خانه / آخرین اخبار / مرگ دردناک ۲ معلول ذهنی در بهزیستی گرگان

مرگ دردناک ۲ معلول ذهنی در بهزیستی گرگان

مدیرکل بهزیستی استان گلستان با تایید فوت ۲ معلول ذهنی زیرپوشش این اداره گفت: چگونگی وعلت این اتفاق که شامگاه گذشته رخ داد در دست بررسی است.

به گزارش ایرنا، رقیه رحمانی اضافه کرد: روز گذشته ۸ معلول ذهنی نگهداری شده در یکی از مراکز نگهداری معلولان گرگان دچار بیماری شبه مسمویت شدند که این افراد بلافاصله به بیمارستان شهید صیاد شیرازی منتقل شدند.

معلول ذهنی بهزیستی گرگان اخبار گرگان

وی بیان کرد: با وجود اعزام زودهنگام این افراد به بیمارستان و حضور به موقع کادر پزشکی ۲ تن از معلولان جان خود را از دست دادند و تلاش پزشکان برای نجات آنها به نتیجه نرسید.

مدیرکل بهزیستی گلستان افزود: وقوع این حادثه تاکنون در گلستان سابقه نداشته است ولی برای یافتن عوامل و دلایل وقوع آن از همه توان و ظرفیت خود استفاده خواهیم کرد.

رحمانی به رتبه بالای گلستان در زمینه برخورداری از معلولیت در کشور اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن ۴۸ هزار معلول زیرپوشش رتبه هفتم استان های کشور را داریم.

مدیرکل بهزیستی گلستان ابراز کرد: از دیگر سو ۲.۵ درصد جمعیت استان را معلولان تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن از معلولان گلستان در ۶۲ مرکز غیردولتی زیرنظارت بهزیستی خدمات روزانه و شبانه روزی و ویزیت در منزل دریافت می کنند که از این تعداد معلولان دارای مشکلات شدید یا خیلی شدید از ۱۷ مرکز شبانه روزی خدمات دریافت کرده و ۴۵ مرکز نیز به صورت روزانه خدمات توانبخشی و مراقبتی به معلولین ارایه می کنند.

مدیرکل بهزیستی گلستان افزود: از حدود ۶۵۰ معلول نگهداری شده در مراکز شبانه روزی گلستان ، ۲۲۹ معلول فاقد سرپرست هستند که با حکم محاکم قضایی حضانت آنها به بهزیستی واگذار شده است.

وی ادامه داد: مطابق یافته های پزشکی، امید به زندگی در میان افراد معلول ذهنی و بیماران پایین تر از حد عادی است و در این شرایط امکان بروز برخی موارد فوت در مراکز نگهداری و درمانی وجود دارد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*