خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه عامل اقبال بورس بازان به سهام بیمه ای

افزایش سرمایه عامل اقبال بورس بازان به سهام بیمه ای

سهام شرکت های فعال در حوزه بیمه که همواره نسبت به سایر سهم های بورس کمتر مورد توجه فعالان بازار سرمایه قرار گرفته، چند روزی است که روند رو به رشدی را آغاز نموده اند، به گونه ای که سهامداران این گروه طی روزهای اخیر نظاره گر صعود قیمت سهام تحت تملک خود هستند. حال این سؤال مطرح است که چه عواملی در این امر اثرگذار بوده است؟

در همین ارتباط، مسئول امور سهام بیمه ملت در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: از دلایل اصلی مؤثر در روند صعودی قیمت سهام شرکت های فعال این گروه می توان به افزایش ارزش بازار پرتفوی بورسی تحت تملک آنها ناشی از رشد قیمت سهام اکثر شرکت های بورسی و نیز برنامه های شرکت های بیمه ای جهت اجرای برنامه افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها طبق دستور بیمه مرکزی اشاره کرد.

دائمی به برنامه افزایش سرمایه “ملت” اشاره کرد و ابراز داشت: بیمه ملت نیز برنامه ای جهت افزایش سرمایه 100 درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در نظر دارد که مقرر شده برنامه مذکور تا سال 94 اجرایی شود.

وی افزود: با توجه به اینکه به تازگی افزایش سرمایه شرکت از 150 میلیون به 200 میلیون تومان اجرا شده و تاکنون نیز در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت نرسیده، به نظر می رسد اجرای برنامه آتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها طی سال آینده به اجرا درآید.

این مقام مسئول در خصوص نحوه فعالیت شرکت بیان کرد: بیمه ملت در تمامی حوزه های مربوط به بیمه همچون حوادث و شخص ثالث فعالیت می کند که طی سال جاری همراه با بازاریابی های انجام شده توسط کارشناسان خدمات جدیدی از سوی شرکت تحت عنوان بیمه عمر و سرمایه گذاری ارایه گردیده، به گونه ای که می توان گفت عملکرد شرکت در این بخش بسیار مناسب بوده و ورود به این حوزه با توجه به وضعیت مناسب متقاضی برای آن، آثار مثبتی بر وضعیت سودآوری شرکت در پی خواهد داشت. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که این اثرات به دلیل تداوم انجام بازاریابی در این بخش و وضعیت نوع پرداخت ها به نمایندگان شرکت در پیش بینی درآمد سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 نمایان خواهد شد.

مسئول امور سهام بیمه ملت پیرامون آثار مثبت احتمالی ناشی از لغو یا کاهش تحریم های اعمالی بر وضعیت سودآوری شرکت های فعال در گروه بیمه تصریح کرد: اعمال تحریم های بین المللی موجب کاهش فعالیت شرکت های بیمه ای در حوزه بیمه اتکایی و مشارکت با شرکت های بیمه ای خارجی شده است. از این رو، اگرچه چشم انداز مثبت پیش روی این گروه متصور است، اما به دلیل قطعی نشدن نتیجه اقدامات انجام شده از سوی دولت جهت برداشته شدن یا کاهش تحریم های اعمالی نمی توان به طور قطع پیرامون اثرات مثبت آن صحبتی به میان آورد.

دائمی در خاتمه افزود: علاوه بر این، ممکن است در صورت حصول نتیجه مثبت از مذاکرات ایران جهت کاهش تحریم ها، برخی شرکت های فعال در حوزه های مختلف همچون پتروشیمی و حمل و نقل نسبت به اخذ قرارداد با شرکت های بیمه ای خارجی و قطع همکاری با شرکت های داخلی اقدام کنند. از این رو بررسی همه جانبه این امر ضروری به نظر می رسد و انتظار آن می رود تا از سرگیری روابط با کشورهای خارجی طی بازه زمانی بلندمدت به سرانجام برسد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*