خانه / جالب و خواندنی / شرایط صیغه و ازدواج موقت در کانال تلگرامی +گارانتی عدم رضایت

شرایط صیغه و ازدواج موقت در کانال تلگرامی +گارانتی عدم رضایت

ازدواج موقت به روش تلگرامی! تنها لازم است عضو کانال تلگرامیش باشی. همه‌چیز فراهم است. از میان گزینه‌ها یکی را انتخاب می‌کنی، همان گزینه‌ای که به سلیقه‌ات خوش می‌آید. رنگ پوست: سفید، قد: ۱۶۰ سانتی متر، زیبا و خوش اندام و … . البته این یک قلم از زیر دستتان در نرود، میزان مهریه. قیمت هر کُدی از بانوان متفاوت است. بسته به شرایط، مهریه بالا و پایین دارد. حق مشاور را هم در نظر بگیرید. حق‌الوکاله مشاوره شما برای ازدواج موقت بسته به کدی که انتخاب کردید متغیر خواهد بود. هر کدی را که انتخاب کردید کافی است به ادمین کانال بفرستید. در چشم به هم زدنی ازدواج موقت برایتان مهیا است.

متعه یا نکاح منقطع یا ازدواج موقت که البته به صیغه نیز معروف است، چند سالی می‌شود که پایش به فضای مجازی باز شده اما این برای اولین‌بار است که ازدواج موقت به شبکه‌ پیام‌رسان محبوب ایرانی‌ها یعنی تلگرام هم رسیده است؛ شبکه پیام‌رسان موبایلی که پیش از این کانال‌های همسرگزینی و همسریابی را نیز در کارنامه دارد. قدیمی‌ها می‌گویند: «هر چه بدبختی است از زیر سر این فضای مجازی و اینترنت است، هرچه نفع می‌رساند، ضرر و زیان هم دارد. اخلاق را همین فضای مجازی خراب کرده است». راست هم می‌گویند. فضای مجازی همه‌چیز را آسان کرده و به بسیاری از نیازهای انسانی پاسخ داده، حال می‌خواهد این نیاز یافتن همسر باشد یا ازدواج، موقت باشد یا دائم. فرقی نمی‌کند. شبکه مجازی این روزها پاسخگوی هر چیزی است اما جای اخلاق کجاست؟

صیغه به سبک تلگرامی

شبکه پیام‌رسان موبایلی تلگرام چند روزی می‌شود که صاحب کانال ازدواج موقت است. کانالی که کار را برای بسیاری از متقاضیان این سبک ازدواج آسان کرده است. این کانال تا به اینجا که کمتر از یک ماه از زمان تاسیسش می گذرد بالغ بر ۷ هزار کاربر دارد. کاربرانی که شاید به خاطر دست به دست شدن پیام‌های جنجالی آن به این کانال پیوسته اند. این کانال پیج جالب و منظمی از افرادی است که متقاضی ازدواج موقت هستند. مردی که متقاضی ازدواج موقت باشد می تواند به راحتی زن مورد نظر خود را برای ازدواج موقت بیابد چرا که هر زنی براساس شرایطی که دارد در این کانال طبقه‌بندی شده است. از منطقه محل سکونت گرفته تا سن زنان، میزان مهریه و … . گرچه این کانال تلگرامی از تمامی اقصی‌نقاط کشور متقاضی دارد اما تنها زنانی از شهرهای تهران، کرج، مشهد مقدس، شیراز، اصفهان و یزد را برای ازدواج موقت به مردان متقاضی معرفی می‌کند و دلیل آن را نظارت بر سلامت بانوان می‌داند و فرد متقاضی می تواند درصورت نیاز به یکی از شهرهای ذکر شده سفر کند و به هیچ وجه خانمی به شهر او سفر نمی‌کند. براساس آنچه که مدیر این کانال در معرفی نامه خود درج کرد. فعالیت این کانال را مطابق با شرع مقدس اسلام و کاملا حلال عنوان کرده و به استناد مواد ۱۰۳۴ ، ۱۰۷۱ الی ۱۰۷۷ قانون مدنی و ماده ۲۱ قانون حمایت خانواده مصوب ۱۳۹۱ فعالیت کانال را قانونی دانسته است. همچنین با استناد به مصوبه شورای نگهبان به فعالیت کانال مهر تایید زده و اعلام کرده است بر طبق این مصوبه مجازات متعاقدین و عاقد در ازدواج غیر رسمی و مکرر، غیر قانونی است.

شرایط ازدواج موقت در کانال تلگرامی

ازدواج موقت برای مردان شرایط خاصی ندارد. به جز داشتن توان مالی تقریبا شرط دیگری وجود ندارد که مرد را از ازدواج موقت منع کند. آنچه که در شرایط مردان متقاضی قابل توجه است این است که محدودیت سنی برای مردان وجود ندارد و هر فردی در هر سن و سالی می‌تواند اقدام به انتخاب زنان و ازدواج موقت از طریق این کانال کند. مردان متقاضی می توانند از میان کدهای مختلف زنی را که شرایطش با او همخوانی دارد انتخاب کند. در فرم مشخصات خود اظهاری زنان در این کانال به ویژگی‌هایی از جمله: سن، قد، وزن، ویژگی‌های ظاهری، میزان مهریه، وضعیت مسکن و ساعت کاری و پرونده بهداشت و سلامت اشاره شده است. میزان مهریه ماهانه بین ۲۰۰ تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای یک تا ۶ جلسه تعیین شده است. زنان یائسه برای هر بار مراجعه مرد مهریه ای بین ۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان دریافت می‌کنند. برای زن جوان غیر یائسه نیز برای هر ۴ جلسه یک ساعته، حدود ۷۰۰ هزار تا یک میلیون تومان مهریه در نظر گرفته شده است. براساس آنچه که روزنامه ابتکار در گفت و گو با ادمین این کانال دریافته است: داشتن مسکن، سن و سال زنان بر روی میزان مهریه زنان تاثیر گذار است. براساس آنچه که در این کانال درج شده، مدت زمان حضور هر مرد در مکان خانم نهایتا ۳۰ تا ۴۰ دقیقه است و ما بقی زمان صرفا برای محرمیت حین رفت و آمد در نظر گرفته شده است. صیغه بصورت شفاهی توسط خانم در محل ملاقات خوانده می شود.

از مشاوره تلفنی تا گارانتی عدم رضایت

آن طور که شواهد و قراین نشان می‌دهد بازار ازدواج موقت در تلگرام داغ است. ادمین کانال به استحضار متقاضیان رسانده است که بعلت کثرت مراجعات امکان پذیرش حضوری وجود ندارد و در صورت نیاز افراد می‌توانند وقت مشاوره تلفنی بگیرند و صیغه حلال صرفا از طریق تلگرام صورت می‌پذیرد. این کانال فارغ از اینکه ازدواج موقت را آسان کرده، تسهیلات ویژه ای از جمله مشاوره تلگرامی و همچنین گارانتی عدم رضایت از معرفی را برای متقاضیان فراهم آورده است و بابت آن هم هزینه ای دریافت می‌کند. هزینه مشاوره برای مردان به نسبت شرایط و مهریه زن متفاوت است و حق الوکاله نیمی از مهریه ای است که زن دریافت می کند. در کمال ناباوری یکی دیگر از تسهیلات این کانال برای متقاضیان گارانتی عدم رضایت است. این کانال با گذاشتن تصاویری از بازگرداندن پول به متقاضیان مرد اثبات می‌کند که در صورت عدم رضایت از ازدواج موقتشان حق الوکاله را به آنها باز می‌گرداند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید و به کدها ستاره دهید

کانال تلگرامی ازدواج موقت حتی نظرات کاربران را نیز محترم شمرده و کانالی دیگر را به موازات کانال ازدواج موقت راه اندازی کرده است تا کاربرانی که از این سایت استفاده کرده اند، تجربیات خود را با دیگران در میان گذاشته و درباره ازدواج شان امتیازدهی کنند. این امتیازدهی در انتخاب دیگر کاربران تاثیر می گذارد و به نظر می رسد کسب و کاری برای صاحبان این گونه کانال ها باشد.

شرایط زنان برای ازدواج موقت تلگرامی

براساس تحقیق و تفحص روزنامه ابتکار و تماس با ادمین کانال به عنوان یک زن متقاضی ازدواج موقت، مشخص شد که زنانی می‌‌توانند در این کانال برگه خوداظهاری را پر کنند که مطلقه و بیوه باشند. اطلاعات زنان زمانی بر روی کانال قرار خواهد گرفت که هویت واقعی آنان فاش شود. این کانال زمانی اطلاعات خود اظهاری زنان را بر روی کانال تلگرامی قرار می‌دهد که عکس صفحه اول و دوم شناسنامه، کارت ملی و دفترچه طلاق به مشاور از طریق تلگرام فرستاده شود. البته براساس آنچه که ادمین این کانال می‌گوید: برای حفظ آبروی زنان عکس کارت ملی آنها فقط پیش این مرکز باقی می‌ماند و هیچ جایی ثبت نمی‌شود. علاوه بر این به هیچ عنوان عکسی از خانم‌ها منتشر یا به مردان متقاضی ارسال نمی شود. همچنین مسئول مصاحبه و گزینش خانم ها، یک زن است بنابراین اطلاعات آنها محفوظ می‌ماند.

رعایت کلیه مسائل شرعی بر عهده زوجین است

از زمان انتخاب تا ازدواج موقت راهی نیست. تنها شاید چند روز طول بکشد تا صیغه محرمیت بین یک مرد و زن بسته شود. آن طور که در شرایط ازدواج موقت در این کانال قید شده است، برای گرفتن وقت مرد حتما باید از چند روز قبل اقدام به ارسال عکس کارت ملی و واریز حق مشاوره کند. این کانال تاکید می‌کند که فرستادن مدارک الزامی است و بدون کارت ملی حتی با پرداخت ده برابر حق مهریه و مشاوره این وصلت حاصل نخواهد شد.

این کانال تضمین می‌دهد که تصویر کارت ملی هیچ الزام قانونی یا خطری برای متقاضیان مرد ندارد و تنها برای حفظ امنیت خانم‌ها دریافت می‌شود. این کانال در شرایط ازدواج موقت قید کرده است: صیغه محرمیت بصورت شفاهی توسط خانم در محل ملاقات خوانده می شود و مهریه نقدا قبل از جاری شدن صیغه در محل ملاقات به خانم پرداخت می‌شود و حق مشاوره معرفی قبل از معرفی باید به حساب مشاور واریز شده باشد. این کانال عواقب این ازدواج را از سر خود باز می‌کند و در شرایط ازدواج موقت قید می‌کند: از آنجایی که ما فقط معرف هستیم طبق درخواست خانم ها و آقایان رعایت کلیه مسائل شرعی با تبعیت از نظر مرجع تقلید محترم بر عهده زوجین است و مسئولیت نگهداشتن عده بر عهده خانم ها خواهد بود و این کانال هیچ مسئولیتی در این رابطه بر عهده ندارد.

از زمانی که ازدواج موقت شرعی مطرح شد این سبک ازدواج طرفداران و منتقدان بسیاری داشته اما در شرایطی که بحث‌های زیادی در رابطه با ازدواج موقت و تبعات افزایش آن از جمله کاهش ازدواج در جامعه مطرح می شود؛ راه‌اندازی یک کانال تلگرامی که می‌تواند در دسترس هر فردی در هر سن و سالی قرار گیرد، طبعات منفی بسیاری خواهد داشت. رواج کانال‌های تلگرامی از همسرگزینی تا ازدواج موقت چالشی برای ازدواج است، امری که مسئولان دولتی تاکید بسیاری بر بهبود آن دارند و در طول سال‌ها تلاش کرده اند به روش‌های مختلف معضل ازدواج را حل کنند.

۲۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. باید چطور ثبت نام کنیم راهنمای کنید

 2. باسلام من دانشجویی هستم تو شیراز ی خانوم خوب از خودم بزرگتر ک بتونه کمک مالیم‌کنه باهاش ازدواج میکنم بعد شناخت کامل شماره من هست فقط برا ازدواج و‌کمک بمن تماس بگیرید

 3. شیراز کسی است پول خوبی میدم برای صیغه

 4. سلام ساکن تهرانم دنبال ی خانوم میکردم صیغه که بتونه همدمم باشه خرجم میدم

 5. سلام
  از کرمان اگه کسی هست برا صیغه موقت خبرم کنه
  احتیاج مبرم دارم

 6. باسلام
  اهل تهرانم نیاز به ازدواج موقت دارم. حاضرم پول خوبی هم بدم.

 7. با سلام
  امین ۴۲ ساله ، جدیدا منتقل شدم به تهران ، کارمند رسمی ، بیش از سه ساله که جدا شدیم ، کل زندگی ام رو جا گذاشتم ، تنها خودم هستم و حقوق ماهانه ام، که بالای چهار میلیون هست ، نه خونه دارم نه ماشین، الان هم در مهمونسرای کارمندان دولت هستم
  فعلا میخوام ازدواج موقت داشته باشم با خانمی خوش اخلاق با زیبایی طبیعی ترجیحا در محدوده سنی خودم

 8. نیازمند خانم از ۲۵تا۴۵ ساله اهل بیرجند ار لحاظ پولی مشکلی نیست فقط چاق مهربون باشد وسالم

 9. چه آدمای بی شخصیت وضعیفی هستین. احتمالاً یه مُشت معتاد علاف بی فرهنگ ، بی خانواده ، و از همه مهمتر لامذهب در این قسمت نظراتشونو به ثبت رسوندن.
  لااقل شما بی آبروها خواستگاری از خانومایِ در شاءن خودتونو بزارین توی مکانایی که براتون درست کردن وبهتون اختصاص دادن، نه درجایی که مخصوص کامنت گذاشتنه ویه فضایِ عمومیه . یه کمی شخصیت و آبرو داشته باشین. به شماها نه میشه گفت؛ مسلمون ، نه انسان .
  (( کیش کیش …جا جا )) ، ولی خب نه، این عبارتم برای شماها ومثلِ شماها زیادی محترمانه س.
  چرا که از سگ کمترین از شدتِ بی آبرویی.
  البته سگها وسایرِ درندگان هم حیا دارن وخودشونو در مقابلِ مردم حفظ میکنن اما شما نه.

  • اگه همونجا که میگی یکی از اون زنها سرش کلاه بزاره وبره چی؟من دنبال خانمی مسن میگردم وصعش خوب باشه وبخواد دایم یا موقت با کسی جوان تر باشد..مهران..اهواز

 10. دقیقا باهات موافقم ندا . حالم به هم میخوره از اینجور آدما. یه ذره شخصیت تو وجودشون نیس. از هرچی پسر ومرد آشغال بی تربیت وبی نزاکت متنفرررررررم. دیگه هیچوقت ازدواج نمیکنم، هیچوقت، همشون همینن.

 11. ازدواج نکردن اشتباهه، آدمای باشخصیت وبا فرهنگم پیدا میشن، به اینا نگاه نکن. اینا که میان توی این سایت و اون سایت دنبال صیغه و… ۹۰ درصدشون معتاد و بیکارن، حوصله شون که سر میره میان یه پیامی میزنن و میرن دنبال موادشون وگرنه یاسمین جون کدوم آدم باشخصیت و با آبرو وبا فرهنگی پیدامیشه که بیاد توی سایت دنبالِ زن صیغه ای بگرده؟؟؟ اونم کجاااا؟؟؟ جایی که مخصوص نظر دادن و کامنت گذاشتنه. پس برو حساب کن ببین اینا کی هستن. مطمان باش آدمای سالم ودرست وباشخصیت توی این سایت واون سایت دنبال همسری که قراره یه عمرکنارش زندگی کنن، نمیگردن ، چون نه دختراش، نه پسراش، نه زنهاش ونه مرداش قابل اعتماد نیستن

 12. اینجور مردا اهل زندگی ومرد زندگی نیستن که بخوای بخاطر یه مشت آدم بی شخصیت قیدِ ازدواجو برای همیشه بزنی، اینا فقط ساخته شدن برای ازدواج موقت وصیغه

 13. سلام محمد هستم ۴۳ ساله قزوین کارشناسی عمران، متاسفانه به دلایل و عدم بازدههی مطلوب شغلی تاکنون ازدواج نکردم از خانمای محترمی که خواهان ازدواج دائم یا موقت بلندمدت و بدور از حاشیه و در آرامش هستن و نیاز مالی در الویت ندارن و بیشتر به دنبال همراه و شریک زندگی در تامین نیازهای احساسی ، عاطفی و تنهایی در چهار چوب شرع هستن در خواست آشنایی دارم.

 14. .سلام یه زن برای ضیغه ساکن تهران یا کرج به مدت یکسال خرجش با خودم تامین میشه

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*