خانه / آخرین اخبار / پهنای باند شبکه داخلی و اینترنت بالاخره چقدر است؟!

پهنای باند شبکه داخلی و اینترنت بالاخره چقدر است؟!

در حالیکه معاون شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده ظرفیت IP داخلی کشور به ۱۹۵ گیگابیت بر ثانیه رسیده آمارهای قبلی حاکی از این است که ظرفیت این شبکه ۴۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه است.

روابط عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرده که محمود خسروی در دیدار نوروزی با همکارانش در شرکت زیرساخت با بیان اینکه تمامی خدمات مورد نیاز اپراتورها را واگذار کرده‌ایم، گفت: هیچ اپراتوری نمی‌تواند ادعا کند که نتوانسته است از شرکت ارتباطات زیرساخت خدمات مورد نیازش را دریافت کند و این موفقیت بزرگ در سایه تلاش‌های شبانه‌روزی و صادقانه نیروی انسانی این شرکت به دست آمده است.

وی با اشاره به این نکته که گزارش مالی شرکت ارتباطات زیرساخت بدون بند حسابرسی شده است، تصریح کرد: ما تاکنون گام‌های متعددی برای ارایه خدمات به مردم برداشته‌ایم و گام‌های بعدی را  بلندتر برمی‌داریم.

او افزود: در ابتدای خصوصی‌سازی همکاران ما با دغدغه‌های زیادی روبرو بودند اما خوشبختانه هم اکنون در شرایطی  قرار گرفته‌ایم که شاهد همدلی و تعهد سازمانی بالا بین همکاران شرکت هستیم.

در ادامه این مراسم اسماعیل  رادکانی -معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت- با اشاره به دستاوردهای این شرکت در سال گذشته عنوان کرد: در سال ۹۴ پهنای باند از ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه با رشدی سه برابر به ۶۰۰ گیگابیت افزایش یافت و ظرفیت IP داخلی نیز از ۱۰۷ گیگ به ۱۹۵ گیگ افزایش یافت.

وی در ادامه افزود: ظرفیت Vpls نیز از ۴۷ گیگ با رشدی پنج برابر به ۲۷۵ گیگ رسید.

مسعودرضا سلطانی -معاون طرح و توسعه و فناوری‌های نوین- هم به بهره‌برداری از پروژه‌های مهم تدبیر ۱ و ۲، تلاش ۱ و ۲ و فجر در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: با افتتاح این پروژه‌ها در سال گذشته شاهد ارائه خدمات مطلوب به هموطنان عزیز در بخش ارتباطات هستیم.

به گزارش تسنیم، آمار ظرفیت IP داخل کشور در حالی ۱۹۵ گیگابیت بر ثانیه مطرح شده که مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیمه بهمن ۹۴ اعلام کرده بود “در ابتدای دولت یازدهم ظرفیت شبکه IP داخل کشور ۶۲۴ گیگابیت بر ثانیه بود که با ۶۴۱ درصد رشد هم‌اکنون به ۴۰۰۰ گیگ رسیده است که این افزایش ظرفیت، زمینه خدمت‌رسانی بهتر را به مردم فراهم خواهد کرد”.

در همین خبر گفته شده که پهنای باند با رشدی سه برابری به ۶۰۰ گیگابیت بر ثانیه رسیده است در حالیکه همان گزارش مربوط به نیمه بهمن ۹۴ می‌گوید که ظرفیت پهنای باند بین‌الملل از ۷۲ به ۳۰۷ گیگابیت بر ثانیه رسیده است.

با این حال مشخص نیست که این اختلاف آمار ناشی از چیست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*