشته و به آنچه می‌گوید مسلط باشد. اگر مجری نتواند ارتباط خوبی با مهمان و مخاطب برقرار کند در کسب رضایت آنها نیز موفق نخواهد بود.
برخی از مهمانان شما جزو کسانی هستند که معمولا در برنامه‌های تلویزیونی کمتر حاضر می‌شوند . آیا برای حضور این ‌گونه افراد در برنامه دوستت دارم مادر هدیه‌‌های گران‌قیمت به آنها دادید؟
خیر! من همیشه گفته‌ام و اکنون هم تاکید می‌کنم با پدیده دادن هدیه‌های گران به مهمانان موافق نیستم. اتفاقا هر کسی صحبت از پول کرد، اگر بهترین دوستم هم بود از او برای حضور در برنامه دعوت نکردم. من معتقدم کسانی که در قاب تلویزیون حاضر می‌شوند باید شاکر باشند که چنین فرصتی مهیا شده تا آنها به صورت ویژه با مردم صحبت کنند. ما به هیچ کدام از مهمانان برنامه هدیه‌ عجیب و غریب و گران ندادیم. فقط به رسم یادبود هدیه‌ای برای آنها در نظر گرفتیم که از حضورشان در برنامه قدردانی کرده باشیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*