خانه / بورس و سهام / علل روند منفی امروز سهام ساختمانی ها

علل روند منفی امروز سهام ساختمانی ها

سهام شرکت های فعال در گروه انبوه سازی، املاک و مستغلات در حالی طی معاملات روزهای گذشته با اقبال سرمایه گذاران مواجه بودند که روند معاملاتی سهام این گروه در روز جاری حاکی از عدم اقبال سهامداران به سهام این صنعت است.

مدیر امور سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری مسکن شمال شرق در گفتگو با بورس نیوز عدم اقبال سرمایه گذاران به سهام شرکت های فعال در گروه انبوه سازی، املاک و مستغلات را ناشی از تغییر در انتظارات سهامداران دانست و توضیح داد: عدم تغییر جدی در شرایط حاکم بر شرکت های فعال در صنعت ساختمان در حالی است که به نظر می رسد بازدهی منفی سهام شرکت های فعال در این گروه طی معاملات روز جاری تنها ناشی از تغییر انتظارات سرمایه گذاران جهت کسب بازدهی بالاتر و اتخاذ دیدگاهی کوتاه مدت و چند روزه نسبت به این سهام است که تحت تأثیر جو بازار رخ داده و پایدار به نظر نمی رسد.

شهریاری ضمن اشاره به گمانه زنی ها در رابطه با تغییر در میزان و فرآیند پرداخت تسهیلات بازار مسکن اظهار کرد: اگر چه مذاکرات در این خصوص در حال پیگیری بوده اما این در شرایطی است که هیچگونه آیین نامه یا ابلاغ رسمی در این رابطه منتشر ویا اعلام نشده است.

وی صنعت ساختمان را یک صنعت پرپتانسیل برای سرمایه گذاری دانست و در خصوص علل رشد بازدهی اخیر سهام شرکت های فعال در این صنعت طی هفته های اخیر اظهار کرد: نسبت قیمت بر درآمد پایین سهام این گروه در مقایسه با سایر گروه های فعال در بازار از یک سو و همچنین ثبات نسبی حاکم بر بازارهای موازی و در نتیجه آن، پیش بینی ورود نقدینگی به صنعت ساختمان به عنوان یکی از بازارهای دارای پتانسیل سرمایه گذاری از سوی دیگر، از جمله دلایل اقبال سرمایه گذاران به سهام شرکت های فعال در گروه ساختمان طی روزهای اخیر به شمار می آید.

این کارشناس صنعت ساختمانی ادامه داد: این در حالی است که گمانه زنی های اخیر در خصوص تغییرات در میزان و نحوه پرداخت تسهیلات مسکن نیز بر افزایش اقبال فعالان بازار سهام نسبت به سهام این گروه بی تأثیر نبوده است.

مدیر امور سرمایه گذاری “ثشرق” در پایان سخنان خود، کاهش اقبال سرمایه گذاران به سهام شرکت های فعال در گروه ساختمانی طی معاملات روز جاری را مقطعی دانست و اظهار کرد: پیش بینی می شود که اقبال سرمایه گذاران به سمت گروه انبوه سازی، املاک و مستغلات طی چند روز آتی از سرگرفته شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*