خانه / سیاسی / جاسوس هسته‌ای و عضو مذاکره کننده برجام کیست؟+ عکس

جاسوس هسته‌ای و عضو مذاکره کننده برجام کیست؟+ عکس

حمید رسایی” نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پستی در صفحه مجازی خود در اینستاگرام طی یادداشتی از جاسوسی یک فرد در وزارت خارجه پرده برداشت.
متن یادداشت به شرح ذیل است؛
هفته گذشته جعفری دولت آبادی، دادستان تهران خبر از بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی داد که با سرویس جاسوسی انگلیس مرتبط بوده و گفته شد که این فرد بازداشت شده در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.
این هفته خبر دیگری منتشر شد که فرد دو تابعیتی بازداشت شده، علاوه بر فعالیت های اقتصادی دولتی و خصوصی، “مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره کننده” و “نماینده بانک مرکزی” در این تیم بوده است یعنی همان کسی که قرار بود با مشورت خودش درباره مفاد برجام در لغو تحریمها به تیم مذاکره کننده جهت دهی کند.
یکی از عناوین اتهامی وی، دریافت حقوق از موسسات امریکایی و انگلیسی (ماهانه ۷۰۰۰ پوند معادل ۳۵ میلیون تومان) در ازای تلاش های وی است. علاوه بر همه این مبالغ دریافتی، وی از نگاه سخنگوی دولت، از ذخایر نظام هم بوده است (یعنی حقوق نجومی می گرفته). وزارت خارجه که در برابر توهین ها و تحقیرهای دول غربی، خصوصا آمریکا کِز می کند و ساکت است، درباره این خبر شیر شده و به میدان آمده که همه اینها کذب است و هیچ کس از ستاد اجرایی برجام بازداشت نشده!
سئوال اینجاست؛ بالاخره کدام طرف راست می گوید؟ راه حل راحت است. وزارت خارجه به جای اینکه تکذیب کند، به این فرد که تصویر آن را در ذیل این پست قرار داده ام، تریبون بدهد تا با خبرنگاران مصاحبه کند. وی عضو تیم مذاکره کننده بوده و اطلاعات دقیقی در این باره دارد که این تصویر سلفی را هم به عنوان سند از حاشیه حضور خود در مذاکرات هسته ای منتشر کرده است. توضیحات وی می تواند آبی بر این آتش باشد.
این شخص دری اصفهانی است، فردی غیر بانکی با سابقه حسابداری در نهادهای انگلیسی و کانادایی! وی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه نفت است.
دری، البته سابقه عضویت در جامعه و انجمن حسابداران خبره ایران، عضویت پیوسته در انجمن حسابداران خبره انگلستان و ولز (ICAEW) و عضویت در انجمن حسابداران خبره اُنتاریو در کانادا (CICA) را در رزومه دارد و اکنون مدتی است که عضو هیات مدیره بانک سامان است!
لغو تحریم‌های ایران کاسبان برجام سوابق عبدالرسول دری اصفهانی سوابق حمید رسایی ذخایر نطام دولت تدبیر و امید جاسوسان آمریکا جاسوس انگلیسی جاسوس اسرائیلی پسابرجام چیست بیوگرافی حمید رسایی اینستاگرام حمید رسایی
وی در دوره تحریمها بانک سامان در حوزه پرداختهای کالاهای اساسی و دارو نقش اساسی پیدا کرد. این البته به لطف ارتباطات ویژه خارجی هیات مدیره بانک سامان است.
 دری اصفهانی دارای پاسپورت کاناداست و در حال حاضر مدیر شرکت دارویی UNIVERSAL HEALTH AND PHARMA PRIVATE LIMITED در تورنتو است.
لغو تحریم‌های ایران کاسبان برجام سوابق عبدالرسول دری اصفهانی سوابق حمید رسایی ذخایر نطام دولت تدبیر و امید جاسوسان آمریکا جاسوس انگلیسی جاسوس اسرائیلی پسابرجام چیست بیوگرافی حمید رسایی اینستاگرام حمید رسایی
عبدالرسول دری اصفهانی، حسابدار رسمی و از اعضای انجمن حسابداران خبره ایران، از چهره های مؤثر اقتصادی، عضو بانکی و مالی گروه مذاکره کننده هسته ای ایران و از زمره مطلعترین افراد از روند حذف تحریم های مالی و بانکی است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

۲ آخرین نظرات کاربران و بینندگان

  1. بانک سامان در سالهای اخیر شاهد حضور افراد عجیب و غریبی بوده و این افراد هرکدام منجر به وقوع تخلفی در کشور بوده اند.سررشته این خرابیها در این بانک کوچک شهاب م و ولی ض اند که در سال نود این بانک کوچک را درگیر اختلاس بزرگ بانکی کردند اما در کمال تعجب از این بانک کنار گذاشته نشدند!الان هم یک پای این موضوع بانک سامانه که ارتباطات منظوری و ضرابیه با کشور پلید انگلیس این موضوع را تایید میکنه!
    بعلاوه گندکاریهای این دونفر داخل بانک سامان علنی شده ولی ضرابیه علنا دلالی املاک بانک سامان رو میکنه شهاب منظوری هم با شرکتهای رنگ و وارنگش قراردادهای چند ده میلیاردی با بانک مفلوک سامان میبنده دیگه آبدارچی های بانک سامان هم از … کاریهای این دونفر باخبرن

  2. باید جاسوسان هسته ای اعدام بشن

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*