خانه / بورس و سهام / میزان دارایی ایران خودرو چقدر است ؟

میزان دارایی ایران خودرو چقدر است ؟

مهر، هاشم یکه زارع امروز در همایش بین المللی صنعت خودرو در تهران از عرضه سالانه یک محصول و دو فیس لیفت جدید از سوی ایران خودرو خبر داد و گفت: تا سال 2017 این اقدام عملیاتی خواهد شد و پس از امسال نیز تولید 10 محصول در 8 سال منتهی به 2025 میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: ایران خودرو از سال 2005 تا 2012 در مجموع 222 هزار دستگاه خودرو به بازارهای هدف خارجی از جمله عراق، سوریه و روسیه صادر کرده است و هم اکنون 140 نمایندگی برون مرزی در بازارهای صادراتی محصولات ایران خودرو را پشتیبانی می کند.

وی، مجموعه دارایی های ایران خودرو را در سال 2012 بیش از 12 میلیارد دلار اعلام و تصریح کرد: در حدود 83 درصد تولیدات این گروه صنعتی در سال گذشته خودروی سواری و 16 درصد وانت سبک بوده است، ضمن اینکه این شرکت  به عنوان رهبر بازار ایران در سال 2012 حدود 49 درصد از سهم بازار ایران را در اختیار داشته و از لحاظ حجم تولید در بین خودروسازان مطرح جهانی در جایگاه 23 جهانی قرار دارد.

وی در ادامه به ارایه آماری از تجربه همکاری ایران خودرو با شرکت پژو پرداخت و اظهار داشت: این همکاری از سال 1990 آغاز شده و تاکنون بیش از 500 هزار دستگاه در سال برای تولید محصولات پژو ظرفیت سازی شده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار داشت: ماحصل همکاری ایران و پژو تولید تجمعی بیش از 3 میلیون و 600 هزار دستگاه با برند پژو بوده و این عدد 47 درصد از سبد تولید ایران خودرو را به خود اختصاص می دهد، ضمن اینکه در سال 2004 نیز ایران یک شرکت تحت نام رنو پارس را در  ایران تشکیل داد که 51 درصد از سهام آن به رنو و مابقی آن بین دو خودرو ساز ایران خودرو و سایپا تقسیم شد.

یکه زارع، کل سرمایه گذاری صورت گرفته برای این پروژه را حدود 750 میلیون یورو در ظرفیت تولیدی 240 هزار دستگاه در سال عنوان کرد.

به گفته وی، طراحی و توسعه خودروهای هیبریدی و تاسیس مراکز تحقیق و توسعه مشترک از برنامه های دیگر ایران خودرو تا سال 2025 است که بر این اساس، آمادگی داریم تا با شرکای خارجی همکاری کنیم، ضمن اینکه ایران خودرو می تواند سایپای موجود را به تولید محصولات هر یک از شرکای خود اختصاص دهد و شبکه خدمات فروش و پس از فروش را نیز راه اندازی کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: فضایی که هم اکنون برای مشارکت دوباره با خودروسازان خارجی طراحی کرده ایم، فارغ از مونتاژ کاری خواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*