خانه / آخرین اخبار / بیوگرافی میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی الاصل آذربایجان +علت پناهندگی

بیوگرافی میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی الاصل آذربایجان +علت پناهندگی

میلاد بیگی Milad Beigi فنی‌ترین تکواندوکار جهان گفت: برخی‌ها مدعی شده‌اند که ما به خاطر یک مشت دلار به آذربایجان رفته‌ایم، اما باز هم می‌گویم، اینجا، آذربایجان خبری از پول و دلار نیست.

وطن فروش قهرمان تکواندو بیوگرافی میلاد بیگی بیوگرافی سینا بهرامی ایرانیان در المپیک 2016 المپیک 2016 ریودوژانیرو اخبار تکواندو Milad Beigi

میلاد بیگی (متولد ۱۳۷۰، اصفهان ، قد : ۱۹۷ ، وزن : ۸۰) تکواندوکار ایرانی است. وی هم اکنون عضو تیم ملی جمهوری آذربایجان است.

وی در دی ماه ۱۳۹۳ با موفقیت در مرحله دوم مسابقات انتخابی وزن ۸۰- کیلوگرم و برای شرکت در مسابقات جهانی روسیه، به تیم ملی تکواندو بزرگسالان ایران راه یافت. وی در مسابقات جام فجر با تیم ملی ایران به مقام قهرمانی دست یافت. در اسفند ۱۳۹۳ اعلام شد که بیگی به علت آسیب‌دیدگی از اردوی تیم ملی تکواندو انصراف داده است.

حضور در تیم ملی جمهوری آذربایجان

وی در سال ۱۳۹۴ تبعه کشور آذربایجان شد و به تیم ملی آن کشور پیوست. وی در مسابقات آزاد اوکراین اولین مدال خود را با نقره برای جمهوری آذربایجان ثبت کرد. در خرداد ۱۳۹۴ وی در بازی‌های اروپایی باکو به مدال طلا رسید.

المپیک ۲۰۱۶ ریو

میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی‌الاصل تیم جمهوری آذربایجان که در وزن ۸۰۲ کیلوگرم المپیک حضور داشت، در دیدار رده‌بندی این وزن موفق شد پویتر پازینسکی از لهستان را ۱۲ بر صفر شکست بدهد و صاحب مدال برنز شود.

بیگی که با هدایت رضا مهماندوست در المپیک به روی شیاپ‌چانگ رفت، در مرحله یک چهارم نهایی موفق شد مهدی خدابخشی ملی‌پوش کشورمان را ۱۷ بر ۵ مغلوب کند اما در نیمه نهایی به نماینده بریتانیا باخت تا ضمن حضور در دیدار رده‌بندی، موجبات حذف خدابخشی را نیز فراهم کند.

تکواندو مردان
شرکت‌کنندهٔ کشور وطن فروش قهرمان تکواندو بیوگرافی میلاد بیگی بیوگرافی سینا بهرامی ایرانیان در المپیک 2016 المپیک 2016 ریودوژانیرو اخبار تکواندو Milad Beigi جمهوری آذربایجان
بازی‌های اروپایی
طلابازی‌های اروپایی ۲۰۱۵۸۰ کیلوگرم
مسابقات تکواندو اروپا
طلا۲۰۱۶ مونترو– ۸۰ کیلوگرم

میلادبیگی و سینا بهرامی تکواندوکاران ایرانی الاصل حاضر در تیم ملی تکواندوی آذربایجان هستند که با ترکیب تیم ملی این کشور در مسابقات جام‌ جهانی مکزیک عنوان قهرمانی در بخش مردان را کسب کردند. پس از حضور تکواندوکاران ایرانی در آذربایجان، رئیس فدراسیون تکواندو بارها نوک پیکان انتقاد خود را به سوی رضا مهماندوست گرفت و در لفافه مدعی شد که او مقصر اصلی حضور تکواندوکاران ایرانی در کشور آذربایجان است. وی در صحبت‌های جدید خود مدعی شده است: من نگفته ام که مهماندوست در این اتفاق مقصر است، اما دقیقا در دوره‌ای که او مربیگری تیم آذربایجان را بر عهده گرفت مهاجرت ها آغاز شد. اگر پازل را کنار هم بچینیم او هم بی ارتباط با این مسئله نیست، اما میلاد بیگی که در مسابقات جام جهانی در ترکیب تیم ملی آذربایجان حضور داشت و موفق به کسب مدال طلا شد؛ برعکس صحبت‌های رئیس فدراسیون را مطرح کرده است. بیگی در صحبت‌های خود مدعی شده برای ادامه تحصیل راهی کشور آذربایجان شده و حضورش در تیم ملی تکواندو به سرمربیگری مهماندوست در آن کشور ارتباطی ندارد.

گفت‌وگوی میلادبیگی فنی‌ترین تکواندوکار در مسابقات جام جهانی مکزیک با خبرنگار ورزشی،‌خبرگزاری فارس را در ادامه می‌خوانید:

فارس: شرایط زندگی در آذربایجان چطور است؟

خداروشکر همه چیز رو به راه است. به هرحال در کنار ادامه تحصیل ورزش را هم پیگیری می‌کنم.

فارس: گویا با سینا بهرامی هم خانه‌هم هستی؟

سینا دوست صمیمی من است. خوشحالم از اینکه دوست خوبی مثل او دارم. ما دو نفر برای ادامه تحصیل به آذربایجان آمده‌ایم. البته هم خانه هم هستیم. خلاصه اینکه زندگی ما دو نفر به هم گره خورده است(باخنده)

فارس: چطور شد که از اردوهای تیم ملی به یکباره سر از کشور آذربایجان در آوردی؟

به هر حال یکسری انسان‌ها دوست دارند در مسیر زندگی تغییر و تحولاتی را در همه امور زندگی خود داشته باشند. با توجه به اینکه شرایط ادامه تحصیل در کشور آذربایجان برایم مهیا شد تصمیم گرفتم راهی این کشور شوم. البته یکسری از اقوام دور ما در این کشور زندگی می‌کنند و به همین دلیل بیشتر راغب شدم تا برای ادامه تحصیل راهی آذربایجان شوم.

فارس: چرا بعد از رفتن به کشور آذربایجان سکوت کردی و با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکردی، آیا دلیل خاصی داشت؟

همیشه دوست دارم در آرامش زندگی کنم. در این مدت هم حرف و حدیث‌های زیادی در مورد من مطرح بود، اما ترجیح دادم سکوت کنم و باز هم خیلی تمایل به صحبت کردن ندارم، چرا که با مصاحبه کردن وارد حاشیه می‌شوم و این اتفاقات را دوست ندارم.

فارس: شما در مقطی هم در انتخابی تیم ملی شرکت کرده بودید؟

در انتخابی مرحله اول در وزن ۸۰- کیلوگرم مقابل مهدی خدابخشی بازی را واگذار کردم و در آن مقطع از من خواستند در وزن ۸۷ کیلوگرم انتخابی بدهم، اما با توجه به مصدومیتی که داشتم نمی‌توانستم در انتخابی شرکت کنم. پس از آن دیگر نتوانستم در اردوها حضور داشته باشم و تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس راهی کشور آذربایجان شوم، چون در آن مقطع احساس کردم این بهترین فرصت است که می‌توانم به ادامه تحصیل بپردازم.

 

وطن فروش قهرمان تکواندو بیوگرافی میلاد بیگی بیوگرافی سینا بهرامی ایرانیان در المپیک 2016 المپیک 2016 ریودوژانیرو اخبار تکواندو Milad Beigi

 

فارس: پس چطور شد یکباره سر از تیم ملی آذربایجان درآوردید؟

در آن مقطع شنیدم که مهماندوست تصمیم دارد سرمربی تیم ملی تکواندو این کشور شود. پس از پرس و جو در آذربایجان توانستم مهماندوست را پیدا کنم و از او خواستم که در انتخابی تیم ملی شرکت کند او هم موافقت کرد. قرار شد اگر در انتخابی موفق شدم به کارم ادامه دهم. ناگفته نماند بدون پارتی‌بازی خودم را ثابت کردم و در اردوی تیم ملی آذربایجان ماندم. این من بودم که به سراغ مهماندوست رفتم، اما شنیده‌ام که بر عکس این موضوع را مطرح کرده‌اند.

فارس: پس با این حساب مهماندوست شما را به تیم ملی آذربایجان اضافه نکرده است؟

به هیچ عنوان این صحبت‌ها صحت ندارد. من خودم برای رسیدن به تیم ملی آذربایجان تلاش کردم و این موضوع هیچ ارتباطی به مهماندوست ندارد. حتی این صحبت‌ها را به مسئولان فدراسیون نیز بارها گفته‌ام.

فارس: آیا با شرایط فعلی تمایلی برای فعالیت در لیگ برتر داری؟

خیلی دوست دارم که در لیگ برتر فعالیت کنم، اما متأسفانه با فضای فعلی بعید می‌دانم که بتوانم در لیگ فعالیت کنم. البته فکر نمی‌کنم مشکلی باشد، اما این حاشیه‌ها احتمالاً اجازه فعالیت من را در لیگ برتر نخواهد داد.

فارس: گویا شنیده شده از لحاظ مالی آذربایجان شما را به خوبی حمایت می‌کند آیا این موضوع صحت دارد؟

اولویت حضور من در کشور آذربایجان ادامه تحصیل است. حالا در کنار ادامه تحصیل به ورزش نیز ادامه خواهم داد. اصلا از لحاظ مالی آن طور که رسانه‌ها مدعی شده‌آند نیست. باور کنید اگر در لیگ برتر ایران فعالیت می‌کردم از لحاظ مالی بیشتر ساپورت می‌شدم. من باز هم می‌گویم به خاطر پول به این کشور نیامده‌ام. آینده‌ نگری کرده‌ام و می‌خواهم با ادامه تحصیل به اهدافم برسم.

فارس: آیا پس از اینکه به عنوان فنی‌ترین بازیکن در مسابقات جام جهانی انتخاب شدی فدراسیون تکواندو آذربایجان جایزه ویژه‌ای به شما پرداخت کرده است؟

پس از کسب مدال طلا و عنوان فنی‌ترین بازیکن جام جهانی به هیچ عنوان نگاه خاصی به من نشد. همان پاداشی که به دیگر تکواندوکاران تیم دادند به من هم پرداخت کردند.

 

وطن فروش قهرمان تکواندو بیوگرافی میلاد بیگی بیوگرافی سینا بهرامی ایرانیان در المپیک 2016 المپیک 2016 ریودوژانیرو اخبار تکواندو Milad Beigi

 

فارس: اما اینجا گفته می‌شود آذربایجانی‌ها به تکواندوکاران ایرانی پول‌های زیادی می‌دهند.

متأسفانه در مورد مبالغ قرارداد ما بزرگ‌نمایی شده است. اینکه گفته می‌شود به پای ما دلار می‌ریزند، اصلا صحیح نیست. متاسفانه پس از حضور ما در کشور آذربایجان برخی‌ها مدعی شده‌اند که ما به خاطر یک مشت دلار به آذربایجان رفته‌ایم، اما باز هم می‌گویم، اینجا، آذربایجان خبری از پول و دلار نیست.

فارس: امکانات فدراسیون آذربایجان برای تیم ملی کشورشان چطور است؟

امکانات تمرینی ما همان طور که سرمربی تیم ملی گفته، خیلی تعریفی ندارد، اما نمی‌دانم چرا این همه حضور ما در اینجا حاشیه‌ ساز شده است.

فارس: آیا تصمیم دارید در تیم ملی آذربایجان به فعالیت خود ادامه دهید؟

اگر مشکلی پیش نیاید در کنار ادامه تحصیل به فعالیتم در تیم ملی آذربایجان ادامه خواهم داد. البته ناگفته نماند تمرکزم را بیشتر روی تحصیلاتم گذاشته‌ام.

فارس: صحبت‌ پایانی شما ؟

باز هم می‌گویم من با رضا مهمان‌دوست در آذربایجان آشنا شدم و پیش از آن بین من و سرمربی تیم ملی این کشور هیچ دوستی وجود نداشت، شاید این طور راحت‌تر باشد که بگویم برای اولین بار از نزدیک او را در آذربایجان دیدم.

۴۳ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

 1. با گفته های میلاد بیگی واقعیت عوض نمیشه. مهماندوست یه وطن فروش واقعیه ….

  • وطن فروش این حرف ها چیه نخواستنش رفته جرم نکرده که همین ریس فدراسیون باعث این باخت هاست فرزان عاشورزاده چرا باخت تازه میلاد بیگی ١٧بر۵پیروز شد ۵تا ضربه سر زد این فاجعه هستش که رنک ١دنیا این طوری ببازه بعد آخربازی میلاد بیگی گریه میکرد مشکل ریس فدراسیون و مربی هستش خود گزارش گر تکواندو هم میگه بچه ها شیوه های به روز دنیا رو بلد نیستن

  • وطن فروش اونایی هستن که نامرد سالاری رو جایگزین شایسته سالاری کردن.
   اون روزی که میلاد بیگی از ایران رفت همین آقای پولادگر گفت ما از این تکواندوکارا تو ایران زیاد داریم…
   بگذارید بروند این پاهای پوسیده…
   حالا اونا شدن مزدور و خائن و اونایی که انتخابی های تیم های ملی رو در تمام رشته ها به انتصابی تبدیل کردن وطن دوست و وطن پرست شدن.
   بیخیال بابا …

 2. واقعا توقع برگشت به ایرانم داره؟؟؟؟؟؟
  ماهم گوشامون درازه براپول عضو تیم آذربایجان نشد که اگه اینطور باشه خیلی جالبه تغییر تابعیتش …
  حالا که تبعه آذربایجان شدی همونجا بمونو خوش باش
  حتی اگه نماینده هامون بهت ببازن شرف دارن به تو

  • خیلی جالبه، پرچم آذربایجانو گرفته دستش در حالی که داره میخنده ولی تو عکس پایینی پرچم ایرانو جوری گرفته دستش که انگار به زور دستش دادن! آدم برای پول مفت چکارا که نمیکنه

 3. واقعا بی شرف هستی
  یکی نیست ازش بپرسه اینقدر درس درس میکنی دانشگاه های ما که از اونجا بهتر بود
  اصلا رشتت چی بوده. مگه دانشگاه های تاپ خودمون نبوده
  مهندس بودی یا نخبه که اینجا نتونستی درس بخونی و رفتی اونطرف
  اینو نگو که آدم از عصبانیت جر میخوره
  بهانه الکی چرا میاری
  برو آدم فروش
  کشور فروش
  برو به درست برس
  رسیدن به هر چیزی یه قیمتی داره
  درس خوندن به این خاطر که تابعیتت رو عوض کنی یک ذره ارزش نداره
  هیچ وقت تو رو یه ایرانی حساب نکردم و نمیکنم و نخواهم کرد
  ننگ بر من که هموطن توام
  باید خانوادت رو هم از ایران ببری
  ایران از افراد زبونی مثل تو شرم میکنه

  • سر ا ن قسمت دانشگاه های تاپ از خنده منفجر شدم 🙂
   کاش یاد بگیریم در زندگی دیگران دخالت نکنیم..همه امون اگه جاش بودیم و تو تیم ملی راهمون نمیدادن میرفتیم..حتی اگه اینطور نیست هم زندگی شخصی خودشه..به کسی مربوط نیست..البته نظر شخصیمه

   • داداش فارق التحصیل های دانشگاه شریف رو رو هوا میبرن خارج، همه ی دنیا دارن میگن دانشگاه های ایرانی مثل شریف تاپ هستن بعد شما میگی نیست؟! اصلا تصورشم سخته دانشگاه های کشور کوچکی مثل آذربایجان رو با ایران مقایسه کنی.
    در مورد راه ندادنش به تیم ملی کی گفته تو تیم ملی راهش نمیدادن؟ ورزشکار اگه درست حسابی باشه برای بردنش به تیم ملی سر و دست میشکنن، درسته مسئولین درست حسابی ای تو ورزش نداریم ولی هیچ مربی ای نمیاد یه بازیکن بهترو بذاره کنار یکی دیگه رو ببره، مطمئن باش تو ایران اگه میخواست با خدابخشی رقابت کنه هیچ وقت پیروز نمیشد، خدا بخشی یه سر و گردن از اون بالاتره ولی بحث المپیک فرق میکنه، هر جای دیگه ای بجز المپیک بود بیگی شکست میخورد، چون بچه های تیم ملی از نظر روحی آماده ی المپیک نبودن. بیگی فقط به این دلیل رفت که تو آذربایجان راحت و بدون رقابت میتونست بره المپیک، البته همشم بخاطر پول بوده، چون کسی که ملیتشو تغییر میده ارزش قهرمانی المپیک رو هم درک نمیکنه، ارزش مدال المپیک به اینه که داری برای بالا بردن رتبه ی وطنت مبارزه میکنی، کسی که ارحت ولیتشو تغییر میده هیچ درکی از وطن و ملیت نداره، ملیت شلوار نیست که هر دقیقه عوضش کنی!

 4. پولادگر پول سرمربی خورده بهش نداده اونم رفته اونجا

 5. اگه حقوق تنها یک ماه یک مدیرنجومی
  ((که ماشالله بیشمار هم هستن و هیچ دردی از مشکلات مملکت رو هم دوا نکردن و البته اگرهم بخان نمیتونن دوا کنن)) به مهماندوست و بیگی و بهرامی و … میدادن
  با جان و دل برای ایران افتخار آفرینی میکردن
  وطن فروش و خائن واقعی این بیچاره ها نیستن بلکه اونایی هستن که این شرایط رو بهشون تحمیل کردن(همون مدیران تلسکوپی)
  تو این مملکت بخای ورزش کنی باید قید رفاه و پیشرفت و در کل زندگی رو بزنی…

  • بحث آقای مهماندوست که کلا جدا هست، ایشون تغییر ملیت ندادن ولی در مورد بیگی و بقیه حتی اگه پول هم گیرشون نیاد درست نیست ملیتشونو تغییر بدن، مثل اینه که بخاطر پول بری به ارتش عربستان ملحق بشی و جلوی ایران بجنگی، ورزشکار ملی دقیقا مثل سرباز هست.

 6. بابا بی خیال
  بیچاره شرایطش اونجا بهتر بوده رفته.

 7. واقعا این آقای میلاد بیگی خودشم نفهمید چی گفت.شما به این نکات دقت کنین.
  میگن بیاد در وزن۸۷ شرکت کن میگه مصدومم بعد چجوری تو که مصدومی میری تو آذربایجان بازی میکنی.
  تازه تو رو که فنی ترین تکواندوکار شناخته میشی اونجا که بهت خیلی اهمیتم ندادن پس چرا رفتی؟
  من موندم ایشون مجوز تحصیل در خارج کشور گرفتن چجوری بعد تبعه اونجا میشه؟سو استفاده از مجوز؟
  ایشون الان باید تحت پیگرد قرار بگیره.

 8. واقعا که خیلی وطن فروشیت چطور تونیستید هموطنتون از دور رقابتا حذف کنی درحالی که میتونست مدال طلا را بیاورد به هر علتی هم نباید پناهنده کشور اذربایجان میشدید ایران مابه این باشکوهی و پرافتخار چطور تونستبد برید زیر پرچم اذربایجان

  • خنگولک بازی درنیارین همتون میدونید که میلاد یه ترک قشقای با غیرته که رفته واسه کشور ترک آزربایجان خدمتی کرده باشه و در کنار افتخار آفرینی به ملت آزربایجان از لحاظ مادی آینده اش رو تامین کنه و یه زندگی آروم و با افتخاری در کشوری که هم مردمش و هم حکومتش بهش به چشم یه شهروند درجه سومی نگاه نمیکنه زندگی کنه اگه فقط واسه پول بود خیلی راحت میتونست به آمریکا یا اروپا پناهنده شه.

 9. تا وقتی ریس فدراسیون آقای پولادگرباشه وضعیت همینه چند ساله هستش بسه دیگه وقت رفتنشه دوتا رنک یک دنیا مدتل نگیرند خیلی هستش انصافا باید مهماندوست رو برگردونن تا تکواندوی ایران از این وضیعت فاجعه بارنجات پیداکنه بعد ریس فدراسیون میگه این دو نغر مزدور هستن مزدور خود تو هستی که پست ومقامت رو ول نمیکنی و هر کاری برای حفظش میکنی اون از المپیک قبل این هم از این

 10. سالها قبل سربازی از اریو برزن بی مهری دید و برای ادامه تحصیل راهی لشکر اسکندر شد .اتفاقا در کارش بسیار موفق بود .مهاجرت نیاز انسان است …برای شما آرزوی موفقیت و درآمد سرشار وقهرمانی دنیا را داریم.

 11. نمیدونم اسم کاری ک کرده رو چی بگم ولی وقتی توی وزن خودت داخل کشور سوم هستی خب توقعی نمیره ک به المپیک بری تا وقتی ک توانایی هات رو ثابت کنی و راه فرار و تبعه ی یک کشور دیگه شدن چاره اش نیست و دلیلی ک اورده خیلی مسخره تر از کاری ک کرده است واقعا دانشگاه های کشور اگه سطحشون بالاتر از اذربایجان نباشه پایینتر هم نیست.
  خیلی رو راست بگو برای پول رفتم و توانایی رقابت با فرزان رو نداشتم همین همه راحت تر با موضوع کنار میان.
  و متاسفانه باخت های المپیک ورزشکارهای کشورمون تو این رشته بخشیش به دلیل خستگی بچه ها از مسابقات طولانی مدت برای کسب امتیاز جهانی و نداشتن مربی کار کشته ای مثل اقای مهماندوست هستش ک امیدوارم از ایشون دلجویی بشه تا بشه دوباره ایشون رو توی سمت مربی گری تیم ملی ببینیم.
  از این میلاد ها زیاد بوده و رفته مهم یاد و خاطره است که هیچوقت خاطره ی خوبی ازش تو یادگار ما نمی مونه.

 12. دروغگوی وطن فروش.درست است وضعیت عدالت در ایران چندان خوب نیست.ولی هیچ چیز از وطن فروشی اونها کم نمیکنه.دروغگوی وطن فروش.وطن فروش دروغگو.

 13. اهای کسایی که به این عزیزان توهین میکنید اگه شما ها بودید چه کار میکردید وای میستادید حق شما خورده بشه بخدا انصاف هم چیز خوبیه ما به اینا بی اعتنا بودیم حالا که دارن موفق میشن شدن مذور برید به کسایی توهین کنید که دارن حق ما جوان هارو میخورن و شما اقایون صداتون در نمیاد امیدوارم هر ایرانی که هرجایی ازاین کره خاکی است موفق باشه

  • هر کی اشتباه کنه ما صدامون در میاد، فرقی نمیکنه کی باشه.
   خیلی از همین جوونا اگه جاش بودن میموندن و مبارزه میکردن و حتی اگه پولی هم نبود رایگان برای کشور و مردمشون مبارزه میکردن، کما اینکه تو جنگ هم خیلی از همین جوونا همین کارو کردن و جونشونو دادن بدون هیچ چشم داشتی. ضمن اینکه قاطع میگم هیچ حق خوری ای هم نشده، بیگی اگه میموند هیچ وقت حریف خدا بخشی نمیشد و همیشه پشت سر اون میموند چون خدابخشی ازش خیلی سرتره، اگه میبینین تو المپیک خدابخشی شکست خورد بخاطر مسائل روحی روانی بود که دامن کل تیم تکواندو رو گرفت.

 14. هرکسی هر طوری دوست داره زندگی میکنه این همه بازی کون سیاهپوست در تیم ملی فرانسه و انگلیس و برخی کشورهای دیگه هستند ازادانه بازی میکنن و انگ وطن فروش نخوردن بهتره درک و شعور خودتونو بالا ببرید و زود قضاوت نکنید

  • داداش اونا تو همون کشورا متولد شدن پول نگرفتن تغییر ملیت بدن، یکم درکتو ببر بالا و مطالعتو افزایش بده، افزایش مطالعه کلا محدوده ی فکری و تفکر انسان رو خیلی وسیعتر میکنه، منوفق باشید

 15. این خائن اگه یه روزی جرات کرد که به ایران برگرده باید چادر سرش کنه

 16. بی غیرته وطن فروش.

 17. دروغگوی بی غیرت وطن فروش مردم رامثل خودت فرض کردی همانجابمان تووامثال توحقیرترازآن هستیدکه ایرانی باشیداقوام دورت رابچسب که ایران دیگرخانه ی تونیست.

 18. وطن کجاست؟! جایی که توش واسه کسب یه لقمه نون چه ذلتی که نمی کشیم، اینجا وطن ماست؟ اگه وطن ماست چرا حاکماش بیشتر از اینکه شبیه ما باشند شبیه اعرابند چرا بیشتر از اینک فارسی صحبت کنند عربی صحبت میکنند رگ غیرتتون باد نکنه وطن ما خیلی وقته که از ما نیست

  • دوست عزیز شما چه قسمتی از تاریخ ایران مد نظرتون هست براتون جدا کنیم؟! اگه کلمات عربی استفاده میشه دلیلش اینه که بخشی از فرهنگ ما شده، نمیشه گفت خب این قسمت از فرهنگ ایرانی که توش عربی هست رو جدا کنیم بقیه رو بذاریم! اصلا وطن پرستی معنیش این نیست، وقتی یه چیزی توی تاریخ و فرهنگ یک کشور آمیخته شده نه میشه جداش کرد و نه جدا کردنش درسته چون برگشت به عقب هست، اگه واقعا وطن پرست هستی نذار کلمات انگلیسی و فرهنگ غربی وارد زبان فارسی بشه چون الان تنها چیزی که فرهنگ و زبان فارسی رو تهدید میکنه همینه، نه زبان عربی که صدها ساله بخشی از فرهنگ ما شده و با همین فرهنگ بزرگانی چون ابن هیثم و ابن سینا پرورش یافتن.

 19. اینو میگم که ادم برا پول خانوادشو هم میفروشه فقط اغای میلاد بیگی باید خجالت بکشی

 20. اقای بیگی میگن من واسه پول نرفتم اذربایجان …برا ادامه درس رفتم اقای بیگی شما نمیتونستی برین درس بهونین و برا کشور خودت هم بازی کنی؟؟؟ تو که ادعا وطن فروشی نداری بهتر نبود تابعیت این اذربایجان بی ریشه ی عقب افتادرو نپذیری؟؟خداییش میگفتی رشتت چیه که بخاطرش وطن فروشی کردی …خودتو گاگول ببین مردک….یاشاسین ایرانم…هر چند هم ایران بد بابشه و مشکلات داشته باشه من عاشقشم

  • میبینم که از فرط سوزش تورکی میحرفی !! میخوای یه زد سوزش تورکی هم واسط از تبریز واسط بفرستم😂😂😂
   yaşasın Milad, qeyretli Qaşqay balamız❤

 21. میلاد بیگی قشقایی و وطن فروش و پانترکه و همه حرفهاش بهانست کاملا ترکی آذری (که البته این زبون ناقص فقط ۱۵ درصد لغات التایی داره و بقیش فارسی و عربیه) رو حرف میزنه

  مهماندوست هم وطن فروش و پول پرسته
  محمد بنا حاضر بود کنج حونش بمیره اما نره تو این پانترکها براشون نوکری کنه

  • علامه از کجا فهمیدی ترکی اذربایجانی فقط ۱۵ درصد ترکی هست؟ یعنی ۸۵ درصدشو متوجه میشی؟ پاشو بیا شمالغرب ایران دوتا جمله متوجه شدی حق با شماست. متاسفانه اکثرا دوستان چشم دیدن موفقیت یک جوان رو ندارند که مالک سرنوشت خودش هست. برخی هم فقط چون کینه از تورک ها به دل دارن دارن فحش میدن. الان آقا میلاد اگه فارس زبان بود و با تیم تاجیکستان مسابقه میداد آدم خولی بود

   • دوست عزیز طبق اعلام زبان شناسان و بررسی ترکی اذری ۴۰ درصد این زبان عربی ۳۰ درصد فارسی ۱۵ درصد لاتین و ۱۵ درصد التایی (ترکی) است

 22. میلاد بیگی پانترک قشقایی

 23. محمد کیانی هرچگانی

  سلام باید به همه ۲ چیز رو بگم میلاد اهل هرچگانه نه اصفهان ینی زاد گاهش اینجاست دوم میلاد بخاطر اینکه پارتی بازی شده بود و باعث ضایع شدن او شده بود رفت به اذربایجان فهمیدید پارتی بازی شده بود ینی اگه پارتی بازری نشده بود میلاد الان برای ایران بازی میکرد نه آذربایجان لطفا انتشار دهید با تشکر محمد کیانی از هرچگان

 24. محمد کیانی هرچگانی

  بچه ها لطفا تهمت به میلاد نزنید

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*