خانه / جالب و خواندنی / بازیگران ایرانی در چه سنی ازدواج می‌کنند؟ +جدول اسامی

بازیگران ایرانی در چه سنی ازدواج می‌کنند؟ +جدول اسامی

داستان‌های ازدواج بازیگران سینما و تئاتر همیشه جنجال برانگیز و پرحاشیه بوده است و بحث‌هایی را به میان می‌آورد که هیچ وقت تمامی ندارد. اینکه کدام هنرپیشه با چه کسی ازدواج کرده است و چطور با هم آشنا شده‌اند، نظرها را به سوی خود جلب می‌کند. اما این بار موضوع جالب توجهی را «ایده‌آل» انتخاب کرده و تلاش می‌کند به یک سوال کلیدی پاسخ دهد: بازیگران اصولا در چه مقطع سنی ازدواج می‌کنند و چقدر حرفه آنها در سن تشکیل زندگی مشترکشان تاثیر گذاشته است؟

همسر شهاب حسینی همسر رزیتا غفاری همسر بهنوش طباطبایی همسر بازیگران بهترین سن ازدواج ازدواج بازیگران

جدول در سال ۱۳۹۲ تنظیم شده است.

نام بازیگر
سنسن ازدواج
مهدی پاکدل۳۳۳۰
بهنوش طباطبایی۳۲۲۹
احترام برومند۶۶۲۰
داود رشیدی۸۰۳۴
شهلا ریاحی۸۷۱۴
رزیتا غفاری۴۱۲۷
شهاب حسینی۴۰۲۲
محمدرضا هدایتی۴۰۲۳
حسین یاری۴۶۲۵
رضا داوودنژاد۳۳۳۰
بهنوش بختیاری۳۸۳۳
سیما تیرانداز۴۵۲۵
سیامک انصاری۴۵۴۳
لاله صبوری۵۴۴۵
مسعود رایگان۶۲۵۳
رویا تیموریان۵۳۴۰
کمند امیرسلیمانی۴۰۲۳
لاله اسکندری۳۸۳۶
مجید مظفری۶۳۳۶
بهزاد محمدی۳۹۳۶
اشکان خطیبی۳۵۳۲
حمید گودرزی۳۶۲۷
محمدرضا فروتن۴۵۴۱
لیلا حاتمی۴۱۲۷
علی مصفا۴۷۳۳
امیر جعفری۳۹۲۷
ریما رامین‌فر۴۳۳۱
شاید بد نباشد که این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنیم تا ببینیم براساس همین جامعه آماری کوچک ما، سن متوسط ازدواج ستاره‌ها در ایران چند سال است.
براساس ضرب و تقسیم این اطلاعات می‌توان نتیجه گرفت که سن متوسط ازدواج بازیگران آقای سینمای ایران ۳۳/۳ سال و سن متوسط ازدواج خانم‌های سینمای ایران ۲۹/۳ سال است که هر دو بالاتر از سن متوسط ازدواج آقایان و خانم‌ها در جامعه کلی ایران هستند. اما بعد از جدا کردن بازیگران متعلق به نسل‌های پیشین سینمایی ایران این آمار اینگونه تغییر می‌کند که سن متوسط ازدواج بازیگران آقای نسل فعلی سینمای ایران ۳۱/۶ و سن متوسط ازدواج بازیگران خانم نسل فعلی سینمای ایران ۳۱/۸ سال است که نشا نمی‌دهد سن متوسط ازدواج ستاره‌ها در یک حدود است و نسبتا هم بالاست.

اما در این وسط باید به یک نکته مهم توجه کنید آن هم این است که بسیاری از ستاره‌های مطرح سینمای ایران، چه آقا و چه خانم، مجرد هستند (بهرام رادان، محمدرضا گلزار، حامد بهداد، هدیه تهرانی، مهناز افشار و…) و همین نکته نشان دهنده این است که باید سن متوسط ازدواج بازیگران ایران را بالاتر از این ارقام در نظر گرفت.

یک نکته جالب دیگر در میان ستاره‌ها هم این است که اکثر ازدواج‌ها در سنین پایین مربوط به دوران قبل از مشهور شدن بازیگران است، یعنی چهرههایی که در سنین زیر ۳۰ ازدواج کرده‌اند در زمان ازدواج چهره و ستاره و مشهور نبوده‌اند و برای همین شاید بشود گفت فوق ستاره شدن و مشهور شدن انگار خیلی با ازدواج جور نیست.

در نهایت فراموش نکنید در این آمار سن ازدواج‌های فعلی بازیگران درج شده  ازدواج‌های پیشین احتمالی آنها درج نشده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*