خانه / سیاسی / واکنش ضرغامی به اظهارات علی لاریجانی

واکنش ضرغامی به اظهارات علی لاریجانی

رئیس اسبق سازمان صدا و سیما گفت: حداقل اعتبار مورد نیاز رسانه ملی برای انجام فعالیت‌های ابلاغی ۳۲۶۰ میلیارد تومان و ۱۶۲میلیون یورو است.

سوابق علی لاریجانی رئیس صدا و سیما تعداد کارمندان صدا و سیما بیوگرافی عزت‌الله ضرغامی بودجه صدا و سیما
به گزارش فارس، هفته گذشته علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری نکاتی درباره سازمان صداوسیما در دوران ریاست سید عزت الله ضرغامی بیان کرده بود که ضرغامی به این موارد پاسخ گفت.

بنا بر این گزارش، متن منتشر شده با عنوان «پاسخ عزت الله ضرغامی به ادعای لاریجانی» به طور کامل در ادامه می‌آید: طظ

جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

باسلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات؛

مصاحبه جنابعالی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما نکاتی را متوجه مدیریت گذشته سازمان کرد که لازم است برای روشن شدن افکار عمومی توضیح داده شود.

۱- سازمان ایده‌آلی که به اعتقاد شما باید با ۱۲-۱۰هزار کارمند اداره شود، با ۲۸هزار کارمند در سال ۸۳ تحویل شد (به اعتقاد برخی مدیران ۳۰هزار نفر)؛ امروز تعداد کارمندان سازمان ۳۳٫۶۰۰نفر است.

۲- اگر منظور شما تعداد کارمندان رسمی است؛ لازم است اشاره شود که این رقم در سال۸۳ (اتمام مدیریت جنابعالی) ۱۴٫۴۰۰نفر بود که در سال ۹۳ به ۱۳٫۶۴۰نفر کاهش یافت.

۳- اقدامات گسترده و فراوان در طول دهه ۸۳ تا ۹۳؛ از قبیل افزایش ایستگاه‌های فرستنده‌های تلویزیونی از ۲۵۰۰ به ۷۵۰۰ ایستگاه؛ تکمیل شبکه‌های استانی سیما؛ راه اندازی شبکه‌های جدید پرس‌تی‌وی؛ هیسپان‌تی‌وی؛ آی‌فیلم و شبکه‌‌های نسل دوم قرآن؛ مستند؛ ورزش؛ نمایش؛ پویا؛ تماشا؛ بازار؛ سلامت، نسیم و HD، نیاز به جذب و آموزش نیروی انسانی ماهر داشت.

۴- اصلاح پایه حقوق کارمندان بر اساس ضوابط و مقررات قانونی و از محل اعتبار اضافه‌کار و رشد سالیانه ضریب حقوق کارکنان دولت و عادلانه شدن دریافتی بدنه‌ی کارکنان به ویژه در استانها و بازنشستگان عزیز سازمان، اقدام به تأخیر افتاده و لازمی بود که با مطالعه و مقایسه با سایر دستگاهها انجام گرفت.

از شما انتظار می‌رفت با شناختی که از سازمان صداوسیما دارید؛ پشتیبان کارمندان سازمان باشید و از حقوق حقه‌ی آنان دفاع نمایید.

با توجه به اینکه بخش اعظم تولید سازمان، مستقیماً توسط بدنه‌ی کارکنان انجام می‌گیرد؛ هنوز جای توجه بیشتری به این موضوع وجود دارد.

۵- بر اساس نامه‌ی رسمی جناب آقای تاج گردون رئیس محترم کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سال ۹۳؛ حداقل اعتبار موردنیاز رسانه ملی برای انجام فعالیت‌های ابلاغی ۳۲۶۰میلیارد تومان و ۱۶۲میلیون یورو است. متأسفانه با احتساب درآمدهای سازمان فقط نیمی از این اعتبار تأیید شده، محقق شده است.

انتظار می‌رود با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد اهمیت فرهنگ، مجلس دهم بتواند جبران مافات مجالس هشتم و نهم را در مورد بودجه صداوسیما انجام دهد.

بندهای دیگر این نامه به دلیل امکان سوء استفاده مخالفین، عنداللزوم به صورت مستقیم ارائه خواهد شد.

از خداوند متعال توفیقات روزافزون شما در خدمت به مردم را خواهانم.

با احترام

سید عزت الله ضرغامی

یک نظر ثبت شده

  1. زبون باز کرده زبون بسته

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*