خانه / آخرین اخبار / تمام افشاگری های محرم نویدکیا

تمام افشاگری های محرم نویدکیا

محرم نویدکیا شب گذشته در برنامه نود در توضیح روند اختلافش با ایگور استیماچ سرمربی کروات این باشگاه به حضور او در یک شام خصوصی با حضور سردبیر ورزش سه اشاره کرد که این مساله شائبه هایی را در فضای غیررسمی طرفداری ایجاد کرده اما محرم می گوید اگر این جمله را به زبان آورده تنها قصد داشته بگوید استیماچ نباید اخبار مربوط به اتفاقات تیم را به رسانه ها می داده است و این مساله قبل از بازی استقلال به ضرر این تیم تمام شده است.

سوابق حسین فرکی رقم قرارداد سرمربیان فوتبال دست های پشت پرده پشت پرده فوتبال بیوگرافی محرم نویدکیا
نویدکیا در ادامه حرف هایش درباره اینکه چرا در برنامه شب گذشته نسبت به همه چهره های فوتبالی سپاهان و حتی استان اصفهان موضع گرفته گفت: من در چند ماه گذشته به شدت زیرفشار حملات دوستان بودم و هیچ حرفی در دفاع از خودم به زبان نیاوردم اما بالاخره تصمیم گرفتم در آخر فصل از خودم دفاع کنم و این مساله چیز عجیبی نیست. اگرچه واکنش های زیادی در پی داشت. هر حرفی که من زدم کاملا حقیقت داشت و من سیاست خاصی را برای این کار در ذهن نداشتم و فقط می خواستم حقیقت اتفاقات را با مردم در میان بگذارم. ضمن اینکه من نمی خواهم کسی را در این فوتبال برای خودم نگه دارم و از ابتدا هم اینطور نبوده و هرگز سرسوزنی از دوران حضورم و قهرمانی هایم در سپاهان برای مقاصد شخصی استفاده نکردم.

کاپیتان سابق سپاهان با اشاره به اینکه به آدم هایی مثل حسین فرکی، حسین چرخابی و … اطمینان داشته در ادامه گفت: اتفاقات این مدت به من نشان داد که دیگر در این فوتبال نباید به هیچ کس اطمینان کنم.

نویدکیا درباره اینکه مشکلاتش با ایگور استیماچ از کی آغاز شده هم گفت: من با استیماچ مشکلی نداشتم و حتی در ۵ بازی اول وقتی فقط یک ساعت به من بازی داد کوچکترین اعتراضی به او نکردم اما مسئله من از جایی شروع شد که او قبل از یک جلسه با مدیران باشگاه به من و هادی عقیلی گفت اگر به توافق نرسیدم شما هوای تیم را داشته باشید ولی در پایان جلسه آمد و عقیلی را اخراج کرد در حالی که رفته بود برای رفع مشکلات تیم با مدیران صحبت کند. من بارها به آقای استیماچ گفتم سیاست جوانگرایی در سپاهان به ضررش خواهد شد و این حرف که او می تواند با نسل عوض کردن در اینجا باقی بماند، یک باور غلط است. از خودش بپرسید که چقدر گفتم تیم را طوری در زمین بگذار که نتیجه بگیری و آخر سر هم همین طور شد و ایشان به دلیل نتایج ضعیف از کار برکنار شدند. در این مدت خیلی ها من و او را روبه رو هم قرار دادند اما قبل از اتفاقات من هیچ مشکلی با وی نداشتم و حتی در مورد برخی اتفاقات به او هشدار داده بودم.

نویدکیا در بخش دیگری از حرف هایش در مورد موضوع قرارداد ۲٫۵ میلیاردی فرکی هم گفت: اطلاعات من کاملا در این مورد درست است و تازه من آپشن های قرارداد حسین آقا را اعلام نکردم چون احساس کردم کار درستی نیست …

او در پایان حرف هایش با تاکید بر اینکه قطعا این فصل در یک تیم دیگر فوتبال بازی خواهد کرد ادامه داد: من برای اینکه زمان چهره واقعی ام را نشان بدهد نیاز دارم که یک مدت از محیط سپاهان دور باشم تا زمان همه چیز را روشن کند. من این تصمیم را گرفته ام و روی حرف خودم هستم. البته مطمئن باشید فوتبال به امثال من احتیاج ندارد و جای من در این فوتبال نیست.

محرم نویدکیا کاپیتان سپاهان مهمان ویژه بعدی نود این هفته بود که به استودیو آمد و گفتگوی جنجالی و پر از چالش با او آغاز شد. نویدکیا صحبت هایی از پشت پرده ناکامی های سپاهان در فصل گذشته مطرح کرد که واکنش های بسیاری را به دنبال داشت. از تصمیمات مدیریت باشگاه برای قرارداد با فرکی و برکناری او تا انتخاب مربی جایگزین و مشورت ها و دخالت هایی که نویدکیا در این تصمیمات داشت. ویدیوی این گفتگوی جنجالی را اینجا تماشا کنید.

نویدکیا درباره اختلافاتش با حسین فرکی گفت: وقتی که حسین فرکی به جای کرانچار سرمربی سپاهان شد به او گفتم که کرانچار یک جنتلمن بود و من از آمدن شما نه خوشحالم و نه ناراحت. ما با تیم گل‌گهر سیرجان بازی کردیم و چند روز برای بازی با راه‌آهن در تهران استراحت کردیم. فرکی شب قبل از بازی با راه‌آهن جلسه‌ای گذاشت و در آنجا فقط دستیاران اصفهانی‌اش بودند. فردای آن شب که با راه آهن بازی داشتیم سجادی دستیار فرکی وسط اتوبان سوار اتوبوس شد و خداداد دیگر دستیار فرکی خودش به ورزشگاه آمد. این چیزی نبود که من تا آن لحظه دیده باشم. من فرکی را می‌شناختم و با او از تیم ملی و زمانی که دستیار برانکو بود آشنا بودم. همان زمان فهمیدم به مشکل برمی‌خوریم و به این نتیجه رسیدم که کار نکنم و به او گفتم که مصدومیتی از کشاله دارم و البته دروغ هم نگفتم. خلاصه به او پیغام دادم و گفتم بهتر است به دلیل مصدومیتم در خدمت تیم نباشم و او هم تشکر کرد تا اینکه در ۲۸ اسفند دو سال پیش زاغی‌نژاد به من زنگ زد و گفت به تیم کمک کنم.

من همه این‌ها را به خود فرکی هم گفته‌ام. بعد از مدتی فرکی هم به من گفت اگر می‌توانی به تیم کمک کن تا سهمیه بگیریم و از این تیم بروم. آن تیم قهرمان شد و فرکی بعد از قهرمانی مرا بغل کرد و گفت حلالم کن و خداحافظ. بعد از مدتی زاغی‌نژاد تماس گرفت که فرکی می‌خواهد بماند و خواسته که من هم باشم. از آن طرف می‌دانستم که هیات مدیره نمی‌خواست فرکی در این فصل بماند. من با خلیلیان در ارتباط بودم و او به من گفت که هیات مدیره فرکی را نمی‌خواهد. خلیلیان گفت نظر تو چیست؟ به او گفتم اگر می‌توانید اسکوچیچ و برانکو را بیاورید تا کار جدید شروع کنیم. از آن طرف دیدم که دنبال آوردن کسان دیگری به سپاهان به جای فرکی هستند. حتی این را هم به فرکی گفتم. خلیلیان به من گفت که برانکو نمی‌شود در حالی که ظاهرا می‌شد. من در شمال بودم که با خلیلیان صحبت کردم و به فرکی هم گفتم که می‌خواهند با شما صحبت کنند. یک روزی خوروش به من زنگ زد و گفت که قرارداد امضا شده است و من هم گفتم مبارک است. خوروش گفت که یک قرارداد خیلی سنگین با فرکی بسته‌ایم به مبلغ دو میلیارد و دویست و پنجاه میلیون. به او گفتم که فرکی که قراردادش یک میلیارد بود و این درحالی است که بازیکنان ما بخشی از قرارداد خود را نگرفته بودند. همچنین فرکی همان زمان گفت که ۵۰۰ میلیون به سپاهان تخفیف داده است.

 وی در پاسخ به این پرسش که چرا در امروز این تیم دخالت می‌کرده است گفت: در این سال‌ها فکر می‌کردم برای سپاهان فراتر از یک بازیکن معمولی برای سپاهان هستم. وقتی مدیران از من می‌خواستند، چه باید می‌کردم؟ وقتی می‌خواستند که کمک کنم چه کار باید می‌کردم؟ پس چرا آقای فرکی از من خواست که به او کمک کنم؟ من هیچوقت نگفتم چرا فلان بازیکن را گرفتید یا نگرفتید؟ سر علی احمدی به فرکی گفتم که این سیستم درستی نیست که وقتی یک بازیکن به مشکل بخورد مثل دستمال کاغذی او را بیرون بیاندازیم. علی احمدی همسرش فوت کرده بود و دختر شش ماهه‌ای روی دستش بود. پدرش هم فوت کرد و من به فرکی گفتم که این بازیکن را حفظ کن. به برانکو زنگ زدم ولی او قبول کرد. ایرادی ندارد و من حق را به فرکی می دهم ولی وقتی لیگ تمام شد احمد سجادی به من گفت که دو سه بازیکن را نمی‌خواهیم و دو سه بازیکن می‌گیریم. آن دو بازیکن هادی عقیلی و رحمان احمدی بودند ولی زور حسین فرکی به عقیلی نرسید و نباید احمدی را قربانی می‌کرد. دلیلی داشت که فرکی از من درباره احمدی و عقیلی سوال بپرسد؟ من دلم نمی‌خواست با فرکی کار کنم.

 وی در پاسخ به سوالی در دوران قهرش از سپاهان در دوره مربی‌گری فرکی افزود: یک بار در ساعت ۵:۱۵ به تلفن من از تلفن آقای فرکی زنگ زدند و من مطمئن بودم که خود فرکی زنگ نزده است. من همان موقع به بچه‌های تدارکات زنگ زدم و گفتم فرکی کجاست که گفتند سر تمرین است و سجادی با تلفن فرکی به تو زنگ زده است.

 نویدکیا در واکنش به این سوال که قبول دارد کارش حرفه‌ای نبوده است گفت: کدام کار ما در فوتبال حرفه‌ای است؟ آیا کار شما گزارشگران همیشه حرفه‌ای است؟ چرا باشگاه سپاهان از من می‌خواست با بازیکنان صحبت کنم؟ مشکل من از جایی شروع شد که من و فرکی و خلیلیان جلسه گذاشتیم که من از بازیکنان بخواهم قراردادشان را کم کنند. من به فرکی گفتم که ممنون که شما ۳۰۰ میلیون به تیم کمک کردید و او گفت که من چنین چیزی نگفتم و این اشتباه من بود. موقعی که می‌خواستیم از جلسه برویم او به من گفت که قراردادش را کم می‌کند و تو هم با بازیکنان صحبت کن تا قراردادشان را کم کنند و خیلی‌ها هم این کار را کردند. رفتیم اردوی ترکیه و از فرکی اجازه گرفتم که زودتر برگردم و او هم اجازه داد. وقتی برگشتم گفتند فرکی قبول نمی‌کند قراردادش کم شود. گفتند او می‌خواهد با دکتر سبحانی خودش صحبت کند. این درحالی بود که او به من قول داد و با من در این رابطه دست داد. من از فرکی انتظار نداشتم که زیر حرفش بزند. به نظرم در فوتبالی که سپاهان با این همه جام یکی دو بازیکن برایش مشکل ایجاد کند، جام‌ها را باید بگذارند بیرون.

 نویدکیا در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد کار فرکی در سپاهان وقتی تمام شد که او در بازی برابر ملوان ۲۰ دقیقه به میدان رفت، بیان کرد: این تصمیمی بود که فرکی گرفت. من سال قبلش که به تیم برگشتم، فرکی به من گفت شاید کم بازی به من برسد ولی به او گفتم آمده‌ام کمک کنم و دقایق بازی کردنم مهم نیست. او خودش صلاح دانست که مرا بازی دهد.

 او در پاسخ به این سوال که آیا این مسأله بازیکن‌سالاری نیست گفت: ایرادی ندارد و شما می‌توانید بگویید بازیکن‌سالاری و خبرنگاران تهرانی هم می‌توانند این را هم بگویند.

 کاپیتان سپاهان درباره مشکل حسام فتاحی بازیکن اسبق و بیمار سپاهان گفت: همه‌چیز این نیست که به لحاظ مالی کمک کنند. الان حسام بیشتر از پول نیاز به احترام دارد. نه اینکه چون مریض شده به او احترام بگذارند. اجازه دهند همان کار خودش را در تیم جوانان انجام دهند.

 نویدکیا در ادامه با انتقاداتی از چند پیشکسوت فوتبال سپاهان که علیه او مصاحبه‌هایی کرده بودند اظهار کرد: متاسفانه در این مدت یک‌سری مصاحبه‌ها انجام شده است. دیدم که چرخابی گفته بازیکن‌سالاری در سپاهان ایجاد شده است. آقای چرخابی، شما به دنبال برکناری استیماچ و آوردن یاوری و دستیار شدن خودتان نبودید؟ شما مگر از استیماچ حمایت نمی‌کردید؟ پس چطور شد در کمیته فنی بعد از او حاضر شدید؟ یا ابرقوئی‌نژاد که گفته تاریخ نشان داده که بازیکن‌سالاری پدر فوتبال را درآورده است، مگر شما نبودید که زنگ می‌زدید به تیم برگردم؟ شاید دوستان می‌خواستند من مدیرعامل شوم و چون قبول نکردم این حرف‌ها را زدند. یا کربکندی علیه من مصاحبه کرده است. می‌شود بگویید چند مربی اصفهانی در لیگ یک و لیگ برتر کار می‌کنند؟ کربکندی به جای اینکه مثل برخی پیشکسوتان استقلال و پرسپولیس که تیم لیگ یکی را هم نمی‌گیرند، بهتر است یک تیم دیگر را بگیرند و ببینند که چه‌کار می‌کنند. من به خاطر سپاهان این کارها را کردم. یا آقای کفعمی که ذوب آهنی هستند و من قبول نکردم چند سال پیش به ذوب آهن بروم. او می‌گفت افتخار می‌کنم استیماچ را حفظ کردم و الان شده‌اند حامی فرکی. چرا الان نمی‌گویند که استیماچ چه کار کرد؟ کفعمی گفت که محرم باعث رفتن فرکی شد. آقای کفعمی شما به فرکی مسیج داده بودید و آن مسیج انتقاد‌آمیز را خود فرکی به من نشان داد.

 وی درباره این به جز فرکی با استیماچ هم مشکل داشته گفت: محمود کریمی رفیق صمیمی من است. یکبار از او نپرسیدم که چه کسی بازی می‌کند و نمی‌کند. من با هیچکس درباره مسائل فنی حرف نمی‌زنم. اولین مشکل من با استیماچ درباره هادی عقیلی بود. او بعد از یک بار به باشگاه رفتن گفت که تصمیم گرفته‌ام هادی عقیلی را اخراج کنم. استیماچ در بازی اول با راه آهن که مسئولیت فنی با من بود بردیم و بازی بعدی برابر نفت کار را خودش گرفت و من بازی کردم و بردیم. بازی بعدی در گسترش فولاد بود که گفت تو را نمی‌خواهم ولی با تیم بیا و آن بازی باختیم. دو سه بازی بعدی هم این اتفاق افتاد تا رسیدیم به بازی با راه آهن که در دقیقه ۶۰ تعویضم کرد. کلا در پنج بازی اول استیماچ یک بار بازی کردم و هیچگاه نگفتم چرا مرا بازی نمی‌دهید؟ مشکل از تساوی‌ها و باخت‌های ما شروع شد. او به من گفت که می‌خواهم استعفا دهم تا تو سرمربی شوی. اولین بحث ما ۲۵ اسفند در بازی با پاختاکور بود که آن بازی را باختیم. ۱۲ فروردین هم جلوی ملوان باختیم. در بین این دو بازی به ما گفتند ۶ روز که بعدا شد ۷ روز تعطیل بودیم. برنامه تمرینی که به ما دادند ۶ روز تمرین بود. بعد دیدیم استیماچ نیست و گفتند که او در یک بازی خیریه انگلیس شرکت کرده است و خوروش گفت که او با اجازه باقریان رفته است.

 وی ادامه داد: من یادم نمی‌آید یک مربی تیمش را در این شرایط رها کند و مدیرعامل به او اجازه بدهد که برود. بعد از باخت به پاختاکور در ازبکستان دیدیم که در تمرین او می‌خندد و من به بازیکنان گفتم ما باید خجالت بکشیم از این نتایج. همان‌جا من و استیماچ جدا شدیم. بعد از مدتی فیروزی رئیس حراست به منزل ما آمد و گفت که از طرف باقریان صحبت می‌کنم و برگرد و تیم را در دست بگیر ولی استیماچ را نمی‌توانیم برکنار کنیم. خلاصه با استیماچ جلسه گذاشتیم و او به من گفت که ممنونم از اینکه قبول کردی دستیارم شوی ولی به او گفتم من نمی‌خواهم دستیار تو شوم. یک روز قبل از بازی با استقلال بود که باقریان گفت به تهران بیا و رودر رو صحبت کنیم. دیدم قبل از تمرین خبری نشد و بعد از آن هم خبری نشد. به خوروش گفتم نمی‌گذارم با من بازی کنند. نمی‌گذارم که این تیم به زمین برود تا تکلیف من روشن شود. استیماچ شب بازی شروع کرد به اعلام ارنج تیم و این کار را هیچوقت انجام نمی‌دهد. بازیکنان این را به من گفتند و من هم گفتم تا وقتی من هستم نمی‌گذارم باقریان و استیماچ کاری بکنند. به بازیکنان گفتم استراحت کنید تا ببینیم چه می‌شود. جالب است که استیماچ شب بازی با یک خبرنگار و مدیربرنامه‌هایش بیرون رفت تا شام بخورد و ریز اتفاقات را روی سایت آن خبرنگار دیدیم و این درحالی بود که در بازی با تراکتورسازی او و خوروش به هم بد و بیراه گفتند ولی نگذاشتیم خبرش درج کند. استیماچ سرمربی سپاهان نبود و باقریان همه‌کار می‌کرد. آقای باقریان ۱۰ ماه از بازی نکردن دو خارجی سپاهان گذشته است و شما برای حل آن چه کرده‌اید؟

 کاپیتان سپاهان در انتها خبر از جدایی قطعی خود از این تیم را داد و گفت: من کارم با سپاهان تمام شده است. به آقای ویسی هم حتما پیشنهاد می‌شود که مرا کنار بگذارد و البته با او صحبت کردم که اگر کمکی از دستم بربیاید به او کمک می‌کنم. ما در دو سه سال اخیر زیاد مدیرعامل در سپاهان عوض کرده‌ایم. این مسأله تقصیر دکتر سبحانی است که آدم‌های ضعیفی را در این تیم می‌گذاشت. من با آقای سلطان حسینی صحبت تلفنی داشتم و همان جا فهمیدم که شرایط من در سپاهان سخت است. باقریان در جایی گفته که مگر پروژه ما حذف محرم نیست؟ همان‌جا فهمیدم مشکل من و سپاهان حل‌شدنی نیست. به هرحال من هم مقصر بودم و بابتش عذرخواهی می‌کنم. شاید باید فقط پولم را می‌گرفتم و برایم اهمیتی نداشت که چه اتفاقی رخ می‌دهد. هیچ منتی سر مردم اصفهان ندارم و هرکاری کردم برای دل خودم کردند. یک عمر سپاهان می‌دوید که بهترین تیم شهرستان باشد ولی این تیم بهترین تیم ایران شد. به خاطر هواداران سپاهان به این نتیجه رسیدم که از این تیم بروم و اگر پیشنهادی داشته باشم در لیگ برتر بازی می‌کنم و اگر نبود به لیگ یک می‌روم. فرکی گفت ماهیت مرا زمان نشان می‌دهد و او درست می‌گوید، زمان ماهیت مرا نشان می‌دهد. برای سپاهان آرزوی موفقیت می‌کنم. یک روز آقای خلیلیان گفت نمی‌توان برانکو را سرمربی سپاهان کرد ولی می‌شد و در نهایت با فرکی بستند. من از سپاهان چیز دیگری دیده بودم و با این دروغ‌ها نتوانستم کنار بیایم.

سوابق حسین فرکی رقم قرارداد سرمربیان فوتبال دست های پشت پرده پشت پرده فوتبال بیوگرافی محرم نویدکیا

محرم نویدکیا (متولد ۱۰ آبان ۱۳۶۱ ) و ساکن اصفهان میباشد.

او بازیکن فوتبال و عضو سابق تیم ملی فوتبال ایران است و اکنون به عنوان هافبک بازی‌ساز در باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان مشغول است. او به عنوان کاپیتان سپاهان پنج بار در لیگ‌های برتر دوم، نهم، دهم، یازدهم و چهاردهم کاپ قهرمانی را بالای سر برد و در لیگ هفتم با این تیم به نایب قهرمانی رسید تا عنوان پرافتخارترین کاپیتان لیگ برتر را از آن خود کند. نویدکیا به همراه سپاهان موفق شد تا کاپ جام حذفی را چهاربار در جام‌های حذفی هفدهم، نوزدهم، بیستم و بیست و ششم از رقبا برباید. محرم که با سپاهان موفق شده بود به مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۰۷ برسد، موفق شد تا همان سال به جام باشگاه‌های جهان ۲۰۰۷ راه پیدا کند تا تنها کاپیتان ایرانی حاضر در این مسابقات باشد. او در عرصه ملی موفق شد به همراه تیم ملی فوتبال امید ایران مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۰۲ و برنز مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۲ را به گردن آویزد. نویدکیا دو بار در سال‌های ۸۲–۱۳۸۱ و ۹۲–۱۳۹۱ عنوان بازیکن سال فوتبال ایران را از آن خود کرد تا اسطوره فوتبال اصفهان لقب گیرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*