خانه / بورس و سهام / گاز کارخانه‌های سیمان از ۵ روز پیش قطع شد

گاز کارخانه‌های سیمان از ۵ روز پیش قطع شد

ابراهیم غلام‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه تا پایان امسال برنامه‌ای برای افزایش قیمت سیمان از سوی مسئولین اجرا نخواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین مشکل کارخانجات سیمان سوخت آنهاست چرا که از 5 روز گذشته گاز کلیه کارخانجات سیمان قطع شده است.

وی با بیان این که در این شرایط کارخانجات سیمان به‌اجبار باید سوخت مازوت را که 3 برابر قیمت گاز است استفاده کنند، افزود: این امر باعث شده تا این کارخانجات در چرخه تولید سیمان با مشکلات متعددی روبه‌رو شوند. البته در همین راستا اعتراض خود را به شرکت گاز و تمام مسئولان مربوطه و به‌ویژه وزارت صنعت اعلام کرده‌ایم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

غلام‌زاده اضافه کرد: هم اکنون کارخانجات برای هر لیتر سوخت مازوت 200 تومان پرداخت می‌کنند که این رقم 3 برابر قیمت گاز است.

مدیرعامل کارخانه سیمان لامرد با بیان اینکه کارخانجاتی که قادر به تأمین سوخت خود نباشند چرخه تولید خود را متوقف می‌کنند، گفت: در حال حاضر بسیاری از خطوط تولید کارخانجات سیمان به‌دلیل عدم دریافت سوخت تعطیل شده است و برخی نیز با زیر 50 درصد ظرفیت اسمی خود اقدام به فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: مشکلات فعلی باعث می‌شوند تا تولید و صادرات سیمان با مشکلات متعددی روبه‌رو شود که مسئولان باید برای این امر تدبیر مناسبی را اتخاذ کنند.

غلام‌زاده با اشاره به اینکه از 5 روز گذشته گاز کلیه کارخانجات سیمان قطع شده است و هیچ مقام مسئولی پاسخگوی این تصمیم نیست، اظهار داشت: نامه‌های متعددی را به بخش‌های مختلف ارسال کرده‌ اما هنوز نتوانسته‌ایم به نتیجه قانع‌کننده‌ای دست پیدا کنیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*