خانه / خواسته های مردم / مهمترین سؤالات اتاق بازرگانی از رئیس جمهور آینده

مهمترین سؤالات اتاق بازرگانی از رئیس جمهور آینده

رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی ایران گفت: مهمترین سوال ما از رئیس جمهور آینده کشور این است که تحلیل شما از نقاط قوت و ضعف اقتصاد و برنامه های توسعه در۸۰ سال گذشته چیست؟
به گزارش واحد مرکزی خبر، آقای بحرینیان در بیست و دومین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در بیان انتظارهای این کمیسیون از رئیس جمهور آینده افزود: از رئیس جمهور آینده می پرسیم از نظر شما در این مقطع سامان دادن امور اقتصادی باید در اولویت قرار گیرد یا امور اجتماعی و فرهنگی؟ زیرا رئیس جمهور باید تحلیل درستی از این وضع داشته باشد.
وی با اشاره به آمار درآمدهای سال های ۵۲ تا ۸۹ در ایران و مقایسه آن با برخی کشورها گفت: تفاوت درآمدناخالص ملی در ایران با دیگر کشورها فراتر از فرهنگ و در عرصه اندیشه و علم است. رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران افزود: بحث بر سر قانون مداری و برنامه است زیرا قوانین مصوب در بسیاری از برنامه ها در عمل اجرا نشده و اتفاق دیگری رخ داده است.
بحرینیان گفت: رئیس جمهور آینده باید پیشنهادی برای حل این مشکل اساسی داشته باشد و ساختار را تغییر بنیادی دهد. وی افزود: اگر رئیس جمهور آینده از این مسائل تحلیل درستی نداشته باشد باز هم با مشکل مواجه می شویم. رئیس کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: رئیس جمهور آینده باید بگوید چه برنامه ای دارد که با رفتن دولت و مجلس، برنامه تغییر نکند البته برای این کار نیاز نیست رئیس جمهور، اقتصاد دان باشد.
بیست و دومین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با تجلیل از چهار استاد فقید و پیشکسوت اقتصاد کشور و تصویب بیانیه ای با عنوان انتظارات فعالان اقتصادی بخش خصوصی از دولت آینده برگزار شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*