خانه / حوادث / جنایت افغان‌ ها در تهران به خاطر ۵۰۰ هزار تومان

جنایت افغان‌ ها در تهران به خاطر ۵۰۰ هزار تومان

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو برادر افغان که به‌خاطر طلبی ۵۰۰ هزار تومانی همکارشان را به قتل رسانده بودند، خبر داد.

در ساعت ۲۲ روز نهم اردیبهشت ماه امسال وقوع یک فقره فوت مشکوک از طریق بیمارستان شهدای هفتم تیر به کلانتری ۱۶۸ سیزده آبان اعلام شد. در ادامه با حضور مأموران در بیمارستان و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که جوانی افغان به‌نام صابر . ن ۲۳ ساله بر اثر جراحت شدید ناشی از اصابت چاقو فوت کرده است.

تحقیقات در خصوص نحوه فوت صابر در دستور کار تیم تجسس ویژه کلانتری ۱۶۸ قرار گرفت و مأموران از طریق صاحب‌کار مقتول که وی را به بیمارستان انتقال داده بود اطلاع پیدا کردند که وی با دو برادر از اتباع کشور افغانستان به نام‌های همایون ۲۴ ساله و محمد ۲۲ ساله درگیر شده و توسط آنها مورد اصابت چاقو قرار گرفته است.

با شناسایی محل کار دو متهم که جنایت نیز در آن رخ داده بود، ماموران به فاز ششم منطقه بازار آهن مکان رفته و در حالیکه دو برادر قصد فرار داشتند ، هر دو نفر را در دو عملیات جداگانه دستگیر و به کلانتری منتقل شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب شهرری، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و دو برادر پس از انتقال به اداره دهم صراحتا به درگیری منجر به جنایت و قتل صابر اعتراف کرده و انگیزه خود از درگیری را طلب ۵۰۰ هزار تومانی از مقتول اعلام کردند. دو متهم دستگیر شده در اعترافات خود گفتند: ما دو نفر از صابر مبلغ ۵۰۰ هزار تومان طلب داشتیم اما او پس از گذشت مدتی عنوان کرد که قصد بازپس دادن طلب ما را ندارد تا اینکه تصمیم گرفتیم تا به هر شکل ممکن پول خود را از صابر بگیریم اما او عنوان کرد که پولی از وی طلب نداریم . پس از آن درگیری شروع شد؛ ناگهان همایون با چاقو دو ضربه به شکم صابر زد و او روی زمین افتاد و سایر کارگران افغان هم که شاهد درگیری بودند بلافاصله با صاحبکارمان تماس گرفتند و او نیز پس از آمدن، صابر را به بیمارستان منتقل کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهمان به ارتکاب جنایت و به منظور انجام تحقیقات تکمیلی، هر دو متهم با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*