خانه / آخرین اخبار / آیا مهدی ترابی پرسپولیسی می‌شود؟

آیا مهدی ترابی پرسپولیسی می‌شود؟

مهدی ترابی که یکی از مهمترین استعدادهای فوتبال ایران محسوب می شود و مورد توجه تیم های مختلفی از جمله پرسپولیس و استقلال بود، به نوشته سایت سایپا قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد.

نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال بیوگرافی مهدی ترابی بازیکنان سایپا بازیکن جدید پرسپولیس اخبار پرسپولیس

ترابی که به شدت مورد توجه پرسپولیس بود امروز در جلسه با مسئولان این تیم و حسین فرکی شرکت کرده و آنها رای او را برای ترک نارنجی ها زده اند. پرسپولیس از آغاز فصل نقل و انتقالات به دنبال او بود و استقلال هم امروز به صورت رسمی به فکر جذب او افتاده بود که با این خبر هر دو باشگاه باید وی را از فهرست نفرات مدنظر خود خارج کنند.

نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال بیوگرافی مهدی ترابی بازیکنان سایپا بازیکن جدید پرسپولیس اخبار پرسپولیس

ترابی ۲۱ ساله یکی از بازیکنان تیم ملی به شمار می رود و با توجه به تکنیک فوق العاده و زندگی بی حاشیه استعداد مهمی در فوتبال ایران خواهد بود. ظاهرا مدیران سایپا به ترابی وعده داده اند که اگر قرار بر انتقالش به اروپا باشد، از همین سایپا هم این اتفاق رخ خواهد داد.

با بقای ترابی در سایپا یکی از مهمترین سوژه های فصل نقل و انتقالات عملا از بازی خارج می شود.

یکی از بازیکنانی که در فصل نقل و انتقالات صحبت هایی مبنی بر پیوستنش به پرسپولیس شنیده می شد به دلیل عدم دریافت رضایتنامه از سایپا و داشتن قرارداد در این تیم ماندگار شد. او در این خصوص توضیحات جالبی ارائه می کند.

تمدید نکردم ، توافق مالی انجام شد

حضورم در باشگاه به دلیل تمدید قرارداد نبود، با باشگاه ۲ فصل دیگر قرارداد داشتم. صحبت هایم با مسئولان بیشتر حول توافق مالی بود نه تمدید قرارداد. هنوز شرایطی فی مابین اعلام نشده و تنها برگه توافقات مالی را امضا کرده ام. در جلسه امروز هیچ صحبتی نشد و بیشتر آقای فرکی صحبت کردند و از هدفشان گفتند اینکه تصمیم دارند تیم را به لیگ قهرمانان آسیا نزدیک کنند.

دیدگاه کی روش متفاوت است

اینکه می گویید در یکی از دو تیم پرطرفدار تهرانی توپ می زدم و شرایط بهتری پیدا می کردم، قطعا همین طور بود. اما اینکه شرایطم در تیم ملی تغییر می کرد نه زیرا آقای کی روش امسال با دعوت من از تیم سایپا نشان دادند که نگاهشان تنها معطوف به استقلال و پرسپولیس نیست و ایشان تمام تیم ها و بازیکنان را زیرنظر دارند. شاید شما تصورتان از این صحبت این باشد که بازی های استقلال و پرسپولیس پخش زنده می شوند اما بازی های سایپا به ندرت پخش زنده داشته باشد اما باز هم در پایان تاکید می کنم که آقای کی روش چنین دیدگاهی ندارند.
ایشان  با دعوت من، میلاد محمدی و سایر بازیکنان از تیم های دیگر و حتی شاید تیم های ضعیف لیگ برتری ثابت کردند که نگاه درست و دقیقی به بازی ها دارند. باز هم امسال در سایپا سعی می کنم بازی خوبی ارائه بدهم و اعتماد آقای کی روش را به این انتخابم جلب کنم.

استرس داشتم

در اردوی تیم ملی بودم که خبر جذبم توسط یکی از دو تیم استقلال و پرسپولیس به گوشم رسید. در آنجا خیلی برایم شنیدن این صحبت ها سخت نبود اما به محض بازگشتم به ایران و توقعات اطرافیان از انتخابم و حضورم در یکی از این دو تیم ناخودآگاه استرس و اضطراب را در وجودم ایجاد کرد. سپس برای دریافت آرامش به باشگاه سایپا مراجعه کردم و با آنها در مورد این مساله صحبت کردم.من باسایپاقرارداد داشتم و تصمیم گیرنده نهایی آنها بودند. حالا هم حس خوبی دارم .

انتخابم درست است

احساس این است که انتخاب درستی انجام دادم. شاید در پرسپولیس یا استقلال پیشرفت بهتری می داشتم اما اینجا آرامشم به نسبت آن دو تیم بیشتر است. فضای خوب و آرامی دارد، بزرگترهای خوبی در این تیم حضور دارند که تجربیاتشان برای جوانان خیلی کارساز است و انشاالله بتوانیم نتایج خوبی کسب کنیم و جز مدعیان کسب سهمیه آسیایی باشیم. البته حضور آقای فرکی هم در این تیم مزید برعلت است و قطعا تفکرات فنی ایشان برای رسیدن به هدف والای سایپا کمک خواهد کرد.

فقط از پرسپولیس تماس گرفتند

تنها از باشگاه پرسپولیس با من تماس گرفتند، دیروز هم به باشگاه رفته بودم که هم تکلیفم را مشخص کنم و هم اینکه بتوانم رضایتنامه را دریافت کنم متاسفانه مسئولان باشگاه رضایت به جدایی من ندادند. درست است که حضور در استقلال یا پرسپولیس همراه با استرس و فشار است اما علاقمند به حضور در یکی از این دو تیم بودم. دوست داشتم به پرسپولیس بروم آن هم به دلیل آنکه پیشنهاد آنها جدی تر بود ولی خب همانطور که گفتم باشگاه رضایتنامه ام را نداد و تمایل داشتند یک فصل دیگر در اینجا بازی کنم.

می خواستم به پرسپولیس بروم

در این مدت باتوجه به تماس ها و أرتباط ها تمایل داشتم که به پرسپولیس بروم. خب همانطور که گفتم باشگاه سایپا رضایتنامه ام را صادر نکرد. تنها چیزی که می توانستم به آنها بگویم این بود که با باشگاه سایپا قرارداد دارم و تصمیم گیرنده نهایی آنها هستند  که خب در پایان جواب آنها منفی بود.

آقای فرکی کمکم می کند

طبق صحبت هایی انجام شد قرار براین شد که اگر پیشنهاد اروپایی خوبی به دست مسئولان برسد، کمکم کنند تا لژیونر شوم. حتی حسین آقا به من گفتند اگر پیشنهاد خوبی برایم ارسال شود برای پیشرفتم کمک می کنند.

با سایپا تمرین نمی کنم

فکر می کنم سه شنبه سایپا کار تمرینی شان را استارت می زنند ولی ما به دلیل صحبت هایی که انجام شده تا ۳۰ خرداد استراحت می کنیم و از سی و یکم دوباره به اردوی تیم ملی خواهیم رفت.

مهدی ترابی یک بازیکن فوتبال اهل ایران است که برای باشگاه فوتبال سایپا البرز در لیگ برتر فوتبال ایران و در پست هافبک بازی می‌کند.

وی همچنین سابقهٔ دعوت شدن به تیم ملی فوتبال امید ایران را در کارنامه دارد. اولین گل ملی او در بازی در مقابل ازبکستان زده شد.

سایپا

او کار خود را به عنوان بازیکن فوتبال از تیم نوجوانان سایپا آغاز کرد و در سال ۲۰۱۲ توسط مجتبی تقوی به تیم اول سایپا دعوت شد و در اولین بازی در لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۹۳–۱۳۹۲مقابل مس کرمان به عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفت.

آمار باشگاه‌های حرفه‌ای

باشگاهدستهفصللیگجام حذفی فوتبال ایرانکنفدراسیون فوتبال آسیاجمع
امتیازگلامتیازگلامتیازگلامتیازگل
سایپا البرزلیگ برتر۹۲–۱۳۹۱۰۰۰۰۰۰
۹۳–۱۳۹۲۲۰۰۰۲۰
۹۴–۱۳۹۳۲۳۱۲۰۲۵۱
جمع۲۵۱۲۰۰۰۲۷۱

تیم‌های جوانان

وی توسط نلو وینگادا به تیم ملی فوتبال امید ایران دعوت شد.

تیم ملی

او در اولین بازی ملی خود مقابل تیم ازبکستان اولین گل ملی خود را به ثمر رساند که باعث پیروزی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان شد. او در دومین بازی خود ۴۵ دقیقه برابر ترکمنستان بازی کرد. او در سومین بازی ملی خود مقابل تیم گوام به عنوان یار تعویضی به جای سردار آزمون در دقیقه هفتاد وارد زمین شد و در دقیقه ۸۸ دومین گل ملی خود را به ثمر رساند. او در چهارمین بازی ملی خود مقابل عمان از دقیقه ۶۰ به جای وحید امیری وارد زمین شد و بازی قابل قبولی به نمایش گذاشت. ترابی در پنجمین بازی ملی خود در برابر ژاپن پس از مصدومیت وریا غفوری در دقیقه ۲۱ به میدان آمد و در دقیقه ۴۵ از مدافع ژاپنی پنالتی گرفت و پس از آن که اشکان دژاگه نتوانست پنالتی را گل کند، در ریباند با یک بغل پا دروازه ژاپن را گشود. او در این بازی اولین اخطار ملی خود را دریافت کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*