برنامه و نتایج المپیک ۲۰۱۶ ریو +ساعت مسابقات
برنامه و نتایج المپیک تابستانی olympic 2016 که با نام رسمی «بازیهای المپیاد سی و یکم» و «المپیک ریو» شناخته میشود از ۵ تا ۲۱ اوت ۲۰۱۶ میلادی (۱۵ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۵) در شهر بندری ریو دو ژانیرو در کشور برزیل برگزار خواهد شد.
شهر ریو دو ژانیرو به عنوان میزبان این بازیها در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۰۹ میلادی، توسط کمیته بینالمللی المپیک انتخاب شد.
رقابت ورزشکاران ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۶ مرداد با تیراندازی آغاز می شود و سی و یکم مرداد با کشتی آزاد به پایان می رسد.
مدال اوران ایران در المپیک
تیر اندازی | نجمه خدمتی | تفنگ بادی ۱۰ متر | مقدماتی | ۱۶:۰۰ | حذف از مسابقات | |
تیر اندازی | الهه احمدی | تفنگ بادی ۱۰ متر | مقدماتی | ۱۶:۰۰ | صعود به فینال | |
دوچرخه سواری | آروین معظمی گودرزی | استقامت جاده | فینال | ۱۷:۰۰ | نرسیدن به خط پایان و حذف از مسابقات | |
دوچرخه سواری | میرصمد پورسیدی | استقامت جاده | فینال | ۱۷:۰۰ | نرسیدن به خط پایان و حذف از مسابقات | |
دوچرخه سواری | قادر میزبانی | استقامت جاده | فینال | ۱۷:۰۰ | نرسیدن به خط پایان و حذف از مسابقات | |
قایقرانی – روئینگ | مهسا جاور | روئینگ تک نفره | مقدماتی | ۱۷:۱۰ | کسب مقام چهارم و حضور در شانس مجدد | |
تنیس روی میز | نیما عالمیان | انفرادی | مرحله اول | ۱۸:۰۰ | پیروزی مقابل حریف آمریکایی و صعود به مرحلهی بعد | |
تیر اندازی | الهه احمدی | تفنگ بادی ۱۰ متر | فینال | ۱۸:۰۰ | کسب رتبه ششم | |
تنیس روی میز | ندا شهسواری | انفرادی | مرحله اول | ۲۲:۰۰ | شکست مقابل حریف بلاروس و حذف از مسابقات |
یکشنبه ۱۷ مرداد (۷ آگوست)
تنیس روی میز | نوشاد عالمیان | انفرادی | مرحله دوم | ۰۲:۳۰ | شکست مقابل حریفی از اسلوونی و حذف از مسابقات | |
تنیس روی میز | نیما عالمیان | انفرادی | مرحله دوم | ۰۳:۱۵ | شکست مقابل حریفی از رومانی و حذف از مسابقات | |
تیر اندازی | گلنوش سبقت الهی | تپانچه بادی ۱۰ متر زنان | مقدماتی | ۱۶:۳۰ | حذف از مسابقات | |
قایقرانی – روئینگ | مهسا جاور | روئینگ تک نفره | مرحله دوم | ۱۷:۰۰ | به تعویق افتا |
دوشنبه ۱۸ مرداد (۸ آگوست)
بوکس | احسان روزبهانی | وزن ۸۱- کیلوگرم | مقدماتی | ۰۲:۱۵ | شکست مقابل حریفی از هلند و حذف از مسابقات | |
والیبال | تیم ملی والیبال | ایران و آرژانتین | گروهی | ۰۶:۰۵ | باخت مقابل آرژانتین با نتیجه ۳-۰ | |
تیر اندازی | پوریا نوروزیان | ۱۰ متر تفنگ بادی | مقدماتی | ۱۶:۳۰ | ||
قایقرانی – روئینگ | مهسا جاور | روئینگ تک نفره | مرحله دوم | ۱۸:۳۰ |
سه شنبه ۱۹ مرداد (۹ آگوست)
تیر اندازی | گلنوش سبقت الهی | تپانچه ۲۵ متر زنان | مقدماتی بخش دقت | ۱۶:۳۰ | کسب مقام دوازدهم با ۲۹۱ امتیاز | |
جودو | سعید ملایی | وزن ۸۱- کیلوگرم | مقدماتی | ۱۸:۴۵ | شکست مقابل حریف روسی و حذف از مسابقات | |
تیر اندازی | گلنوش سبقت الهی | تپانچه ۲۵ متر زنان | مقدماتی بخش سرعت | ۱۹:۳۰ | حذف از مسابقات بامجموع ۵۷۱ امتیاز و کسب مقام بیست و هشتم | |
شنا | آریا نسیمی شاد | ۲۰۰ متر قورباغه | گروهی | ۲۱:۲۰ | کسب رتبه هفتم در دور مقدماتی و عدم صعود به فینال | |
تیر و کمان | زهرا نعمتی | ریکرو | ۱/۳۲ | ۲۳:۱۰ |
چهارشنبه ۲۰ مرداد (۱۰ آگوست)
والیبال | تیم ملی والیبال | ایران و لهستان | گروهی | ۰۰:۳۵ | شکست ۳ بر ۲ مقابل لهستان | |
دوچرخه سواری | قادر میزبانی | تایم تریل | فینال | ۱۷:۳۰ | کسب رتبه سی و یکم با زمان ۱:۲۱:۳۹ | |
شمشیربازی | مجتبی عابدینی | سابر | ۱/۱۶ نهایی | ۲۰:۳۵ | پیروزی ۱۵ بر ۹ مقابل حریف اوکراینی و صعود به مرحله بعد | |
شمشیربازی | علی پاکدامن | سابر | ۱/۱۶ نهایی | ۲۰:۵۵ | شکست ۱۵ بر ۱۱ مقابل حریف آلمانی و حذف از مسابقات | |
شمشیربازی | مجتبی عابدینی | سابر | ۱/۸ نهایی | ۲۲:۰۵ | پیروزی ۱۵ بر ۱۲ مقابل حریفی از کره و صعود به مرحله بعد | |
شمشیربازی | مجتبی عابدینی | سابر | ۱/۴ نهایی | ۲۳:۱۰ | پیروزی ۱۵ بر ۱۳ مقابل حریفی از فرانسه و صعود به نیمه نهایی |
پنج شنبه ۲۱ مرداد (۱۱ اگوست)
شمشیربازی | مجتبی عابدینی | سابر | نیمه نهایی | ۰۲:۲۰ | شکست ۱۵ بر ۱۴ مقابل حریف آمریکایی و عدم صعود به فینال | |
شمشیربازی | مجتبی عابدینی | سابر | رده بندی | ۰۳:۲۰ | شکست مقابل حریف کره ای با نتیجهی ۱۵ بر ۸ و کسب مقام چهارم المپیک | |
تیر اندازی | مه لقا جام بزرگ | تفنگ سه وضعیت زنان | مقدماتی | ۱۶:۳۰ | کسب ۵۷۴ امتیاز و مقام بیست و هفت و حذف از مسابقات | |
تیر اندازی | نجمه خدمتی | تفنگ سه وضعیت زنان | مقدماتی | ۱۶:۳۰ | کسب ۵۸۳ امتیاز و مقام ششم و صعود به فینال | |
والیبال | تیم ملی والیبال | ایران و کوبا | گروهی | ۱۷:۰۰ | پیروزی ۳ بر صفر مقابل کوبا | |
جودو | جواد محجوب | وزن ۱۰۰- کیلوگرم | مقدماتی | ۱۷:۴۵ | شکست مقابل حریفی از بلژیک و حذف از مسابقات | |
تیر اندازی | نجمه خدمتی | تفنگ سه وضعیت زنان | فینال | ۱۹:۳۰ | رتبه هشتم با ۴۰۲٫۳ امتیاز و عدم کسب مدال با مقام هشتم |
جمعه ۲۲ مرداد (۱۲ آگوست)
قایقرانی – روئینگ | مهسا جاور | روئینگ تک نفره | تعیین رنکینگ | ۱۶:۳۰ | جایگاه چهارم در فینال E و کسب مقام بیست و هشتم مسابقات | |
دو و میدانی | محمود صمیمی | پرتاب دیسک | مقدماتی | ۱۷:۰۰ | کسب رتبه سیام و عدم صعود به فینال با ثبت رکورد ۵۶/۹۴ متر | |
دو و میدانی | لیلا رجبی | پرتاب وزنه زنان | مقدماتی | ۱۷:۳۵ | ثبت رکورد ۱۶/۲۴ متر، کسب رتبه شانزدهم و عدم صعود به فینال | |
دو و میدانی | احسان حدادی | پرتاب دیسک | مقدماتی | ۱۸:۳۵ | کسب رتبه بیست و چهارم و عدم صعود به فینال با ثبت رکورد ۶۰/۱۵متر | |
دو و میدانی | حمیدرضا زوراوند | پیاده روی | نهایی | ۲۲:۰۰ | کسب رتبه پنجاه و چهارم |
شنبه ۲۳ مرداد (۱۳ آگوست)
وزنه برداری | کیانوش رستمی | دسته ۸۵ کیلوگرم | گروه A | ۰۲:۳۰ | کسب مدال طلا | |
دو و میدانی | محمد ارزنده | پرش طول | مقدماتی | ۰۴:۵۰ | با پرشی به طول ۷ متر و ۳۱ سانتی متر از صعود به دور بعدی بازماند | |
والیبال | تیم ملی والیبال | ایران و مصر | گروهی | ۱۷:۰۰ | پیروزی ۳ بر صفر مقابل مصر | |
دو و میدانی | رضا قاسمی | دوی ۱۰۰ متر | مقدماتی | ۱۹:۳۰ | با رکورد ۱۰٫۴۷ ثانیه هفتم گروه خود و حذف از دور مسابقات | |
دو و میدانی | حسن تفتیان | دوی ۱۰۰ متر | مقدماتی | ۱۹:۴۵ | با رکورد ۱۰٫۱۷ ثانیه سوم گروه خود شد و به نیمه نهایی صعودکرد |
یکشنبه ۲۴ مرداد(۱۴ آگوست)
وزنه برداری | علی هاشمی | دسته ۹۴ کیلوگرم | گروه A | ۰۲:۳۰ | با مجموع ۳۸۳ کیلو و کسب مقام هفتم به کار خود پایان داد | |
وزنه برداری | سهراب مرادی | دسته ۹۴ کیلوگرم | گروه A | ۰۲:۳۰ | کسب مدال طلا | |
تیر اندازی | پوریا نوروزیان | تفنگ سه وضعیت مردان | مقدماتی | ۱۶:۳۰ | با رکورد ١١۶٨ در هر سه وضعیت از راه یابی به فینال بازماند | |
کشتی | حمید سوریان | فرنگی ۵۹ کیلوگرم | مقدماتی | ۱۷:۳۰ | شکست ۵-۴ مقابل حریف ژاپنی | |
کشتی | سعید عبدولی | فرنگی ۷۵ کیلوگرم | مقدماتی | ۱۸:۳۰ | شکست با نتیجه ۱-۱ مقابل حریف دانمارکی (امتیاز آخر را دانمارک گرفت و پیروز شد) | |
کشتی | حمید سوریان | فرنگی ۵۹ کیلوگرم | شانس مجدد | ۲۳:۳۶ | شکست با ضربه فنی برابر حریف قزاقستانی و حذف از مسابقات |
دوشنبه ۲۵ مرداد (۱۵ آگوست)
کشتی | سعید عبدولی | فرنگی ۷۵ کیلوگرم | شانس مجدد | ۰۰:۱۲ | پیروزی مقابل حریف صرب و صعود به مرحله بعد | |
کشتی | سعید عبدولی | فرنگی ۷۵ کیلوگرم | ردهبندی | ۰۱:۵۵ | کسب مدال برنز | |
دو و میدانی | حسن تفتیان | ۱۰۰ متر | نیمه نهایی | ۰۴:۳۰ | کسب رتبه هشتم با ثبت رکورد ۱۰٫۲۳ ثانیه و عدم راهیابی به فینال | |
کشتی | حبیب الله اخلاقی | فرنگی ۸۵ کیلوگرم | مقدماتی | ۱۷:۳۰ | پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل حریف سوئدی – صعود به مرحله ۱/۸ | |
کشتی | حبیب الله اخلاقی | فرنگی ۸۵ کیلوگرم | یک هشتم نهایی | ۱۸:۱۵ | شکست با ضربه فنی مقابل حریف روس | |
کشتی | بشیر باباجانزاده | فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم | یک هشتم نهایی | ۱۸:۳۰ | پیروزی ۳-۱ مقابل حریف چینی و صعود به یکچهارم نهایی | |
کشتی | بشیر باباجانزاده | فرنگی ۱۳۰ کیلوگرم | یک چهارم نهایی | ۱۹:۱۵ | شکست ۳-۱ مقابل حریف آلمانی و حذف از رقابتها | |
والیبال | تیم ملی والیبال | ایران و روسیه | گروهی | ۲۲:۳۰ | شکست ۳ بر صفر مقابل روسیه و کسب مقام چهارم در گروه B | |
کشتی | حبیب الله اخلاقی | فرنگی ۸۵ کیلوگرم | شانس مجدد | ۲۳:۴۰ | پیروزی ۳ بر ۲ مقابل حریفی از آذربایجان و صعود به دیدار بعدی شانس مجدد |
سه شنبه ۲۶ مرداد(۱۶ آگوست)
کشتی | حبیب الله اخلاقی | فرنگی ۸۵ کیلوگرم | شانس مجدد | ۰۰:۱۵ | شکست مقابل حریفی از آلمان و بازماندن از کسب مدال | |
وزنه برداری | محمدرضا براری | دسته ۱۰۵ کیلوگرم | فینال | ۰۲:۳۰ | ||
کشتی | امید نوروزی | فرنگی ۶۶ کیلوگرم | مقدماتی | ۱۷:۳۰ | ||
کشتی | قاسم رضایی | فرنگی ۹۸ کیلوگرم | مقدماتی | ۱۷:۳۰ |
چهارشنبه ۲۷ مرداد(۱۷ آگوست) | |
رشته ورزشی | ساعت |
وزنه برداری دسته ۱۰۵+کیلوگرم | از ساعت ۲:۳۰ بامداد |
تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم
(فرزان عاشورزاده) |
از ساعت ۱۶:۳۰ مقدماتی
از ساعت ۲۲:۳۰ یک چهارم نهایی و نیمه نهایی |
دوومیدانی (پرتاب چکش)
(کاوه موسوی و پژمان قلعه نویی) |
از ساعت ۱۷ مقدماتی |
پنجشنبه ۲۸ مرداد (۱۸ آگوست) | |
رشته ورزشی | ساعت |
تکواندو وزن ۵۸-کیلوگرم
(فرزان عاشورزاده) در صورت راه یابی |
از ساعت ۳:۳۰ بامدادشانس مجدد وفینال |
تکواندو وزن ۵۷- کیلوگرم زنان
(کیمیا علیزاده) |
از ساعت ۱۶:۳۰ مقدماتی
از ساعت ۲۲:۳۰ یک چهارم نهایی و نیمه نهایی |
جمعه ۲۹ مرداد (۱۹ آگوست) | |
رشته ورزشی | ساعت |
تکواندو وزن ۵۷-کیلوگرم زنان
(کیمیا علیزاده) |
از ساعت ۳:۳۰ شانس مجدد و فینال |
کشتی آزاد اوزان ۵۷ و ۷۴ کیلوگرم
(حسن رحیمی و حسن یزدانی) |
از ساعت ۱۷:۳۰ مقدماتی
از ساعت ۲۳:۳۰ فینال |
تکواندو وزن ۸۰-کیلوگرم
(مهدی خدابخشی) |
از ساعت ۱۶:۳۰ مقدماتی
از ساعت ۲۲:۳۰ یک چهارم نهایی و نیمه نهایی |
شنبه ۳۰ مرداد(۳۰ آگوست) | |
رشته ورزشی | ساعت |
تکواندو وزن ۸۰-کیلوگرم
(مهدی خدابخشی) در صورت راه یابی |
از ساعت ۳:۳۰ بامداد فینال |
کشتی آزاد اوزان ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم
(علیرضا کریمی و کمیل قاسمی) |
از ساعت ۱۷:۳۰ مقدماتی
از ساعت ۲۳:۳۰ فینال |
تکواندو وزن ۸۷+کیلوگرم
(سجاد مردانی) |
از ساعت ۱۶:۳۰ مقدماتی
از ساعت ۲۲:۳۰ یک چهارم نهایی و نیمه نهایی |
یک شنبه ۳۱ مرداد(۳۱ آگوست) | |
رشته ورزشی | ساعت |
تکواندو وزن ۸۷+کیلوگرم
(سجاد مردانی) در صورت راه یابی |
از ساعت ۳:۳۰ بامداد شانس مجدد و فینال |
کشتی آزاد اوزان ۶۵ و ۹۷ کیلوگرم
(میثم نصیری و رضا یزدانی) |
از ساعت ۱۷:۳۰ مقدماتی از ساعت ۲۳:۳۰ فینال |
تقویم اعلام شده مسابقات در ۳۱ مارس ۲۰۱۵ به شرح زیر است:
OC | افتتاحیه | ● | مسابقات | ۱ | مسابقه فینال | EG | جشنواره | CC | اختتامیه |
آگوست | ۳ چهار |
۴ پنج |
۵ جمعه |
۶ شنبه |
۷ یک |
۸ دو |
۹ سه |
۱۰ چهار |
۱۱ پنج |
۱۲ جمعه |
۱۳ شنبه |
۱۴ یک |
۱۵ دو |
۱۶ سه |
۱۷ چهار |
۱۸ پنج |
۱۹ جمعه |
۲۰ شنبه |
۲۱ یک |
مدالهای طلا | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
مراسمها (افتتاحیه / اختتامیه) | OC | CC | |||||||||||||||||||
تیراندازی با کمان | ۱ | ۱ | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۴ | |||||||||||||
دو و میدانی | ۳ | ۵ | ۴ | ۵ | ۵ | ۴ | ۶ | ۷ | ۷ | ۱ | ۴۷ | ||||||||||
بدمینتون | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۲ | ۱ | ۵ | ||||||||||
بسکتبال | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۲ | ||||
بوکس | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ۳ | ۴ | ۱۳ | ||||
کانو و کایاک | اسلالوم | ● | ● | ۱ | ۱ | ۲ | ۱۶ | ||||||||||||||
اسپرینت | ● | ۴ | ● | ۴ | ● | ۴ | |||||||||||||||
دوچرخهسواری | جاده | ۱ | ۱ | ۲ | ۱۸ | ||||||||||||||||
پیست | ۱ | ۲ | ۲ | ۱ | ۱ | ۳ | |||||||||||||||
بیامایکس | ● | ● | ۲ | ||||||||||||||||||
کوهستان | ۱ | ۱ | |||||||||||||||||||
شیرجه | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ● | ● | ۱ | ● | ۱ | ● | ۱ | ● | ۱ | ۸ | |||||||
سوارکاری | ● | ● | ● | ۲ | ● | ● | ۱ | ● | ۱ | ● | ۱ | ۱ | ۶ | ||||||||
شمشیربازی | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ۲ | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ۱۰ | |||||||||||
هاکی روی چمن | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۲ | ||||||
فوتبال | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۲ | ||||||||
گلف | ● | ● | ● | ۱ | ● | ● | ● | ۱ | ۲ | ||||||||||||
ژیمناستیک | هنری | ● | ● | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ۴ | ۳ | ۳ | EG | ۱۸ | |||||||||
ریتمیک | ● | ۱ | ۱ | ||||||||||||||||||
ترامپولین | ۱ | ۱ | |||||||||||||||||||
هندبال | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۲ | ||||
جودو | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۱۴ | |||||||||||||
پنجگانه | ● | ۱ | ۱ | ۲ | |||||||||||||||||
روئینگ | ● | ● | ● | ● | ۲ | ۴ | ۴ | ۴ | ۱۴ | ||||||||||||
راگبی ۷ نفره | ● | ● | ۱ | ● | ● | ۱ | ۲ | ||||||||||||||
قایقرانی بادبانی | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۱۰ | |||||||||
تیراندازی | ۲ | ۲ | ۲ | ۱ | ۲ | ۱ | ۲ | ۲ | ۱ | ۱۵ | |||||||||||
شنا | ۴ | ۴ | ۴ | ۴ | ۴ | ۴ | ۴ | ۴ | ۱ | ۱ | ۳۴ | ||||||||||
شنای موزون | ● | ● | ۱ | ● | ۱ | ۲ | |||||||||||||||
تنیس روی میز | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۴ | ||||||||
تکواندو | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۸ | ||||||||||||||||
تنیس | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۳ | ۵ | |||||||||||
سهگانه | ۱ | ۱ | ۲ | ||||||||||||||||||
والیبال | والیبال ساحلی | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۴ | ||||||
والیبال | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | |||||
واترپلو | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ● | ۱ | ۱ | ۲ | ||||||
وزنهبرداری | ۱ | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۲ | ۱ | ۱ | ۱ | ۱ | ۱۵ | ||||||||||
کشتی | ۲ | ۲ | ۲ | ۳ | ۳ | ۲ | ۲ | ۲ | ۱۸ | ||||||||||||
مجموع مدالهای طلا | ۱۲ | ۱۴ | ۱۴ | ۱۵ | ۲۰ | ۱۹ | ۲۴ | ۲۱ | ۲۲ | ۱۷ | ۲۵ | ۱۶ | ۲۳ | ۲۲ | ۳۰ | ۱۲ | ۳۰۶ | ||||
Cumulative total | ۱۲ | ۲۶ | ۴۰ | ۵۵ | ۷۵ | ۹۴ | ۱۱۸ | ۱۳۹ | ۱۶۱ | ۱۷۸ | ۲۰۳ | ۲۱۹ | ۲۴۲ | ۲۶۴ | ۲۹۴ | ۳۰۶ | |||||
آگوست | ۳ چهار |
۴ پنج |
۵ جمعه |
۶ شنبه |
۷ یک |
۸ دو |
۹ سه |
۱۰ چهار |
۱۱ پنج |
۱۲ جمعه |
۱۳ شنبه |
۱۴ یک |
۱۵ دو |
۱۶ سه |
۱۷ چهار |
۱۸ پنج |
۱۹ جمعه |
۲۰ شنبه |
۲۱ یک |
مدالهای طلا |