خانه / آخرین اخبار / مایکروسافت در کمتر از 24 ساعت بیش از 1 میلیون ایکس باکس وان فروخت

مایکروسافت در کمتر از 24 ساعت بیش از 1 میلیون ایکس باکس وان فروخت

ایکس‌باکس وان (به انگلیسی: Xbox One)‏ کنسول جدید معرفی شده توسط مایکروسافت در ۲۱ می ۲۰۱۳ و از نسل هشتم کنسول‌های بازی است. این کنسول جانشین ایکس‌باکس ۳۶۰ شده‌است. طبق برنامه ریزی ها، ایکس‌باکس وان ابتدا روز ۲۲ نوامبر ۲۰۱۳ در آمریکای شمالی، تعدادی کشورهای اروپایی، استرالیا و نیوزیلند و بعد در ژاپن و سپس باقی کشورهای اروپایی عرضه و به فروش خواهد رسید.

توسعه دهندهمایکروسافت
سازندهمایکروسافت
خانوادهایکس‌باکس
گونهکنسول بازی
نسلنسل هشتم کنسول‌ها بازی
سیستم عاملXboxOS
پردازنده گرافیکیRadeon variant
صدا7.1 surround sound
وزندیسک بلو-ری
ظرفیت۵۰۰ گیگابایت (HDD)
حافظه سامانه۸ گیگابایت DDR3
خدمات برخطایکس‌باکس لایو
ورودی‌ها۳ پورت USB3.0 و ۱ پورت HDMI
دوربین1080p کینکت

سونی تنها شرکتی نیست که در یک روز موفق به فروش ۱ میلیون کنسول بازی می شود. مایکروسافت هم اعلام کرده که توانسته در کمتر از ۲۴ ساعت، از مرز ۱ میلیون فروش کنسول جدیدیش عبور کند.

مشخصات پلی استیشن ۴ مشخصات ایکس‌باکس وان مشخصات Xbox One قیمت کنسول بازی قیمت پلی استیشن ۴ قیمت ایکس‌باکس وان قیمت Xbox One فروش پلی استیشن ۴ فروش ایکس‌باکس وان فروش Xbox One پلی استیشن ۴ ایکس‌باکس وان

البته در این بین یک تفاوت هست. پلی استیشن ۴ تنها در ایالات متحده و کانادا عرضه شده در حالی که ایکس باکس وان همزمان در ۱۳ کشور به فروش می رسد.

اما به هر صورت، مایکروسافت می گوید این سریع ترین فروش کنسولی است که تا امروز تجربه کرده و ایکس باکس وان با عبور از رکورد ایکس باکس ۳۶۰، در اکثر خرده فروشی ها نایاب شده.

مشخصات پلی استیشن ۴ مشخصات ایکس‌باکس وان مشخصات Xbox One قیمت کنسول بازی قیمت پلی استیشن ۴ قیمت ایکس‌باکس وان قیمت Xbox One فروش پلی استیشن ۴ فروش ایکس‌باکس وان فروش Xbox One پلی استیشن ۴ ایکس‌باکس وان

همچنین، مایکروسافت علاوه بر اعلام آمار فروش کنسول تعدادی آمارچه از بازی ها هم ارائه کرده؛ شامل کشته شدن بیش از ۶۰ میلیون زامبی در Dead Rising 3، طی مسافت ۵.۸ میلیون کیلومتر در بازی Forza Motorsport 5، قتل ۸.۵ میلیون مهاجم در بازی Ryse: Son of Rome، و انجام ۷.۱ میلیون مبارزه در Killer Instinct.

البته تصور نکنید که این آمارچه ها چندان خیره کننده هستند. چند هزار کاربر به راحتی می توانند دست به دست هم داده و هر یک از این اعداد میلیونی را رقم بزنند. اما شرکت ها می خواهند به هر صورتی که شده خودشان را برتر نشان دهند و این هم یک راهش است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*