خانه / آخرین اخبار / درآمد ۱۳ میلیاردی آموزش و پرورش در نوروز ۹۵

درآمد ۱۳ میلیاردی آموزش و پرورش در نوروز ۹۵

معاون توسعه مدیریت وزارت آموزش‌وپرورش از درآمد ۱۳ میلیاردی این وزارتخانه از اجاره کلاس‌های درس به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: هیچ مبلغی برای اجاره کلاس‌های درس در قیمت‌های شبی ۲۵ و ۱۲ تومان نباید به صورت دستی پرداخت می‌شد که در این صورت تخلف است.
سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش در نشست خبری ستاد مرکز هماهنگی و خدمات سفر نوروز ۹۵ با تشریح اجاره ۱۰۵ هزار کلاس درس در ۱۱ هزار مدرسه اظهار داشت: این کلاس‌های مدارس در ۴ نوع سرویس از جمله کلاس‌های ویژه، کلاسهای الف، کلاس‌های نوع G و B تفکیک شده بودند و مسافران در آنها اقامت کردند.
وی با اشاره به اینکه در کلاس‌های ویژه و کلاس‌های الف، امکانات رفاهی از جمله تلویزیون و یخچال وجود داشت، افزود: کلاس‌های نوع G نیز در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می‌گرفت که امکانات کمتری داشتند و مبلغ آن شبی ۱۲ هزار تومان بود.
معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش دارای ۲۰۰ مرکز رفاهی و میهمانسرا با ۲۴ هزار تخت است، گفت: اردوگاه‌ها و پردیس‌های این وزارتخانه نیز در ایام نوروز برای فرهنگیان مورد استفاده قرار گرفت.
بطحایی ادامه داد: در این مدت ۲۵ هزار نفر از همکارانمان در آموزش و پرورش به عنوان عوامل اجرایی به حدود ۱۳ میلیون «نفر روز» خدمت کردند که شامل ۵ میلیون نفر و یک میلیون خانوار بودند که در مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان یافتند.
به گزارش تسنیم، وی یکی از خدمات اقامتی آموزش و پرورش به فرهنگیان برای اسکان در کلاس‌های درس را پوشش بیمه حوادث عنوان کرد و گفت: تمام پذیرش‌ها برای اسکان نیز از طریق پورت و سامانه مربوطه صورت می‌پذیرفت.
معاون توسعه مدیریت آموزش و پرورش درباره میزان درآمدهای این وزارتخانه در ایام نوروز توضیح داد: هزینه کلاس‌های ویژه هر شب ۲۵ هزار تومان و کلاس‌های G بالغ بر ۱۲ هزار تومان بود، تمام هزینه‌ها نیز به خزانه واریز می‌شود که در مجموع بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال میزان دریافتی و اجاره این کلاس‌های درس بوده است، کما اینکه افزایش تعرفه‌ای نداشتیم و همین مقدار اعتبار نیز خودمان برای هزینه‌های جاری می‌کنیم.
بطحایی درباره برخی گزارش‌ها مبنی بر اضافه پرداخت و دریافتی بیش از تعرفه برای اجاره این کلاس‌های درس از مسافران نوروزی خاطرنشان کرد: قیمت کلاس‌ها برای هر شب مشخص بود و به هیچ عنوان افراد نباید به سرایدار و هر کس دیگر پول پرداخت می‌کردند زیرا تمام مبالغ از طریق پورت واریز و به خزانه ریخته می‌شود، بنابر این اگر چنین گزارشاتی وجود داشته باشد تخلف و به آنها رسیدگی خواهد شد.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*