خانه / حوادث / عکس سلفی ،موجب مرگ یک خواهر و برادر ایرانی شد

عکس سلفی ،موجب مرگ یک خواهر و برادر ایرانی شد

کردگار محمودی، رئیس جمعیت هلال احمر چالوس روز یکشنبه (۱۶ خرداد) در توضیح جزئیات این حادثه گفت که این خواهر و برادر همراه با خانواده از تهران برای گذراندن تعطیلات به منطقه لارک، از توابع بخش کلاردشت شهرستان چالوس سفر کرده بودند.

لارک کلاردشت عکس سلفی رودخانه مرزن آباد حوادث واقعی اخبار چالوس

زمانی که اعضای خانواده در کنار رودخانه مرزن‌آباد در حال استراحت و تفریح بودند، دختر آنان بالای یک صخره رفته و قصد انداختن عکس سلفی را داشته، که ناگهان سر خورده و به داخل رودخانه سقوط می‌کند. پس از سقوط خواهر، برادر وی برای نجات جانش به درون رودخانه می‌پرد، اما او نیز توسط جریان آب برده شده و غرق می‌شود.

هویت قربانیان زهرا شاهسوند ۲۲ ساله و نعمت شاهسوند ۳۵ ساله عنوان شده است

به گفته رئیس‌هلال احمر چالوس تیم امداد پس از حضور در محل و جستجوی چند ساعته، جسد زهرا شاهسوند را یافته و از آب بیرون کشیده است. جستجو برای یافتن جسد نعمت شاهسوند ادامه دارد. محمودی اضافه کرده است که خروشان و پرآب بودن رودخانه، دمای آب و بستر صخره‌ای رودخانه موجب شده با عملیات یافتن جسد به سختی پیش برود.

قربانیان جهانی سلفی

این نخستین باری نیست که سلفی گرفتن نتیجه‌ای تلخ و ناگوار به همراه داشته است. پیش از این نیز گزارش‌هایی مشابه از مرگ افراد به هنگام گرفتن عکس سلفی منتشر شده است؛ از جمله یک گردشگر ۶۶ ساله ژاپنی در تاج‌محل و یک دختر ۱۸ ساله در رومانی که به همین دلیل جان خود را از دست دادند.

لارک کلاردشت عکس سلفی رودخانه مرزن آباد حوادث واقعی اخبار چالوس

بنا بر گزارش‌ها در سال ۲۰۱۴ میلادی مجموعا ۱۹ نفر در هند جان خود را برای انداختن سلفی از دست دادند.

رسانه‌های آمریکایی پیش‌تر گزارش داده بودند که در سال ۲۰۱۵ تعداد قربانیان سلفی بیش از کسانی بوده که در حمله کوسه‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

“سلفی گرفتن” بیش از حمله کوسه‌ها قربانی می‌گیرد

در این میان در برخی کشورها قوانینی جهت ممنوعیت انداختن عکس سلفی در برخی نقاط وضع شده است. پلیس بمبئی گرفتن سلفی در ۱۶ منطقه این شهر را ممنوع اعلام کرده است. وزارت کشور روسیه نیز چندی پیش بروشورهایی را برای گردشگران آماده کرده که در آنها نسبت به خطرات گزاف انداختن سلفی هشدار داده شده است.

 

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*