خانه / استخدام و بازار کار / زنان در کارآفرینی موفق‌تر از مردان عمل‌ می‌کنند

زنان در کارآفرینی موفق‌تر از مردان عمل‌ می‌کنند

معاون اداره ‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: تصور برخی افراد مبنی بر وجود تبعیض جنسیتی اشتغال نادرست است و باید انگیزه مردم را برای اشتغال بالا برد.

ایسنا ، حسین نظری اظهار کرد: هم‌اکنون وضعیت اشتغال بانوان در بخش‌های دولتی و خصوصی استان مناسب است و بانوان در مشاغلی که به ظرافت و دقت بیشتری نیاز دارد و انگیزه بالاتری را طلب می‌کند، عملکرد بهتری دارند.

وی ادامه داد: در حال حاضر فرهنگ استان در خصوص فعالیت مردم در بخش‌هایی که ناشناخته مانده‌ و می‌توان سرمایه‌گذاری خوبی روی آنها انجام داد، اندکی ضعیف است ولی باید از فرصت‌های موجود به بهترین نحوه استفاده کرد و بخش‌خصوصی را به سمت فرهنگ‌سازی برای ایجاد اشتغال سوق داد.

معاون اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در عین حال تصور افراد مبنی بر وجود تبعیض جنسیتی در اشتغال را نادرست خواند و گفت: تنها عملکرد و ویژگی‌های فردی است که مبنای کار قرار می‌گیرد بنابر این باید انگیزه مردم را برای اشتغال بالا برد.

نظری افزود: در برخی مشاغل بازاری و صنفی مثل منشی‌گری و اداره کارگاه کوچک بازرگانی بیشتر فرصتهای شغلی به بانوان اختصاص دارد و نمی‌توان گفت که پذیرش خانم‌ها از آقایان کمتر است.

وی گفت: از آنجا که دولت توان استخدام همه متقاضیان جویای کار را ندارد و برخی مشاغل نیز حالت مردانه دارند، ممکن است سطح اشتغال بانوان اندکی پایین بیاید.

به اعتقاد معاون اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، در فعالیتهای کارآفرینی خانم‌ها در مشاغلی که از بعد هنری و ظرافت بالایی برخوردار است موفقتر عمل می‌کنند و تنها مشکل تقاضا برای خرید این محصولات است که به دلیل پایین بودن سطح تقاضا به فرهنگسازی بیشتر نیاز دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*