خانه / سیاسی / بیوگرافی زهرا ساعی نماینده تبریز در مجلس +سوابق

بیوگرافی زهرا ساعی نماینده تبریز در مجلس +سوابق

زهرا ساعی (متولد ۱۳۵۹ در تبریز) سیاست مدار اصلاح‌طلب اهل ایران است.

او در اواخر سال ۱۳۹۲ از سوی استاندار تهران به سمت «سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران» منصوب شد.

همسر زهرا ساعی سوابق زهرا ساعی بیوگرافی زهرا ساعی بیوگرافی احد ساعی اصلاح طلبان

زهرا ساعی که خود را «فرزند آذربایجان قهرمان» می‌داند و عرق خاصی نسبت به «سرزمین مادری‌اش تبریز» دارد، اطمینان داده که «فرهنگستان زبان و ادبیات ترکی» قطعاً تأسیس خواهد شد.

در سال ۱۳۸۰ عضو حزب اعتدال و توسعه شده و تا به امروز در اکثر برنامه‌ها و فعالیت‌های این حزب و احزاب اعتدالی دیگر شرکت داشته است.

همسر زهرا ساعی سوابق زهرا ساعی بیوگرافی زهرا ساعی بیوگرافی احد ساعی اصلاح طلبان

زهرا ساعی در شهریور ۱۳۵۹ در کوی غیاث محلهٔ مارالان تبریز زاده شد. دوران دبستان را در «مدرسهٔ پیروزی» زادگاهش طی کرد. در دههٔ ۷۰ به دلیل شغل پدرش همراه با خانواده به تهران منتقل شد و در سال ۱۳۷۷ در رشته شیمی از دانشگاه پذیرفته شد که البته بعداً در رشتهٔ زبان و ادبیات فارسی هم تحصیل کرد. در مقطع کارشناسی ارشد به جغرافیای سیاسی تغییر رشته داد و در سال ۱۳۹۴ در مقطع دکتری رشتهٔ جغرافیای سیاسی در دانشگاه خوارزمی مشغول به تحصیل بوده است.

پدرش «احد ساعی» از پاسداران «لشکر ۳۱ عاشورای آذربایجان» بود که اواخر آبان ۱۳۹۳ به دلیل جراحاتی که در جنگ ایران و عراق بر بدنش وارد شده بود، درگذشت.

فعالیت‌ها

برخی از مهم‌ترین فعالیت‌ها و مسئولیت‌های زهرا ساعی:

 • مشاور استاندار و مدیر کل زنان و خانوادهٔ استانداری تهران
 • پژوهشگر معاونت پژوهش‌های سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام
 • پژوهشگر مرکز مطالعات زنان دانشگاه تهران
 • همکاری با مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام
 • همکاری با سازمان ملی جوانان
 • همکاری با معاونت فرهنگی—اجتماعی شهرداری تهران
 • تدریس در دانشگاه

انتخابات

زهرا ساعی از حوزه انتخابیهٔ تهران در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا (۱۳۹۲) شرکت کرد و از بین ۳ هزار و ۷۵۰ داوطلبی که نام‌نویسی کرده بودند، رتبهٔ ۱۱۹ را کسب کرد و نتوانست به شورای اسلامی شهر تهران راه یابد.

پس از ثبت نام در انتخابات مجلس شورای اسلامی (۱۳۹۵–۱۳۹۴) از حوزه انتخابیهٔ تبریز، آذرشهر و اسکو، از جانب «شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان» به عنوان یکی از نامزدهای اصلی جناح اصلاح‌طلبان جمهوری اسلامی ایران در این حوزه مطرح گردید و نام او در لیست امید مورد حمایت خاتمی (ائتلاف اصلاح‌طلبان و اعتدالگرایان) قرار گرفت. نهایتاً با کسب ۱۱۴ هزار و ۳۸۴ رأی، همراه با ۷ نامزد دیگر به دور دوم انتخابات راه یافت تا از بین آن‌ها ۴ نفر به عنوان نمایندهٔ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو راهی مجلس شورای اسلامی شوند.

۱ دیدگاه

 1. یونس داور از تبریز 09143098960

  بنام خدا ..با سلام خانم زهرا ساعی نماینده مجلس شورای اسلامی تبریز خسته نباشید خداقوت.. بنده از کارکنان بنیاد شهید و امورایثارگران تبریز از سال ۱۳۸۲ حالت اشتغال شدم تمام همکاران همشرایط من در سال ۱۳۸۵ به حق و حقوق جانبازی برخوردار شدندمتاسفانه بنده محروم از تمام حق و حقوق جانبازی هستم چرا باید فرق گذاشت تمام همکاران و همشرایط من سالهاست به حق و حقوق جانبازی رسیدند بخدا این ظلم است تورا خدا خودت قضاوت کنیدتا کی بی عدالتی …من شکایتم را پیش جز خدا میتوانم ببرم که هم در این دنیا وهم در آخرت پیش خدا شکایت خواهم کرد خانم زهرا ساعی نماینده مجلس شورای از شما استدعا دارمدستور فرمائید بنده اعاده بکار بشوم تا حق و حقوق بنده مثل همکارانم به مزایای جانبازی برسم بی عدالتی های که به من شده به شدت ناراحتم شب و روز خواب ندارم دارم میسوزم در رنج و عذاب هستم دستمان به جای بند نیست لطفا خواهش میکنم شما بعنوان نماینده مجلس دلسوز که از همین مردمید با بر قراری عدالت و حق را به صاحب حق برسانید تورا خدا این در خواست من را بی پاسخ نگذارید خواهش میکنم التماستان میکنم در پایان شما را به خداوند منان میسپارم ضمنا بنده از دوستان پدر شهیدت هستم پدرت واقعا یک فرشته بود میدانم پدرتون بشما افتخار میکنند واقعا افتخار تمام شهدا هستید کد ملی ۱۶۷۰۰۷۶۴۰۷ تبریز جانباز ۲۵ درصد

  (0)(0)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*