خانه / بورس و سهام / بهره برداری از پروژه سیمان سفید “سشرق”

بهره برداری از پروژه سیمان سفید “سشرق”

روند معاملاتی سهام شرکت سیمان شرق در حالی طی روزهای اخیر با اقبال سرمایه گذاران مواجه شده که میانگین بازدهی سهام این شرکت از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 278 درصد بوده. شایان ذکر است که صنعت سیمان، آهک و گچ در مدت مشابه میانگین بازدهی اندکی بیش از 148 درصد را برجای گذاشته است.

به گزارش بورس نیوز پیش بینی درآمد سال منتهی به 93.6.31 حسابرسی شده سیمان شرق در حالی حاکی از پیش بینی سود 336 ریالی برای هر سهم است که این شرکت طرح احداث کارخانه یک هزار تنی سیمان سفید را در دست اجرا دارد.

این در شرایطی است که بنابر گفته های مسئولین شرکت سیمان شرق زمان افتتاح پروژه مذکور، 22 بهمن سال جاری در نظر گرفته شده است.

گفتنی است که بهره برداری از پروژه سیمان سفید در شرق کشور نه تنها دارای مزیت صادراتی است بلکه بهره برداری از این پروژه بر فروش های داخلی “سشرق” نیز تأثیرگذار خواهد بود چراکه تهیه کنندگان سیمان سفید از این شرکت مجبور به تهیه سیمان خاکستری مورد نیاز خود از شرکت سیمان شرق خواهند شد.

همچنین در حالی 21 درصد فروش شرکت صادراتی می باشد که عمده صادرات شرکت سیمان شرق به کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان و حتی روسیه انجام می گیرد.

شایان ذکر است که روند سودآوری شرکت سیمان شرق در سال های گذشته حاکی از برآورد محتاطانه بودجه توسط “این شرکت است چراکه سود هر سهم سال مالی 92 در حالی در ابتدای سال مبلغ 170 ریال پیش بینی شده بود که شرکت پایان سال مبلغ 285 ریال به ازای هر سهم سود شناسایی کرد.

در همین راستا بنظر می رسد احتمال افزایش سودآوری در گزارش های آتی از محل فروش بیشتر و همچنین بهره برداری آزمایشی از پروژه سیمان سفید وجود دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*