خانه / آخرین اخبار / انقلاب مرغی ثروتمندترین فرد جهان با تقلید از طرح اقتصاد مقاومتی بسیج

انقلاب مرغی ثروتمندترین فرد جهان با تقلید از طرح اقتصاد مقاومتی بسیج

بیل گیتس، پایه‌گذار شرکت کامپیوتری مایکروسافت، به کشورهای فقیر جهان مرغ هدیه می‌کند تا با راه‌اندازی “انقلاب مرغی” به بهبود وضع معیشت روستائیان در این کشورها کمک کرده باشد.

همسر بیل گیتس ثروت بیل گیتس بسیج سازندگی انقلاب مرغی

گیتس، که از او با عنوان ثروتمندترین شخص در جهان نام برده می‌شود، گفته است که برای کمک به مبارزه با فقر در جهان، در نظر دارد یکصد هزار قطعه جوجه را به رایگان در میان مردم کم درآمد دوازده کشور فقیر جهان توزیع کند. اکثر کشورهای مورد نظر بیل گیتس در قاره آفریقا قرار دارند.

جوجه‌های اهدایی آقای گیتس پس از واکسینه شدن، در میان روستائیان این کشورها توزیع خواهند شد و امید می‌رود که پرورش آنها به منظور تولید و فروش تخم مرغ و همچنین تکثیر و فروش مرغ منبع درآمد جدیدی برای دریافت کنندگان ایجاد کند.

همسر بیل گیتس ثروت بیل گیتس بسیج سازندگی انقلاب مرغی

این طرح با کمک موسسه خیریه بین‌المللی هایفر اجرا می‌شود که تاسیساتی را برای تولید و توزیع جوجه در بولیوی تاسیس کرده است. هزینه اجرای این طرح را بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس، که مشترکا توسط آقای گیتس و همسرش ایجاد شده، برعهده می‌گیرد.

این اقدام بیل گیتس دقیقا شبیه و تقلید همان راهکاریست که بسیج سازندگی از سه سال پیش در سراسر کشور در حال اجرا کردن است.

 پس از طرح گفتمان «اقتصاد مقاومتی» از سوی  رهبر معظم انقلاب اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین به صورت عملی و کاربردی به فعالیت در حوزه ها و مولفه های مردمی این اندیشه ورود نمود.

از حدود سه سال پیش در راﺳﺘﺎی ﺗﺤﻘﻖ ﺣﻤﺎﺳﻪ اﻗﺘﺼﺎدی ﺑﺴﯿﺞ ﺳﺎزﻧﺪﮔﯽ اﻗﺪام ﺑﻪ اراﺋﻪ تسهیلات ﺧﻮد اﺷﺘﻐﺎﻟﯽ، اﺷﺘﻐﺎل زاﯾﯽ، ﻣﺸﺎﻏﻞ ﺧﺎﻧﮕﯽ ﺑﻪ بسیجیان ﻧﻤﻮده اﺳﺖ و اقدام به توزیع هزاران جوجه در سراسر کشور و در مناطق محروم کرده است.

سازمان بسیج علاوه بر توزیع مرغ و جوجه٬ کار واگذاری دستگاه‌های جوجه‌کشی به صورت اقساطی را هم آغاز کرده است.

منبع:راه دانا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*