خانه / بورس و سهام / شیمیایی‌ها، حاکم EPS ( سود ) تالار بورس تهران

شیمیایی‌ها، حاکم EPS ( سود ) تالار بورس تهران

آخرین آمارها نشان می‌دهد که پیش‌بینی سود 23 صنعت در هفته منتهی به هشتم آبان‌ماه جاری نسبت به مدت مشابه ماه قبل، 13 هزار و 924 میلیارد ریال افزایش یافته است. این اتفاق در حالی روی داده است که با وضعیت مثبت و ادامه جو امیدوارکننده در تالار شیشه‌ای این رویداد خیلی هم نمی‌تواند تعجب‌برانگیز باشد. به گزارش سنا، فلزات اساسی با پنج هزار و 994 میلیارد ریال، محصولات شیمیایی با پنج هزار و 419 میلیارد ریال و شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با دو هزار و 196 میلیارد ریال بیشترین پیش‌بینی سود را در یک ماه اخیر به خود اختصاص دادند. همچنین فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با یک‌هزار و 642 میلیارد ریال، بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با یک‌هزار و 638 میلیارد ریال و مواد و محصولات دارویی با یک‌هزار و 251 میلیارد ریال در رتبه‌های چهارم تا ششم بیشترین پیش‌بینی سود در یک ماه گذشته قرار دارند.
 بر اساس این گزارش، محصولات شیمیایی با 30 شرکت و پیش‌بینی سود 114 هزار و 410 میلیارد ریال همچنان در صدر فهرست بیشترین پیش‌بینی سود صنایع بورسی قرار دارد. این در حالی است که فلزات اساسی با 72 هزار و 665 هزار میلیارد ریال، فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با 63 هزار و 474 میلیارد ریال، بانک‌ها، موسسات اعتباری و سایر نهادهای پولی با 57 هزار و 878 میلیارد ریال،شرکت‌های چند رشته‌ای صنعتی با 47 هزار و 176 میلیارد ریال و مخابرات با 41 هزار و 353 هزار میلیارد ریال سود پیش‌بینی کرده و در رتبه‌های دوم تا ششم قرار گیرند.
 افزون بر این، استخراج کانه‌های فلزی با 32 هزار و 875 میلیارد ریال، سیمان، آهک و گچ با 13 هزار و 891 میلیارد ریال، مواد و محصولات دارویی با هشت هزار و 596 میلیارد ریال و محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر با شش هزار و 292 میلیارد ریال پیش‌بینی سود در رده‌های بعدی جای دارند. در سویی دیگر، گروه انتشار چاپ و تکثیر با 32 میلیارد ریال پیش‌بینی سود، استخراج سایر معادن با 19 میلیارد ریال پیش‌بینی سود، محصولات چوبی با 7 میلیارد ریال پیش‌بینی سود و گروه خودرو و ساخت قطعات با سه هزار و 511 میلیارد ریال پیش‌بینی زیان در انتهای جدول ایستاده‌اند.
بر اساس این گزارش، اداره آمار و اطلاعات معاونت بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران متوسط پیش‌بینی سود صنایع بورسی در پایان روز هشتم آبان‌ماه جاری را 775 ریال اعلام کرد. همچنین، گروه کشاورزی، دامپروری و خدمات وابسته به آن با 3983 ریال، فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای با 2898 ریال، رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن با 1497 ریال و محصولات شیمیایی با 1437 ریال در صدر بیشترین پیش‌بینی سود صنایع بورسی قرار دارند. علاوه بر این، در این گزارش آمده است به دلیل الزام‌آور نبودن ارایه پیش‌بینی سود صنعت سرمایه‌گذاری، پیش‌بینی سود 16 شرکت حاضر در این گروه در گزارش فوق لحاظ نشده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*