خانه / آخرین اخبار / ضرب و شتم دختر ۶ ساله توسط دندانپزشک /«او را تنبیه کردم تا از پزشک نترسد!

ضرب و شتم دختر ۶ ساله توسط دندانپزشک /«او را تنبیه کردم تا از پزشک نترسد!

یسنا مختارزاده دختر شش ساله اصفهانی روز سه‌شنبه هفته گذشته به همراه مادرش برای کشیدن دندان به مطب یک پزشک در شهر اصفهان مراجعه کرده است.

او که از دندان‌پزشکی بسیار وحشت دارد، هنگام معاینه بی‌قراری کرده و با دکتر برای کشیدن دندان همکاری نکرده است. آقای دکتر بعد از چند دقیقه از مادر یسنا خواسته که به اتاق انتظار برود تا با روش خودش وارد عمل شود. مادر یسنا هم برای تهدید دخترش به کنایه خطاب به دکتر گفته “اگر یسنا اذیت کرد دعوایش کنید”. بعد از رفتن مادر، دکتر یسنا را کتک زده و این دختربچه ظاهرا از درد کتک، درد دندان را فراموش کرده است.

مادر یسنا بعد از دیدن آثار آزار و کتک روی صورت و دست دخترش به دکتر اعتراض کرده که پزشک نیز مدعی شده او را کتک نزده‌ بلکه تنبیه کرده‌ تا دیگر از دندان‌پزشکی نترسد!

این عکس‌ها به صورت اختصاصی در اختیار این پایگاه قرار گرفته است. مادر یسنا در تماس با تلفن همراه پزشک که از حرف زدن خودداری کرده است، با یکی از نزدیکان او صحبت کرده و متوجه شده که این دکتر در وضعیت نرمالی قرار ندارد و گویا سابقه چنین رفتاری را داشته است.»

یسنا مختارزاده حوادث اصفهان بهترین دکتر دندانپزشک تهران اخبار اصفهان

روزنامه «فرهیختگان» نیز در این‌باره نوشت: «وقتی برای بردنش به اتاق دکتر مراجعه کردم متوجه شدم صورتش کبود شده است. دندانپزشک گفت چون زیاد تکان می‌خورد با دست صورتش را نگه داشتیم و کمی کبود شده است. من همان موقع زیاد متوجه کبودی‌های دیگر نشدم، داخل خودرو که نشستیم متوجه کبودی‌های دیگری روی صورت و دستانش شدم. بعد از چند دقیقه ورم صورتش بیشتر و بدتر شد. وقتی به خانه رسیدیم متوجه جراحاتی نیز روی دستانش شدم. زیر چشمش هم به بنفشی می‌زد و با وقتی در مطب بودیم خیلی تفاوت داشت. از یسنا پرسیدم آقای دکتر چه کار کرده که پاسخ داد هی با دست توی صورتم می‌زد و نیشگون می‌گرفت. هر بار که تکان می‌خوردم با مشت به صورتم می‌زد.» اینها را مادر یسنا ۷ ساله می‌گوید.

یسنا مختارزاده حوادث اصفهان بهترین دکتر دندانپزشک تهران اخبار اصفهان

 سابقه کودک‌آزاری‌های دیگر از سوی این پزشک

سه روز از ماجرای کتک خوردن یسنای ۷ ساله از سوی دندانپزشک اصفهانی در حالی می‌گذرد که هنوز هیچ‌یک از مقامات وزارت بهداشت و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان درباره این حادثه صحبتی نکرده‌اند. ماجرا از آنجایی آغاز شد که دوشنبه عصر مادر یسنا به همراه همسر و دختر ۷ ساله‌اش برای کشیدن دندان به مطب دندانپزشکی در اصفهان رفتند. مادر یسنا درباره روز گفت: «زمانی که به این دندانپزشک گفتیم دخترم می‌ترسد، گفت شما اگر بیرون باشید من می‌توانم کارم را انجام بدهم و از ما خواست در خودرو منتظر بمانیم.»

مادر یسنا ادامه داد: «سه ربع بعد برای بردنش به اتاق دندانپزشک مراجعه کردیم که متوجه شدم آثار کبودی روی لپ‌هایش است.»

مریم فنایی همچنین گفت: «بلافاصله با دندانپزشک تماس گرفتم و همسرشان پاسخ تلفن را دادند. گفتم شکایت می‌کنم و این چه بلایی است سر دخترم آورده؟»

مادر یسنا با بیان اینکه دخترش به‌شدت می‌لرزید و ترسیده بود، ادامه داد: «همسر این دندانپزشک که روانشناس نیز بود به ما گفت من کاری می‌کنم که تمام مشکلات روحی‌ای که به دخترتان وارد شده از ذهنش پاک شود فقط خواهش می‌کنم شکایت نکنید.»

او ادامه داد: «ما قصد داشتیم حتما شکایت کنیم ولی همسر این پزشک که شخصیتی کاملا جداگانه از شوهرش داشت چندین بار دیگر تماس گرفت. آن‌طور که همسر پزشک گفت او پیش از این نیز سابقه کتک زدن کودک دیگری را داشته و اصلا با کودکان مشکل دارد و دوست دارد اذیت‌شان کند.»

 برای کتک خوردن دخترم یک ریال هم نمی‌گیرم

اگرچه اتفاقی که رخ داده بسیار هولناک است اما این‌طور که مشخص است خانواده یسنا قصد پیگیری و شکایت شخصی ندارند. رسول مختارزاده پدر یسنا درباره علت شکایت نکردن خود گفت: «همان شب اول که به کلانتری رفتیم برگه‌ای به ما دادند که یسنا را به پزشکی قانونی ببریم و طول درمان بگیریم ولی من همان جا نامه را پاره کردم و گفتم دخترم را هیچ جا نمی‌برم.»

او ادامه داد: «من وضع مالی خیلی خوبی دارم و اصلا حاضر نیستم برای کتک خوردن دخترم یک ریال بگیرم تنها چیزی که می‌خواهم این است که این اتفاق برای دختربچه یا پسربچه دیگری نیفتد، به همین علت نیز به نظام‌پزشکی گزارش داده‌ام.»

پدر یسنا با بیان اینکه دخترش از اسم دکتر فراری شده، گفت: «برای من سلامتی دخترم در اولویت است. عکس‌هایش را منتشر کرده‌ام و نظام پزشکی اگر بخواهد جلوی طبابت این شخص را بگیرد باید با همین مستندات بگیرد. رفت و آمد دختر من به دادگاه‌ها چیزی را عوض نمی‌کند، بنابراین شکایت شخصی ندارم.»

ایسنا محتوای این گزارش را تایید یا رد نمی‌کند و آماده انتشار توضیحات مسئولان درمانی اصفهان در این‌باره است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*