خانه / سلامت / سزارین باز هم حادثه آفرید/ این بار صورت نوزاد هدف تیغ جراحی شد

سزارین باز هم حادثه آفرید/ این بار صورت نوزاد هدف تیغ جراحی شد

عکس نوزادی که حین عمل سزارین، توسط ابزار پزشکی دچار جراحت شد.

ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص عکسی در فضای مجازی مبنی بر خطای پزشکی هنگام زایمان، توضیح داد: از زمان رخداد اطلاع دقیقی ندارم، اما اینگونه عوارض در تمام دنیا به صورت اندک دیده می شود.
هزینه سزارین قصور پزشکی عکس سزارین سوابق ایرج حریرچی دکتر ایازی روزبهانی حوادث پزشکی بیمارستان عرفان بیمارستان خصوصی
قائم مقام وزارت بهداشت با تاکید بر نتیجه این اتفاق گفت: این نوزاد در حین عمل سزارین توسط ابزار پزشکی با جراحت در ناحیه صورت مواجه شده که به طور مشخص همچنان تاکید ما کاهش به کارگیری از روش سزارین در کشور است و این موضوع باید فرهنگ سازی شود.
وی افزود: اگر از جنبه ی ارگان های نظارتی به این موضوع بنگریم، از مسئول فنی بیمارستان و رئیس بیمارستان گرفته تا وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی وظایف ذاتی و عمومی بر گردن دارند که شامل آموزش کادر درمانی و انجام اقدامات سیستماتیک و جامع در جهت پیشگیری از این خطاها است.
دکتر حریرچی بیان کرد: ارتقا آموزش تکنیک های جراحی و ارتقا توانایی های فردی کادر جراحی و از طرفی فرهنگ سازی زایمان طبیعی از جمله اقداماتی است که می تواند در کاهش هر چه بیشتر این عوارض موثر باشد.
وی افزود: یکی از کارهای مهمی که در دنیا انجام شده،  تشویق کادر درمانی برای گزارش این موارد است تا به تبع آن علل و میزان شیوع آن بررسی شود اقدامات لازم پیشگیرانه صورت بگیرد. این در حالی است که در بسیاری از کشورهای دنیا وقتی خود فرد، خطا را گزارش می کند، رسیدگی با فلسفه و دید دیگری صورت می گیرد.
قائم مقام وزیر بهداشت اظهار داشت: اگر اشتباه توسط پزشکان حاذق صورت بگیرد،  یک نوع رسیدگی انجام می شود و در مواقعی هم که خطای گروه درمانی خاص و عوارض از درصد استانداردهای مورد نظر بالاتر است در این صورت هم رسیدگی دیگری می طلبد. البته رابطه بیمار و پزشک هم رابطه اصلی و مستقل است که با معیارهای خودش بررسی می شود.
شایان ذکر است در مواردی که خطای پزشکی رخ می دهد برخورد با پزشک متخلف منوط به شکایت خانواده ی فرد از پزشک است.
گفتنی است؛ این اتفاق در یک بیمارستان عرفان رخ داده است.
دوستان عزیزم . خبرنگاران ، هنرمندان ، دانشجویان، پزشکان ، خانمها ، آقایان ، جوانان اهل معرفت ، همه و همه پیام بنده در خصوص اتفاقی که برای نوزاد دوست کاشیکارم هنگام تولد در بیمارستان افتاده بود را از جان و دل حمایت کردید . وزارت بهداشت مامور فرستاد و بیمارستان را وادار کرد تمام هزینه ایرا که از دوستم گرفته بودند را برگرداندند و عذرخواهی کردند… امیرسام کوچک الان در منزلشان با لپ زخمی دارد تلاش میکند که شیر خوردن را بیاموزد.
هزینه سزارین قصور پزشکی عکس سزارین سوابق ایرج حریرچی دکتر ایازی روزبهانی حوادث پزشکی بیمارستان عرفان بیمارستان خصوصی

من از طرف امیرسام از تک تک شما عزیزانی که او را در بدو تولد حمایت کردید تا بتواند حق اش را بگیرد تشکر میکنم و دستتان را میبوسم و آرزو میکنم که همیشه همینطور در کنار هم باشیم.

چگونه یک رینگ اسپرت مناسب برای خودرو انتخاب کنیم؟

مقایسه پژو پارس LX TU5 با سورن ELX EF7

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*