خانه / اخبار داغ / مرجان محتشم: چون رابطه نامشروع نداشتم، حذف شدم +عکس

مرجان محتشم: چون رابطه نامشروع نداشتم، حذف شدم +عکس

مرجان محتشم متولد ۱۳ اسفند ۱۳۴۸ تهران بازیگر سینما و تلویزیون ایرانی است.

محتشم برای اولین بار و به طور حرفه‌ای سال ۱۳۷۶ با سریال «بهشت گمشده» به کارگردانی کامران قدکچیان وارد عرصه هنر شد، اولین تجربه تلویزیونی‌اش به سریال حقیقت آیینه به کارگردانی اسماعیل میهن‌دوست برمی‌گردد. عمده شهرت او، به دلیل ایفای نقش در سریال پس از باران و در نقش شهربانو (خانوم کوچیک) بوده‌است.

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

مرجان محتشم گفت: بعد از ۸ سال سکوت مطلق در سینما ایران نظرم را درمورد ابزار ماندگاری در عرصه سینما متاسفانه ارتباطات برخی بازیگران با عوامل فیلم می دانم، البته فکر می کنم سکوت ۸ ساله من پاسخ مناسبی به این سوال است.

مرجان محتشم بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگوبا باشگاه خبرنگاران، درباره ابزار ماندگاری یک بازیگر در عرصه سینما اظهار داشت: کسانی در سینمای ایران قدرت کاذب بدست آوردند که لیاقت ماندن در این عرصه را نداشتند و برخی که مردم دوستشان دارند از صحنه حذف می شوند در واقع یکسری قربانی ماندگاری گروه دیگر می شوند.

محتشم با بیان اینکه من نان موقعیتم را نخوردم افزود: من در اوج موقعیت کاری ام در مصاحبه های مکرر بیان کردم که به صورت مداوم کار نخواهم کرد، به دلیل اینکه به هر قیمتی حاضر نیستم در عرصه سینما باشم با اینکه عاشق کارم هستم.

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

مرجان محتشم

محتشم تاکید کرد: محبوبیت بین مردم چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را بدست آورد ولی متاسفانه برخی ستارگان به دلیل ابزار شدن و ارتباطات غیراخلاقی که باعث شرمندگی و تاسف است محبوب شدند که به اعتقاد من این محبوبیت نیست.وی ادامه داد: چرا مرجان محتشم به عنوان یک بازیگر بدون حاشیه و کسی که اکثریت مردم از هر قشر و تیپی اعم از جامعه مذهبی و یا جامعه مدرن و … قبولش دارند و باید به خاطر اعتقاد به خدا و نپذیرفتن یکسری روابط غیراخلاقی از جامعه هنر حذف شوند و انگ مغرور بودن را بخورد؟!

محشتم افزود: من از مرجان محتشم بودن ضربه خوردم زیرا برای من پارامتر های اخلاقی مهم تر از هر موضوع دیگری است حتی به قیمت ۸ سال سکوت و مدت ها جدایی از کاری که دوستش داشته باشم و به خاطر این دل آزردگی ها حاضر به ادامه فعالیت در عرصه سینما با این وضعیت نیستم.

بازیگر سریال «پس از باران» ادامه داد: همانطور که گفتم جایی برای کسانی که بخواهند با اعتقاد به خدا در عرصه ی سینما فعالیت سالم داشته باشند نیست و متاسفانه برعکس کسانی که تن به ارتباطات نامشروع می دهند در این عرصه بالا می روند.

وی با بیان اینکه این روزها با یک بیماری دست و پنجه نرم می کند درباره شرایط بیمه خود گفت: من حتی در حال حاضر یک دفترچه بیمه هم ندارم و اکنون با این شرایط گاهی از طریق طراحی داخلی ساختمان امرار معاش می کنم و از طرفی حتی نوشته های من هم به دلیل مرجان محتشم بودن چاپ نمی شود.

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

بیماری مرجان محتشم چیست؟

 مرجان محتشم سال ۹۱ با یک بیماری سخت (ناراحتی کلیوی) دست و پنجه نرم می کرد و در حالی که در تامین هزینه های درمان خود با مشکل مواجه شده بود گفت : من حتی از داشتن یک دفترچه بیمه هم محروم هستم و در حال حاضر تنها با طراحی داخلی ساختمان امرار معاش می کنم.

محتشم از بازیگران بسیار کم حاشیه ایرانی است که چندان علاقه ای به انجام گفتگو با رسانه ها یا تیتر مجله ها و سایت ها بودن نشان نمی دهد. افزون بر این ها کمرنگ بودن ایشان در این سال ها در عرصه هنری نیز دست در دست هم داده تا کم تر خبری از وی داشته باشیم.

واپسین باری که وی در برابر دوربین قرار گرفت به فیلم «ستاره من» برمی گردد ، هرچند پس از این گویا قرارداد بازی در فیلم «خاطره» مهدی برقعی را نیز بست ولی سرانجام نتوانست در این فیلم به هنرآفرینی بپردازد (شاید به دلیل بیماری که داشتند) .

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

مرجان محتشم در سال ۸۸ با شماری از بازیگران از سوی دفتر امور سینمایی به سفر حج رفت. نکته جالب این که از همه بازیگران این سفر (نیوشا ضیغمی ، رز رضوی ، مهناز افشار ، حسام نواب صفوی و…) عکس های بسیاری موجود می باشد ولی عکسی از خانم محتشم در این سفر در دسترس نیست!

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

مرجان محتشم – فیلم ستاره من

 همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

مرجان محتشم – پشت صحنه فیلم ستاره من

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

مرجان محتشم – فیلم ستاره من

 ازدواج با عادل فردوسی پور

 وارون برخی ادعاها ، مرجان محتشم همسر عادل فردوسی پور نیست و این تنها شایعه ای بوده که سال ها در فضای مجازی پخش شده بود.

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

خانوم کوچیک

به روزترین گالری عکس های مرجان محتشم – سریال پس از باران

همسر مرجان محتشم فساد سینما زندگی خصوصی بازیگران خانوم کوچیک بیوگرافی مرجان محتشم

 مرجان محتشم و کتایون ریاحی در سریال پس از باران

۳۸ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. سلام.اگرماندن در عرصه سینماحتی چنددرصد اینگونه است که به نقل ازخانم مرجان محتشم امده واقعا جای بسیار تاسف است و همان بهتر که ایشان نمانده اند.مقید بودن به حفظ سلامت وپایبندی به حسن اخلاق وکرامت انسانی یک ارزش و گوهری معنویست وهیچ قیمت وبهایی برای آن نمی توان قائل شد چه رسد به ماندنی موقتی وموفقیتی ناپایدار دریک حوزه کاری ،حرفه ای ویاهنری.

 2. حیف که قدرخودش راندانست.اگرحذف نمیشدجای تعجب داشت تواون کلیب بازیگران مست است و….افتضاح

 3. جدیدا مد شده بازیگران می گویند بخاطر عفت و رعایت مسائل اخلاقی از بازیگری حذف شده اند. یعنی باور کنیم این همه بازیگر که الان هستند روابط نامشروع دارند؟

  • خداحفظت کند که بااین کارت به همه بازیگران سودجو تودهنی خوبی زدی
   بعد قابل توجه اون کسانی که بی عقلانه نظر گذاشتن اگر الان هنر مند درعرصه سینما میبینید فقط تعدادانگشت شماری مانند جمشید مشایخی ودیگر بازیگران قدیمی دست به کثافت کاری نزدند وبعضضی ها مانند جهانگیر الماسی چشمانشرو بسته و کور کورانه داره به یک سری اراجیف میپردازه

  • بله اکثرشون رابطه نامشروع دارند خانم بخیل حسود

  • شک نکن،این داستان جدید نیست،دست کم واسه ۸سال پیشه،ایشون بعد از هشت سال سکوت را شکستند

 4. سلام /@
  بیچاره گناهی نکرده چون به خدا اعتقاد داره و روابط نامشروع رو قبول نکرده حذف شده؟!!! عجب!!!!

 5. سلام
  حرف حق جواب نداره

 6. کاظم از اردبیل

  به نظر من مرجان محتشم زیباترین و خوش تیپ ترین بازیگر ایرانی ولی اخلاقش رو از قیافش بیشتر دوست دارم. و چون زن پاکی است و اهل روابط نامشروع نیست. بخدا این زن چهره اش از فرشته ها زیباتره. من در مقابل چنین زنانی سر خم میکنم و سجده میکنم. واقعا مرجان انسان با عفت و محترمی است. و حتی اگه روزی بشنوم که روابط نامشروع کرده باور نمیکنم
  چون این کار از مرجان بعیده. مرجان خانم زنده باشی و سلامت.

 7. متاسفم براتمام هنرمندان وکلاسینماکه به کل خانم محتشم روفراموش کردن وچون ایشون یه سری خط قرمزابراخودشون دارن بایدحذف بشن واقعاخیلی جای تاسف داره.

  • اتفاقا متاسف نباش. بازیگری شغل مناسبی نیست که انقدر متاسفی. این مسائل خاصیت شغل بازیگریه و بنابر این اون آدمی که سالمه باید از این محیط خودشو نجات بده، ما فیلم وسریال میخوایم چیکار ؟ مگه کارو زندگی نداریم؟

 8. بهزاد کارخانه محوری

  درود خدا بر مرجان محتشم بانوی پاک ایرانی

 9. در یک مجموعه اگر سرمجموعه فاسد بود کل مجموعه فاسد می شوند

 10. وااااااااا حالا یه رابطه نامشروعی هم برقرار میکردی گناه نمیشد که
  عوضش معروف میشدی
  مشهور میشدی
  بهترین درآمد رو داشتی میرفتی اروپا و امریکا مریضیت رو درمون میکردی
  من خودم همین الآن اگه شرایطش باشه که بخام معروف بشم حتما این کار رو خواهم کرد

 11. سلام.. آفرین به هنچی زنی که اینقدرباوقاراست واقعا شماخانم مرجان محتشم فرشته ای حتی بالاتر.. باآرزوی سلامتی برای شما

 12. کاش میشد از این بانوی هنرمند و خداشناس توی برنامه دورهمی اقای مهران مدیری دعوت کرد.من خودم به شخصه دلم برای کارهای هنری ایشون تنگ شده.
  خانم مرجان محتشم یکی از بازیگران زیبا و هنرمند باوقار سینما و تلویزیون هستند.

  • من یه جا خوندم که ایشون چند سالیه به خارج سفر کردن و هرگز برنگشتن،ولی صحت و صغم این قضییه رو نمیدونم،

 13. فیلم پس از باران در شبکه آی فیلم دارم دنبال میکنم,خانم محتشم شما حرف ندارید خوشگل و تو دل برو احسنت به شرافت شما,سرتون سلامت…

 14. سلام خانم محتشم امیدوارم پیام این حقیر رو ببینید

  نمیدونم چی بگم که در شان شما باشه هر چی بگم کم گفتم فقط میتونم بگم به همین روند پاکی خودتون که تا الان بوده اید ادامه دهید که قطعا برای شما ساده است چون شما پاکید

  شما مایه افتخار همه انسان های پاک جهان هستید و خدا رو خوشحال کردید و میکنید و خواهید کرد

  و…………………….

 15. همه داستان سینمای ایران رو گفت والسلام

 16. با سلام ؛خانم محتشم همه ما بازی شمارو دوست داریم و برای ما تا ابد محبوب هستین قرار نیست همیشه تیتر روی گیشه های سینما بود یا تیتر یک مجلات بود که محبوب یا معروف باشی شما با بازی فوق العادتون تو پس از باران تا ابد تو قلب ما مردم باقی خواهید موند و واقعا جای تاسف داره که چرا باید یکی مثله شما سال ها از عرصه بازیگری دور باشه به دلیل اینکه شما میخواین سالم و پاک زندگی کنید واقعا متاسفم ؛ یکی از بهترین نقش های تاریخ سیمای اسران رو تو سریال پس از باران داشتین من اولین بار که سال۷۹ پخش شد نگاه میکردم بعدشم چنبار پخش شده بازم بخدا عین بار اول دیدم همه قسمت هاش رو و الانم که از آی فیلم پخش میشه با خانواده سریال رو میبینیم به حرات میتونم بگم تو این گیر و دار دنیای مجازی که همه ما بنوعی درگیرش هستیم تنها چیزی که باعث میشه من ۱ساعت و نیم گوشی رو بیخیال بشم سریال پس از باران با اینکه فوتبالی هستم و عاشق تیمم هستم موقع دیدنش گوشی دستم ولی موقع دیدن پس از باران گوشی میزارم کنار ؛ ما چون تات زبونم گیلکی رو کامل متوجه میشیم خیلی از دیالوگ های بازیگران سریال به زبون محلی خیلی قشنگ بازی کردن بازیگران فیلم روح مرحوم کیومر ملک مطیعی هم شاد

 17. تورو خدا اگه کسی خبری ازشون داره بگه،من خیلی مشتاقم که بدونم الان در چه حالی هستن،ایران هستن یا خارج،تف به این حال و روز ایران که برای معروف شدن تو عرصه هنرش باید به هر کاری تن بدی،موقع پخش پس از باران در سال ۷۹ من ۱۳ ساله بودم ولی قشنگ یادمه،الان از اون.موقع ۱۷ ساله میگذره،امیدوارم که به این دلایلی که خودشون.گفتن شکسته نشده باشن،ایشالا مریضیشونم خوب بشه،من به شخقه براشون دعا میکنم

 18. این شعر ایرج رو تقدیم می کنم به خانم مرجان محتشم به پاس پاکی و صداقتش
  چو زن تعلیم دید و دانش آموخت چراغ جان به نور بینش افروخت
  به هیچ افسون ز عصمت برنکردد به دریا گر بیفتد تر نگردد .

  • .با سلام خدمت سرکار خانم محتشم میتونم بگم به مظلومیت شما در فیلم پس از باران بارها گریه کردم و دیشب نیز زیارتتان کردیم و خوشحال شدیم در برنامه دورهمی واقعا متاسفم به سینمای ایران و آفرین برشما بانوی پاک دامن ایرانی.ممنونم از شما کار شما بهتر از اینکه ۱۰۰ تا فیلم نقش اول و نفر اول در جشنواره ها.دوستتون دارم همیشه بیادتون هستیم امیدوارم همیشه سلامت باشید بازم ممنونم اکبررستمی زنجان

 19. خوشحالم تواین دنیا ادم با شرف هم هست
  امیدوارم هر جا که هستی در پناه همان که به ان امید داری باشی
  با تمام وجود دوستدار شما هستم

  یکی از متولد ان اسفندی

 20. درود بر شرفت بانوی پاکدامن . کاش اکثر زنان در این دوران مثل شما می اندیشیدن و جامعه ما اینقدر دچار خیانت و کثافت نمیشد . قدر خودتون رو بدونید.

 21. آفرین به خانوم محتشم که نجابتشو به بازیگری وهنرپیشگی ترجیح داد. آففففففرین به اینهمه وقار وشخصیییت

 22. ??????? ???????????????????????????? به توانِ بیییییییییننننههههااااااایت

 23. به شما افتخار میکنم خانم محتشم واقعا خیلی با شخصیت و باوقارید خواهر عزیز و گرامی. امیدوارم در مراحل زندگیتون موفق باشید و از بابت از دست دادن خانواده ات تسلیت میگم .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*