خانه / بورس و سهام / پای نفت به بورس انرژی باز شد/ خریدار؛ پالایشگاه‌های داخلی

پای نفت به بورس انرژی باز شد/ خریدار؛ پالایشگاه‌های داخلی

 فارس، حسین حسنقلی‌پور مدیر پذیرش و بازاریابی بورس انرژی با اعلام این خبر، اظهار داشت: در آخرین جلسه  کمیته عرضه  بورس انرژی، دو کالای نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران و میعانات گازی دو پالایشگاه گاز خانگیران و ایلام مورد پذیرش قرار گرفت.

مدیر پذیرش و بازاریابی بورس انرژی افزود: امیدنامه های مرتبط با کالاهای پذیرفته شده پس از اخذ تاییدیه سازمان بورس و اوراق بهادار، در سایت بورس انرژی به نشانی www.irenex.ir   منتشر شده است.

حسنقلی پور با اشاره به اینکه میزان عرضه تعهد شده از سوی شرکت ملی نفت ایران، روزانه 5000 بشکه نفت خام و 10 هزار بشکه میعانات گازی است، افزود: محل تحویل نفت خام سبک در حال حاضر پالایشگاه تبریز تعیین شده اما احتمال تحویل همزمان در پالایشگاه اصفهان هم وجود دارد.

وی با اعلام این مطلب که عرضه نفت خام در رینگ داخلی و برای مصرف پالایشگاه‌های خصوصی انجام می‌شود، گفت: نرخ پایه معامله نفت خام به صورت ریالی و بطور روزانه از سوی عرضه کننده اعلام خواهد شد.

مدیر پذیرش و بازاریابی بورس انرژی اعلام کرد با توجه به درخواست شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران جهت عرضه فرآورده های گاز مایع و بنزین 100 LL مراحل پذیرش این محصولات در حال نهایی شدن است و به زودی در این بورس خرید و فروش خواهند شد.

همچنین حلال 410 شرکت پالایش نفت آبادان با توجه به درخواست پذیرش شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران  در روزهای آتی در بورس انرژی عرضه می شود.

مدیر پذیرش و بازاریابی بورس انرژی همچنین از پذیرش سه محصول جدید خبر داد و گفت: محصولات  LPG (ال پی جی) ، آروماتیک های سنگین و برش سنگین نفتالین دار، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس مراحل پذیرش را در بورس انرژی طی می کنند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*