خانه / بورس و سهام / شگفتی دیگری در بورس تهران رقم خورد

شگفتی دیگری در بورس تهران رقم خورد

نماد معاملاتی شرکت ایران خودرو در حالی طی روز جاری با رشد بیش از 9 درصدی قیمت سهم مورد بازگشایی قرار گرفت که در پایان معاملات بیش از 46 میلیون از این سهم در بازار مورد داد و ستد قرار گرفت و حتی قیمت آن پس از کشف تا سقف 4 درصد محدوده ثبت رشد کرد تا سهام “خودرو” پس از بازگشایی نماد به دنبال تعدیل منفی اخیر خود با استقبال بالای خریداران رو به رو گردد.

به گزارش بورس نیوز، این اتفاق در بازگشایی نماد “خودرو” در حالی طی روز جاری مشاهده شد که سهم مذکور پس از اعلام تعدیل منفی قابل توجه طی هفته اخیر، در پی بازگشایی نماد طی روز جاری حتی تا قیمت 3016 ریالی نیز رشد کرد. اما چنین موردی طی هفته گذشته در نماد دیگری نیز اتفاق افتاده بود، بطوریکه “حکشتی” پس از اعلام تحقق 12 ریال زیان طی عملکرد سه ماهه سال مالی 93 خود، با رشد حدود 219 درصدی قیمت سهم مورد بازگشایی قرار گرفت و پس از گذشت چهار روز، این سهم در ابتدای معاملات امروز تا قیمت 6250 ریال رشد کرد و با صف خرید حدود 12 میلیون سهمی رو به رو گردید؛ هر چند با واگذاری صف های خریداران، سهم مذکور هم اکنون روندی معکوس را نسبت به چند روز گذشته در پیش گرفته و در حال حاضر صف فروشندگان را نظاره گر است.

این روند قیمتی مثبت در حالی از سهام “خودرو” مشاهده شد که شرکت به دنبال توقف نماد بابت اعلام تعدیل عایدی سهام، در گزارش عملکردی شش ماهه سال مالی 92 سود 53 ریالی خود را به زیان 316 ریالی تبدیل کرد و طی این دوره مالی با پوشش 151 درصدی بودجه برآوردی همراه شد.

بدین ترتیب چنین اتفاقاتی که این روزها در روند بازگشایی نمادهای متوقف پس از ارایه تعدیل سود هر سهم بسیار در بورس مشاهده می شود، از شگفتی ها و عجایبی است که به نظر می رسد تنها در بورس ایران قابل مشاهده باشد و شاید به پیش خور کردن اطلاعات توسط سرمایه گذاران مربوط باشد.

بطوریکه سهامی پس از ارایه تعدیل مثبت سودآوری نه تنها در زمان بازگشایی نماد معاملاتی رشد مناسبی در قیمت خود را مشاهده نمی کند، بلکه در مواردی حتی افت قیمت ها را نیز نظاره گر است. در مقابل نیز برخی سهام همچون “حکشتی” و “خودرو” با وجود اعلام تعدیل منفی سود خود، تقاضای بالای خریداران را همراه با افزایش قیمت پیگیری می کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*