خانه / بورس و سهام / کارمزد معاملات آنلاین کاهش می‌یابد

کارمزد معاملات آنلاین کاهش می‌یابد

مدیر‌عامل سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اوراق بهادار با اعلام این خبر که در آینده‌ای نزدیک نمایندگان سپرده‌گذاری ایران برای اجرای مفاد تفاهمنامه امضا شده به اندونزی سفر خواهند کرد، گفت: امکان کاهش کارمزد معاملات آنلاین سرمایه‌گذاران خرد در آینده وجود دارد.
سلطانی‌نژاد در گفت‌وگو با فارس‌ در پاسخ به اینکه بسیاری از سهامداران آنلاین از میزان کارمزد اخذ شده گلایه‌مند هستند، اظهار داشت: کارگزاری‌ها و ارکان بازار سرمایه برای ایجاد امکانات زیرساخت‌های معاملات آنلاین متقبل هزینه‌هایی شدند. وی خاطرنشان کرد: در گذشته سرمایه‌گذاران جهت انجام معاملات نیازمند مراجعه حضوری و تکمیل فرم‌ها به صورت کاغذی بودند، اما هم‌اکنون با زیرساخت آنلاین و با یک بار احراز هویت و تکمیل قراردادهای مربوطه دسترسی آنلاین از طریق سامانه او ام اس کارگزاری برای ایشان ایجاد می‌شود.
مدیرعامل سپرده‌گذاری مرکزی گفت: برای اینکه معاملات به صورت آنلاین انجام شود زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری خوبی ایجاد شده است و در آینده هر چه معاملات افزایش یابد صرفه به مقیاس به وجود آمده و امکان تصمیم‌گیری در خصوص کارمزد معاملات آنلاین نیز به تناسب همین امر وجود دارد. وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از کارمزدهای ارکان بازار سرمایه صرف اقدامات توسعه‌ای در بازار و ایجاد تسهیلات بیشتر برای سهامداران توسط ارکان بازار می‌شود، همچنین معاملات آنلاین بیشتر هزینه‌های سرمایه‌گذاران را نسبت به ارکان بازار کاهش می‌دهد. سلطانی‌نژاد درباره امکان تغییر در رویه محاسبه کارمزد سرمایه‌گذاران خرد و کلان بازار سرمایه‌ تاکید کرد: امکان کاهش کارمزد معاملات آنلاین سرمایه‌گذاران خرد در آینده وجود دارد. مدیر‌عامل سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اوراق بهادار با بیان اینکه اردیبهشت‌ماه سال‌جاری با شرکت تسویه و پایاپای اندونزی و شرکت ثبتی بورس این شرکت تفاهمنامه همکاری امضا شده است، گفت: بر همین اساس نمایندگان این شرکت به تهران آمده و درباره همکاری‌‌های بیشتر تفاهمنامه امضا شد.
وی ادامه داد: با امضای این تفاهمنامه گام اول برای همکاری‌های تهران و جاکارتا برداشته شد و نمایندگان سپرده‌گذاری مرکزی جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک به این کشور برای اجرای مفاد تفاهمنامه سفری خواهند داشت. سلطانی‌نژاد با اشاره به زمینه‌های همکاری میان بورس‌های ایران و اندونزی خاطرنشان کرد: تبادل نیروی کارشناسی، استفاده از تجربیات در حوزه سرمایه‌گذاری‌های خارجی، تبادل سیستم‌های نرم‌افزاری و ارایه تجربیات بورس ایران در حوزه راه‌اندازی بازار سرمایه اسلامی در اندونزی از جمله مفاد همکاری‌های فی‌مابین با اندونزی خواهد بود. وی با اشاره به سفر اخیر رییس مجلس شورای اندونزی و بازدید وی از بازار سرمایه ایران تصریح کرد: رییس مجلس شورای اندونزی بر ایجاد و راه‌اندازی بورس اسلامی در این کشور تاکید کرده بود که یکی از مباحث در سفر به اندونزی، انتقال تجربیات ایران در این حوزه خواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*