خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه + طرح توسعه + رشد سود ” کالسیمین”

افزایش سرمایه + طرح توسعه + رشد سود ” کالسیمین”

افزایش 200 درصدی سرمایه شرکت کالسیمین جهت اجرای طرح توسعه ای از جمله برنامه هایی است که در اولویت کاری این شرکت قرار دارد، به گونه ای که اقدامات اولیه جهت انجام این برنامه در حال پیگیری است.

مدیر مالی شرکت کالسیمین با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این برنامه از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی سهامداران و نیز سود انباشته انجام می پذیرد و در حال حاضر نیز طرح توجیه اقتصادی آن تهیه و در حال بررسی است. از همین رو پیش بینی می شود برنامه مذکور پس از تشکیل مجمع عمومی فوق العاده جهت تصویب افزایش سرمایه و اخذ مجوزهای لازم از سازمان بورس و اوراق بهادار، طی یکسال آینده به اجرا در آید.

سالاری همچنین زمان بهره برداری از طرح توسعه ای “فاسمین” را پائیز سال آینده برآورد کرد و در خصوص آن ابراز داشت: این پروژه شامل سه قسمت بوده که یکی از بخش های آن راه اندازی واحد تصفیه است و با هدف تأمین خاک مورد نیاز به اجرا در خواهد آمد. چراکه پیش بینی می شود طی سه تا چهار سال آینده خاک اکسیده که از معدن انگوران فراهم می شود به خاک سولفور تبدیل شود که در پی آن فرآیند تأمین خاک مورد نیاز با موانعی همراه خواهد شد. از این رو جهت جلوگیری از بروز چنین مشکلی واحد تصفیه راه اندازی خواهد شد.

وی به کاهش مقدار فروش محصولات طی نیمه اول سال مالی جاری اشاره کرد و گفت: این روند کاهشی به دلیل استراتژی مدیریت شرکت بوده به طوریکه تصمیماتی مبنی بر فروش بخشی از تولیدات به صورت برگزاری مزایده های بین المللی گرفته شده است. در همین ارتباط قرارداد بین المللی 25 هزار تنی منعقد و طبق آن مقرر شده محصولات به کشورهای چین، هند و کره جنوبی تا بهمن ماه سال جاری تحویل داده شود. برهمین اساس می توان گفت طبق برنامه ریزی های انجام شده کل مقدار محصول تولیدی تا پایان امسال به فروش خواهد رسید.

این مقام مسئول در خصوص نرخ تسعیر ارز درآمدهای حاصل از صادرات محصولات تولیدی بیان کرد: در حالی نرخ تسعیر ارز دو هزار و 800 تومانی در بودجه سال مالی جاری برآورد شده بود که درآمدهای ارزی حاصل از صادرات طی شش ماهه اول امسال به طور میانگین با نرخ ارز سه هزار و 242 تومان در حساب ها و صورت های مالی شرکت تسعیر شده است. این امر نیز اثر مثبت و البته اندکی بر روند سودآوری “فاسمین” گذاشته است.

مدیر مالی “فاسمین” به تعدیل مثبت 52 درصدی سود برآوردی طی دوره عملکردی مذکور اشاره کرد و در این ارتباط گفت: برنامه هایی همچون کاهش ضایعات مواد اولیه مورد نیاز در فرآیند تولید به منظور کاهش بهای تمام شده محصولات و نیز کاهش هزینه ها بکار برده شد که این امر در کنار استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوخت مصرفی در کوره اثر مثبتی در روند سودآوری “فاسمین” در پی داشته است.

سالاری در خاتمه پیرامون طرح فاز جدید 5000 تنی روی دندی تصریح کرد: پروژه مذکور طی مهر ماه سال جاری به بهره برداری رسید که در پی آن 5000 تن به ظرفیت اسمی تولید “فاسمین” افزوده شده است و همچنین مبلغ 33 میلیارد تومان جهت اجرای این پروژه سرمایه گذاری شده که حدود 12 میلیارد تومان آن به صورت سود خالص عاید شرکت خواهد شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*