خانه / آخرین اخبار / ثبت نام و دریافت «تک کارت» فرهنگیان +سوالات متداول

ثبت نام و دریافت «تک کارت» فرهنگیان +سوالات متداول

سایت و سامانه ثبت نام تک کارت فرهنگیان profile.medu.ir

حسین روحی مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ثبت نام تک فرهنگیان، اظهار داشت: اکنون سایت ثبت‌نام برای فرهنگیان ۱۵ استان کشور باز است و ویرایش این اطلاعات نیز تا پایان مردادماه امکان پذیر خواهد بود.

ثبت نام تک کارت فرهنگیان تک کارت فرهنگیان تک کارت سرمایه فرهنگیان اخبار آموزش و پرورش

وی افزود: فرهنگیان ۱۵ استان دیگر نیز از اوایل شهریورماه می‌توانند با مراجعه به سایت تک کارت، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

روحی در خصوص زمان توزیع کارت‌های صادر شده، خاطرنشان کرد: ثبت نام و صدور تک کارت فرهنگیان دارای یک پروسه یک ماهه است، اما اکنون نفراتی که در ابتدا کار ثبت نام خود را انجام داده بودند در حال دریافت کارت‌های خود هستند.

مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به افرادی که شامل دریافت تک‌کارت می‌شوند، گفت: این تک‌کارت به تمام فرهنگیان، معلمان، دبیران، مدیران، نیروهای اداری، ستادی و تمامی افرادی که در آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند خواهد شد.

وی درباره امنیت و احتمال هک شدن «تک کارت» فرهنگیان، تصریح کرد: کارت‌های تهیه و توزیع شده مانند کارت‌های بانکی است و تمام موارد امنیتی که یک کارت بانکی داراست، این کارتها دارند.

روحی با رد هرگونه جایگزینی این کارت برای دریافت حقوق فرهنگیان، گفت: تک‌کارت‌های صادر شده از طریق بانک سرمایه صادر خواهد شد و به هیچ عنوان حقوق دریافتی قرار نیست از این کارت دریافت و پرداخت شود.

وی افزود: کارکردهای تک کارت، پرسنلی، بانکی، کیف پول الکترونیکی شامل استفاده در مترو و اتوبوس است که قابلیت شارژ خواهند داشت و کارت بیمه و استفاده برای خرید اقساطی کالاها هم از دیگر کارکردهای تک کارت فرهنگیان خواهد بود.

مشاور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آن دسته از فرهنگیانی که شماره تلفن آنها برای دریافت کد رمز ورود به سامانه همراه اول و ایرانسل نباشد، چه کاری باید انجام دهند؟»، گفت: این تعداد، قابل توجه نیستند اما می‌توانیم برای آنها به صورت دستی این کارت را صادر کنیم.

وی با اعلام شماره تلفنی برای رفع مشکلات و سؤالات احتمالی، خاطرنشان کرد: فرهنگیانی که در زمان ثبت نام با مشکلاتی مواجه می‌شوند و سؤالاتی برای آنها به وجود می‌آید می‌توانند با شماره تلفن ۸۲۲۸۳۲۳۲-۰۲۱ تماس و با بخش کارشناسی تک کارت مشکلات احتمالی را جویا شوند.

وی افزود: کارت‌های مذکور با اطلاع رسانی که ادارات آموزش و پرورش انجام خواهند داد، توزیع می‌شوند.

روحی گفت: سامانه ثبت نام تک کارت همیشه و همواره باز خواهد بود و هر لحظه امکان ورود به این سامانه وجود دارد تا تمام افرادی که از ثبت نام بازمانده‌اند و یا افرادی که وارد آموزش و پرورش می‌شوند بتوانند کار ثبت نام یا ویرایش خود را انجام دهند.

 

پاسخ به سوالات متداول

سوال۱: من یک کارمند مرد هستم،آیا همسر من که فرهنگی هست هم باید اطلاعات خودش را ثبت نماید؟

جواب: برای زوج‌های فرهنگی هر دو باید جداگانه به عنوان کارمند آموزش و پرورش اطلاعاتشان را ثبت نمایند. اما آقایان می‌بایست همسرشان را در افراد تحت تکفل هم ثبت کنند و فقط در صورت پرداخت بیمه توسط همسر(خانم) بیمه را خیر ثبت نمایند.

سوال۲: تا چند بار می‌توان از سامانه درخواست رمز برای موبایل نمود؟

جواب: هر فرد حداکثر تا سه بار می‌تواند درخواست رمز از طریق موبایل نماید. پس از آن امکان دریافت مرز وجود ندارد. لطفا در نگهداری آن دقت فرمایید.

سوال۳: افرادی که عضو صندوق تامین اجتماعی هستند برای افراد تحت تکفل چه شماره بیمه ای را باید ثبت نمایند؟

جواب: این افراد شماره بیمه تامین اجتماعی را برای همه افراد تحت تکفل ثبت می‌نمایند.

سوال۴: چنانچه موردی را فراموش کنیم و تایید نهایی را ثبت کنیم آیا امکان بازگشت به مرحله قبل و اصلاح اطلاعات وجود دارد؟

جواب: بله. با ارسال شماره پرسنلی و شماره ملی خود به ایمیل معرفی شده در سایت، مدیران سیستم وضعیت شما را از تایید نهایی خارج ساخته و این امکان برای شما مهیا می‌شود تا اصلاح اطلاعات را انجام داده و دوباره تایید نهایی نمایید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*