خانه / حوادث / کلاهبرداران افغان پس ۱۳ سال جست‌وجو دستگیر شدند+عکس

کلاهبرداران افغان پس ۱۳ سال جست‌وجو دستگیر شدند+عکس

روز سه‌شنبه مردی با حضور در شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، از اعضای یک باند سرقت و کلاهبرداری شکایت کرد.
کلاهبردار افغانی عکس افغانی حوادث تهران افغانی کلاهبردار اخبار تهران
شاکی به بازپرس سعید احمدبیگی گفت: سال ۱۳۸۲ در یکی از محله‌های تهران طلافروش بودم. یک روز مردی که راننده آژانسی در محله‌مان بود، سراغم آمد و گفت دوستان افغانی دارد که در زمینه فروش سکه‌های طلا و عتیقه فعالیت دارند و از من خواست با آنها معامله کنم. من هم برای بررسی سکه‌ها و معامله با این افراد به دیدن آنها در غرب تهران رفتم.
وی اضافه کرد: در جریان این ملاقات آنها ابتدا سه سکه طلا را به من فروختند که پس از ذوب کردن طلاها متوجه شدم عیار آن ۲۲ بوده و سکه‌ها اصل است. اعتمادم به فروشنده افغان و دوستانش بیشتر شد. آنها به من گفتند که می‌توانند ۷۰۰ سکه طلای دیگر به من بفروشند. تصمیم به معامله با آنها گرفتم. هفته بعد همراه همان راننده آژانس به خانه‌ای در جنت‌آباد شمالی رفتیم.
مالباخته تصریح کرد: در آنجا فروشنده اصلی و چهار همدستش منتظرم بودند. غلام سرکرده باند می‌گفت که سکه‌های بسیاری دارد و با دو نفر دیگر هم معامله کرده و به یکی از آنها ۳۰۰۰ و به دیگری ۲۰۰۰ سکه طلا فروخته است. فروشنده سکه می‌گفت حتی اورانیوم، سنگ قبر عتیقه، مومیایی و شمشیر ۲۰۰۰ ساله هم دارد و درحال یافتن مشتری برای فروش این اموال است.
وی ادامه داد: ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پول به غلام پرداخت کردم و او کیفی را که حاوی سکه‌ها بود، تحویلم داد. کیف را برداشتم و به سمت راننده آژانس رفتم. زمانی که در کیف را باز کردم، متوجه شدم سکه‌ها تقلبی است. سراسیمه به سمت همان ساختمان رفتم که متوجه شدم غلام و همدستانش از در پشتی ساختمان گریخته‌اند.
مالباخته تصریح کرد: در این ۱۳ سال در جست‌وجوی این کلاهبرداران بودم و برای پیدا کردن آنها به شهرهای کرمانشاه، اصفهان و تایباد هم رفتم.
وی گفت: سرانجام چند روز پیش به طور اتفاقی در روزنامه‌ای، خبری درباره دستگیری اعضای باند فروش سکه‌های تقلبی خواندم. زمانی که به پلیس آگاهی رفتم، غلام را از روی فرم لب‌ها و صدایش شناسایی کردم. او در این ۱۳ سال تغییری نکرده بود. اگر آن زمان من با افغان‌ها درگیر می‌شدم، به قتل می‌رسیدم.
با شکایت وی روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.
اعضای این باند که همگی افغان هستند، به بهانه فروش سکه‌های عتیقه طعمه‌های خود را فریب داده و با بستن دست و پاهایشان، اموال و پول‌هایشان را سرقت می‌کردند. اعضای این باند در جریان این سرقت‌ها، دو مرد را به قتل رساندند. این افراد تحت تعقیب پلیس بودند تا این که اسفند سال گذشته دستگیر شدند. آنها به سرقت‌های سریالی و قتل دو مرد در جریان معامله سکه‌های عتیقه اعتراف کردند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*