خانه / بورس و سهام / مشعل اصلی مجتمع پتروشیمی جم نصب شد

مشعل اصلی مجتمع پتروشیمی جم نصب شد

تسنیم از بوشهر، غلامعباس احمد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پتروشیمی جم نماد خودباوری، هنر صنعتگر ایرانی و عزم راسخ کارکنان و متخصصان ایرانی است اظهار کرد: شرکت پترشیمی جم، الفین دهم  هم اکنون از آن با نام بزرگترین واحد تولید اتیلن جهان یاد می‌شود.

وی با بیان اینکه محصول تولیدی پتروشیمی جم پلی الفین به عنوان محصول میانی صنعت پتروشیمی است افزود: متان به عنوان خوراک گازی مورد نیاز پتروشیمی جم به صورت مستقیم از پالایشگاه فازهای مختلف پارس جنوبی و رافینت به عنوان خوراک مایع از پتروشیمی برزویه که در همسایگی این مجموعه واقع است، تأمین می شود و تأمین خوراک مصرفی به صورت مستمر از منابع اصلی کشور یکی از ویژگی های این مجتمع به شمار می رود.
رئیس کمیته خودکفایی پتروشیمی جم ابراز کرد: واحد خودکفایی شرکت پتروشیمی جم به‌عنوان بازوی ساخت داخل مجتمع موفق شد در زمان تعمیرات اساسی مجتمع، قطعات مورد نیاز خود را ساخته، قطعات تعمیراتی را بازسازی و قطعاتی را که قبلا ساخته و تحویل داده بود نصب کند.
احمدی از نصب مشعل اصلی مجتمع در بلندای پتروشیمی جم خبرداد و گفت: نصب این مشعل نشان دهنده توان متخصصان داخلی در  عبور از تحریم‌های دشمنان انقلاب اسلامی است که نشان از اقتدار و عزت ایران اسلامی است.
وی ساخت دیافراگم مربوط به تجهیز در واحد الفین، مشعل اصلی فلر ازدیگر اقدامات مهم در این مجموعه دانست و گفت: دربخش تعمیرات نیز عملیات سختکاری روی شفت کنترل ولو واحد الفین، روتور شفت توربین،تعمیر و بازسازی  بخار و برش و خمکاری ورق‌های تاور  اقدام شده است.
رئیس کمیته خودکفایی پتروشیمی جم همچنین در خصوص نصب و راه‌اندازی قطعات ساخته شده خودکفایی گفت: این قطعات شامل تیپ فلر مشعل اصلی شرکت پتروشیمی جم، شفت میکسر مربوط به تجهیزات مگنت درایو است.
احمدی از بازسازی اساسی مبدل حرارتی واحد بوتن-1 توسط متخصصان داخلی خبر داد و خاطرنشان کرد: این مهم توسط واحد خودکفایی در داخل کشور محقق شده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*