خانه / سلامت / اتفاق عجیب پزشکی در برزیل +تصاویر

اتفاق عجیب پزشکی در برزیل +تصاویر

پزشکان مبتکر برزیلی با قرار دادن دست مرد برزیلی داخل «پاکتی» در شکمش توانستند مانع قطع شدن دست آن مرد بشوند.

این تیم پزشکی تصمیم گرفت تا دست چپ «کارلوس ماریوتی» را داخل شکم او قرار داده و آن را با پوست محافظتی پوشش دهند. کارلوس ماریوتی، اپراتور یک دستگاه صنعتی است که حین کار آسیب دید و تمام پوست دستش یکجا کنده شد.

مجله سلامت خلاقیت پزشکی اخبار پزشکی اخبار برزیل اتفاقات پزشکی

 

کارلوس ۴۲ ساله که در اورلینز در جنوب برزیل زندگی می‌کند، حالا باید تا شش هفته از دستش در داخل شکمش مراقبت کند.

بوریس براندائو، جراح ارتوپدی و پزشک تروماتولوژی (ضربه شناسی) که این عمل نادر را انجام داد، می‌گوید: «آقای ماریوتی حین کار صدمه دید و آن صدمه باعث شد تا پوست پشت و کف دست چپش کاملا از بین برود. بر اثر این اتفاق نیز استخوان و تاندون‌های دستش کاملا آشکار شده بود.»

آقای براندائو، پزشک معالج کارلوس ماریوتی در ادامه می‌گوید: «آسیب وارد شده زیاد و خطرناک بود. تنها کاری که ما می‌توانستیم انجام دهیم این بود که دستش را کاملا داخل شکمش قرار دهیم. در غیر این صورت، احتمال عفونی شدن بافت‌ها بسیار بالا بود و ممکن بود که تاندون‌ها کاملا از بین بروند.»

آقای ماریوتی که اینک در بیمارستان سانتا اوتیلیا بستری است، می‌گوید که مرد بسیار خوش شانسی است: «الان هم که در مورد آن حادثه فکر می‌کنم، احساسی می‌شوم. اما درست زمانی که پزشک‌ها به من گفتند که ممکن است دستم را از دست دهم، به ابعاد فاجعه پی بردم… حتی پس از عمل اصلا فکر نمی‌کردم که دستم داخل شکمم قرار دارد. پس از عمل به علت باندپیچی‌ها هیچ چیز را باور نمی‌کردم؛ حتی وقتی تیم پزشکی به من گفت که دستم داخل شکمم است، باز هم باور نکردم!»

به لطف باندپیچی‌های زیاد، دست به راحتی در جای جدیدش در داخل شکم کارلوس قرار دارد، اما پزشکان به کارلوس هشدار داده‌اند که دستش را باید تکان دهد تا مبادا دستش به همان حالت سفت شود.

کارلوس می‌گوید: «اینکه بخواهی انگشتانت را داخل شکمت تکان دهی، حس عجیبی به آدم می‌دهد. حتی وقتی دستم را کمی تکان می‌دهم و بیشتر داخل می‌برم، شکمم کمی جلو می‌آید.»

مجله سلامت خلاقیت پزشکی اخبار پزشکی اخبار برزیل اتفاقات پزشکی

 

او البته دو انگشت نشانه و انگشت وسطش را از دست داده، اما می‌گوید: «الان خیلی خوشحالم، چون حداقل می‌توانم چنگال در دست بگیرم، رانندگی کنم و یا بدون کمک کسی لباس بپوشم.»

کارلوس ماریوتی در یک کارخانه تولید پلاستیک، مسئول دستگاه تولید کویل است و حین کار، دستش داخل دستگاه گیر کرد. محل کار کارلوس نزدیک به خانه‌اش است.

کارلوس می‌گوید: «انگار داشتم فیلم می‌دیدم! دستگاه دستم را داخل کشید و هیچ کاری از من برنمی‌آمد.» او وقتی دید که همکارانش به علت سر و صدای بالا متوجه فریادهایش نمی‌شوند، خودش تلاش کرد تا دستش را از داخل دستگاه غول‌پیکر بیرون بکشد. سپس همکارانش سر رسیدند و فورا دست کارلوس را باندپیچی کردند. تیم پزشکی نیز تلاش کرد تا هر طور که شده مانع قطع دست کارلوس شوند.

در طول فرآیند درمان، وضعیت دست کارلوس مرتب معاینه می‌شود تا پزشک معالج اطمینان حاصل کند که آیا همه چیز خوب پیش می‌رود یا خیر.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*