خانه / بورس و سهام / 6 شرکت در آستانه عرضه اولیه فرابورس

6 شرکت در آستانه عرضه اولیه فرابورس

مدیر پذیرش فرابورس با بیان اینکه این شرکت در آذرماه امسال شاهد عرضه‌های اولیه متنوعی خواهد بود، اظهار داشت که کنترل‌های قبل از عرضه اولیه سهام زیاد است و شرکت‌ها برای رسیدن به عرضه اولیه از مراحل مختلفی باید عبور کنند. به گزارش سنا، وی خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی که در فرابورس مراحل درج را به پایان رسانده‌اند و در مراحل عرضه اولیه قرار دارند پس از درج اطلاعات در سایت کدال و تکمیل مراحل در شرکت سپرده‌گذاری آماده خواهند شد. علم‌الهدی درباره تعداد شرکت‌هایی که در صف ورود به فرابورس قرار دارند، گفت: پنج یا شش شرکت در شرف عرضه اولیه هستند که از میان آنها می‌توان به شرکت توسعه خدمات بندری سینا و شرکت پتروشیمی غدیر اشاره داشت در صورتی که اگر مجموعه تامین اجتماعی و بنیاد مستضعفان سرعت را  افزایش دهند، می‌توانیم شاهد عرضه اولیه سهام پتروشیمی غدیر و شرکت توسعه بندری سینا در آذر‌ماه باشیم. وی درخصوص تعداد شرکت‌های پذیرش شده در فرابورس گفت: حدود 10 شرکت مراحل پذیرش را پشت‌سر گذاشته و در مرحله درج هستند. در عین حال زمان جلسه معاملاتی در تمامی بازارهای فرابورس از روز چهارشنبه هفته جاری به مدت 30 دقیقه افزایش می‌یابد. رییس اداره عملیات بازار این شرکت با اعلام این خبر افزود: از روز چهارشنبه 29 آبان‌ماه زمان جلسه معاملاتی در تمامی  بازارهای فرابورس از ساعت 12 به ساعت 12:30 تغییر می‌کند.
اعلام تکلیف واگذاری سهام 9 شرکت دولتی
در جلسه روز شنبه هیات واگذاری درخصوص سهام دولتی 9 شرکت تصمیم‌گیری شد. به گزارش سنا، جلسه هیات واگذاری با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سایر اعضا روز شنبه در این وزارتخانه تشکیل شد و با قیمت پایه و شرایط واگذاری 49 درصد سهام شرکت خدمات کیفیت آریا اس‌جی‌اس از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی ملی صنایع پتروشیمی بابت رد دیون دولت به بانک مسکن از طریق مذاکره و 54/19 درصد سهام شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران بابت رد دیون دولت به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به صورت نقد و اقساط از طریق بورس موافقت شد.
افزون بر این، تصویب قیمت پایه و شرایط واگذاری صددرصد ارزش نیروگاه صوفیان زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی توانیر از طریق مزایده به صورت نقد و اقساط،30 درصد سهام شرکت عمران و مسکن‌سازان شرق از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی ایران بابت رد دیون دولت به بانک مسکن از طریق فرابورس و 5/17 درصد سهام شرکت سایپا از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بابت رد دیون دولت به صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد از طریق بورس از دیگر مصوبات جلسه دیروز هیات واگذاری بود. علاوه بر این، در این جلسه ادغام شرکت‌های سانا و سابا در سازمان توسعه ایران لغو شد و با انحلال شرکت فن‌آوران دنا ساخت گسترش از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران موافقت شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*