خانه / بورس و سهام / بهره برداری از پروژه “شلرد” طی 30 ماه آینده

بهره برداری از پروژه “شلرد” طی 30 ماه آینده

روند معاملاتی روز گذشته سهام شرکت های پتروشیمی که در بازار پایه فرابورس فعال می باشند همچون شرکت کود شیمیایی اوره لردگان با افزایش تقاضا و تشکیل صف های خریداران همراه بود.
روند معاملاتی روز گذشته سهام شرکت های پتروشیمی که در بازار پایه فرابورس فعال می باشند همچون شرکت کود شیمیایی اوره لردگان با افزایش تقاضا و تشکیل صف های خریداران همراه بود. به گونه ای که تقاضای خرید بیش از 130 میلیونی سهم “شلرد” طی روز گذشته بی پاسخ باقی ماند.

در همین ارتباط، مدیر مالی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: دلیل اصلی این امر می تواند تمایل معامله گران جهت سرمایه گذاری در سهام این شرکت و منتفع شدن از روند معاملات آن در پی روند رو به رشد شرکت های پتروشیمی و اقبال سرمایه گذاران نسبت به این صنعت باشد. هرچند “شلرد” از پتانسیل های مناسبی جهت رشد سودآوری و نیز صعود قیمت سهام خود به دلیل پروژه ای که در دست اجرا دارد برخوردار است. علاوه بر این، صنعت پتروشیمی از جمله صنایعی است که همواره تقاضای مناسبی برای تولیدات آن وجود دارد به طوریکه بازار فروش محصولات آن مناسب به نظر می رسد.

حسینی در ارتباط با پروژه در دست اجرای شرکت اظهار داشت: این طرح شامل تولید اوره و آمونیاک به ظرفیت تولید روزانه هزار تن است. علاوه بر این، پیش بینی می شود که پروژه مذکور طی 30 ماه آینده به بهره برداری برسد.

وی بازار فروش خارجی محصولات اوره و آمونیاک را مناسب ارزیابی کرد و گفت: همواره تقاضای مناسب برای این نوع تولیدات وجود دارد، چراکه هم اکنون وضعیت صادرات شرکت های هم گروه تولید کننده اوره و آمونیاک مناسب است.

این مقام مسئول افزود: همراه با بهره برداری از طرح تولید اوره و آمونیاک حدود 70 درصد از برنامه فروش تولیدات به فروش خارجی اختصاص خواهد یافت.

مدیر مالی شرکت کود شیمیایی اوره لردگان در خاتمه فرآیند تأمین خوراک مصرفی مورد نیاز تولید را بدون مشکل بیان کرد و گفت: این شرکت از لحاظ تأمین گاز طبیعی مصرفی مشکل چندانی نخواهد داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*