خانه / آخرین اخبار / لباس ضد پشه ورزشکاران کره‌جنوبی در المپیک روسیه

لباس ضد پشه ورزشکاران کره‌جنوبی در المپیک روسیه

ورزشکاران المپیکی کره این لباس‌‌ها در هنگام جشن افتتاحیه، تمرین‌ها و هنگام حضورشان در دهکده المپیک می‌پوشند.

ورزشکاران کره‌جنوبی در المپیک ریودوژانیرو لباس ضد پشه می‌پوشند تا آن‌ها را از ویروس زیکا حفظ کند.

ویروس زیکا لباس ضد پشه کره جنوبی زندگی در کره جنوبی المپیک روسیه المپیک 2016 ریودوژانیرو المپیک 2016

کمیته المپیک کره‌جنوبی چهارشنبه گذشته از لباس کاروان این تیم در المپیک برزیل رونمایی کرد. این لباس آستین بلند و شامل شلوار است و به گفته مسئولان کره‌ای با موادی شیمیایی پوشانده شده که پشه‌‌ها را دور نگه می‌دارد.

ورزشکاران المپیکی کره این لباس‌‌ها در هنگام جشن افتتاحیه، تمرین‌ها و هنگام حضورشان در دهکده المپیک می‌پوشند. مسئولان کره‌ای همچنین گفتند که به دلیل قوانین سفت و سخت کمیته بین‌المللی المپیک نتوانسته‌اند لباس ورزشکارانشان در حین مسابقات را تغییر دهند.

گروهی از دولتمردان و مسئولان کمیته المپیک کره اوایل ماه مارس به ریودوژانیرو سفر کردند و از ورزشگاهها، بیمارستان‌های این شهر بازدید کردند.

مسئولان کمیته ملی المپیک کره‌جنوبی می‌گویند که به زودی دفترچه راهنمایی در اختیار ورزشکاران و سایر کسانی که برای المپیک به برزیل مسافرت می‌کنند، قرار می‌دهند که در آن راه‌های حفاظت از زیکا نوشته شده است. المپیک ۲۰۱۶ تابستان آینده در شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار می‌شود.

زیکا یک بیماری ویروسی است که نام خود را از جنگل زیکا در اوگاندا گرفته، جایی که این ویروس نخستین‌بار در سال ۱۹۴۷ شناسایی شد. موارد ابتلا ابتدا در ماه مه ۲۰۱۵ در برزیل گزارش شد و این کشور بیش از دیگر کشورهای منطقه به این ویروس آلوده شده است.

ویروس زیکا را پشه نوع ایدیس اجپتی (aedes aegypti) منتقل می‌کند. این پشه در همه کشورهای قاره آمریکا بجز کانادا و شیلی یافت می‌‌شود. زیکا واکسن و درمان ندارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*