خانه / بورس و سهام / تعدیل مثبت “شبهرن” برای سال 92

تعدیل مثبت “شبهرن” برای سال 92

نماد معاملاتی سهام شرکت نفت بهران در تاریخ 11 آذر ماه سال جاری به دلیل برگزاری مجمع عمومی فوق العاده متوقف شد که نماد مذکور تاکنون و پس از برگزاری مجمع عنوان شده، مورد بازگشایی قرار نگرفته است.

در همین ارتباط، معاونت حسابداری بازرگانی شرکت نفت بهران در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: نماد معاملاتی سهم “شبهرن” در حال حاضر به دلیل اعلام تعدیل مثبت پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شده که نماد مذکور پس از تأیید صورت های مالی شرکت توسط سازمان بورس و اوراق بهادار بازگشایی خواهد شد.

شهیدیان به دلایل تعدیل مثبت سود برآوردی “شبهرن” اشاره کرد و ابراز داشت: کاهش هزینه واردات مواد اولیه مورد نیاز از کشورهای خارجی همچون امارات، چین و هند ناشی از کاهش نرخ ارز و نیز تأمین بخشی از مواد مصرفی مورد نیاز از تولیدکنندگان داخلی در کنار استفاده از موجودی انبار اول دوره مواد اولیه مورد نیاز از جمله دلایل اصلی تعدیل مثبت سود برآوردی “شبهرن” به شمار می رود.

وی در ارزیابی عملکرد 9 ماهه سال مالی جاری شرکت با توجه به نزدیک شدن به پایان این دوره عملکردی، بیان کرد: انتظار آن می رود تا این شرکت طی دوره عملکرد مذکور به برنامه ها و برآوردهای خود در خصوص تولید و فروش محصولات دست یابد به گونه ای که پوشش بودجه برآوردی برای دوره 9 ماهه چندان دور از ذهن نخواهد بود.

این مقام مسئول در ارتباط با افزایش نرخ فروش محصولات بیان کرد: با توجه به اینکه قیمت فروش تولیدات تحت نظارت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است، افزایش قیمت فروش محصولات اتفاق نیفتاده است.

معاونت حسابداری بازرگانی این شرکت تولیدکننده روغن صنعتی در ارتباط با پروژه بهبود کیفیت روغن تولیدی در واحد MEK اظهار داشت: این طرح شامل استحصال روغن از لوبکات است که انجام این امر آثار مثبتی بر وضعیت سودآوری شرکت خواهد داشت، چراکه به طور معمول لوبکات مصرفی در فرآیند تولید تبدیل به نوعی محصول می شود و به کشورهای خارجی صادر می گردد. حال آنکه با اجرای پروژه مذکور می توان روغن پایه استحصالی از لوبکات را به قیمت های بالاتری به فروش رساند که این امر به نفع شرکت های تولیدکننده این محصول خواهد بود.

شهیدیان در خاتمه پیرامون برنامه افزایش 67 درصدی سرمایه “شبهرن” نیز گفت: این برنامه در دست بررسی توسط سازمان حسابرسی است، به گونه ای که پس از دریافت نتیجه بررسی های انجام شده از سوی سازمان حسابرسی مدارک لازم جهت اجرای برنامه افزایش سرمایه به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه می شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*